Artırılmış Gerçeklik Pazarı: Covid19 Krizi Sırasında Teknolojiden Nasıl Yararlanmalı?

Küresel artırılmış gerçeklik pazar büyüklüğünün 2028 yılına kadar 97,76 milyar ABD dolarına ulaşması ve tahmin döneminde% 48,6 gibi mükemmel bir YBBO sergileyeceği tahmin edilmektedir. Fortune Business Insights, “Artırılmış Gerçeklik Pazarı, 2021-2028” başlıklı bir raporda, 5G teknolojisinin çeşitli endüstriler ve kuruluşlar tarafından artan şekilde benimsenmesinin, önümüzdeki yıllarda artırılmış gerçeklik sektörü için kazançlı fırsatları teşvik edeceğini belirtiyor. Pazar büyüklüğü 2020’de 4,16 milyar ABD doları olarak gerçekleşti.

COVID-19 Etkisi:

Coronavirüs Sırasında Büyümeyi Arttırmak İçin Şirketlerin Dijital İş Yerine Geçmesi

Koronavirüs salgını, şirketleri çalışma tarzlarında dijital bir değişim uygulamaya çağırdı. Hükümetlerin dayattığı sosyal mesafe normları ile birlikte seyahat kısıtlaması, dijital değişim gerekliliğini artırdı. IBM’in 2020 ABD Perakende Endeksi raporuna göre, perakende işletmeleri salgın sırasında dijital alışverişe geçti. Ayrıca, birçok şirket müşterilerine sanal olarak yardımcı olmak için artırılmış gerçeklik kullandı. Örneğin, IKEA, Home Depot, Louis Vuitton ve Gucci ve daha fazlası, sanal “satın almadan önce dene” deneyimleri sunmak için artırılmış gerçekliği uyguladı.

Ayrıca şirketler, pandemi sırasında çalışanlarına uzaktan yardım çözümleri sunuyor. Örneğin, PTC Inc., Vuforia Chalk adlı ücretsiz bir AR uzaktan yardım çözümünü duyurdu. Üretim ve bakım çalışmaları için iş ve çalışan güvenliği sağlar. Buna ek olarak, hastaneler tarafından artırılmış ve sanal gerçeklik platformlarından yararlanılması, küresel pandeminin ortasında pazar büyümesini destekleyecektir.

Örnek PDF Broşürü Talebi: www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/augmented-reality-ar-market-102553

Pazar Bölümleri:

En Büyük Paya Sahip Donanım Segmenti

Bileşenlere göre pazar, donanım ve yazılım olarak sınıflandırılır. Donanım segmentinin tahmin döneminde en yüksek payı oluşturması bekleniyor. Artırılmış gerçeklik cihazlarının endüstriler genelinde artan talebi ve uygulaması, segmentin büyümesini teşvik edecek.

Cihaz tipine bağlı olarak, pazar, baş üstü ekranı, el cihazları, sabit AR sistemleri, akıllı gözlükler ve diğerleri ile karakterize edilir. Heads-up ekranının, otomotiv endüstrisindeki yüksek oranda benimsenmesi nedeniyle tahmin döneminde maksimum paya sahip olması bekleniyor.

Sektör analizine göre pazar; oyun, medya ve eğlence, otomotiv, perakende, sağlık hizmetleri, eğitim, üretim ve diğerleri olarak sınıflandırılır. Oyun endüstrisinin tahmin döneminde hızlı bir büyüme oranı yaşaması bekleniyor. AR teknolojisi, oyuncular için sürükleyici ve etkileşimli bir deneyim sunarak sektörü canlandırıyor. Pokemon Go, Ingress, Jurassic World Alive ve The Walking Dead popüler AR oyunlarıdır.

Analistle Konuşun: www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/augmented-reality-ar-market-102553

Bölgesel Bilgiler:

Kuzey Amerika’da Pazarı Güçlendirmek İçin Sürükleyici Teknolojilerin Artan Kabulü

Kuzey Amerika pazarının tahmin döneminde hızla artması bekleniyor. Büyük şirketler tarafından sürükleyici teknolojilere artan yatırım, bölgedeki pazarın genişlemesine yardımcı olacaktır. Sürükleyici teknolojilerin benimsenmesi için artan hükümet desteği, Kuzey Amerika’daki pazarı yoğunlaştıracak. Örneğin, 2019’da ABD Savunma İleri Araştırma Projeleri Ajansı, IMT Atlantique’e ilgi gösterdi ve ABD ordusu için benzer akıllı kontaksız lensler geliştirmek için şirketle temasa geçti. Asya Pasifik’in tahmin döneminde önemli bir artırılmış gerçeklik pazar payına sahip olması bekleniyor. Gelişen otomotiv, imalat, lojistik ve oyun endüstrileri bölgedeki büyümeyi zorlayacak. Çin, geçen yıl önemli bir paya sahipti. Büyüme, bölgedeki tanınmış donanım üreticilerinin varlığına bağlanıyor.

Rapor, bu Pazardaki Anahtar Şirketleri Listeliyor:

 • Google LLC (Alphabet, Inc.) (California, United States)
 • Microsoft Corporation (Washington, United States)
 • Apple, Inc. (California, United States)
 • Samsung Electronics Co. Ltd. (Suwon-si, South Korea)
 • io (Virginia, United States)
 • Vuzix Corporation (Rochester, United States)
 • Facebook, Inc. (California, United States)
 • PTC, Inc. (Massachusetts, United States)
 • Qualcomm Technologies, Inc. (California, United States)
 • Sixense Entertainment Inc. (California, United States)
 • Magic Leap, Inc. (Florida, United States)
 • RealWear, Inc. (Washington, United States)
 • Daqri LLC (California, USA)

Özel Artırılmış Gerçeklik Piyasası Büyüme Tahmini için Tam Rapor Satın Alın – www.fortunebusinessinsights.com/checkout-page/102553

Chi siamo:

Fortune Business Insights ™ offre analisi aziendali esperte e dati accurati, aiutando le organizzazioni di tutte le dimensioni a prendere decisioni tempestive. Adattiamo soluzioni innovative per i nostri clienti, aiutandoli ad affrontare sfide distinte per le loro attività. Il nostro obiettivo è fornire ai nostri clienti un’intelligenza di mercato olistica, fornendo una panoramica granulare del mercato in cui operano.

I nostri report contengono un mix unico di intuizioni tangibili e analisi qualitative per aiutare le aziende a raggiungere una crescita sostenibile. Il nostro team di analisti e consulenti esperti utilizza strumenti e tecniche di ricerca leader del settore per compilare studi di mercato completi, intervallati da dati rilevanti.

In Fortune Business Insights ™ miriamo a mettere in evidenza le opportunità di crescita più redditizie per i nostri clienti. Pertanto, offriamo raccomandazioni, rendendo loro più facile navigare attraverso i cambiamenti tecnologici e legati al mercato. I nostri servizi di consulenza sono progettati per aiutare le organizzazioni a identificare le opportunità nascoste e comprendere le sfide competitive prevalenti.

Contattaci:

Fortune Business Insights ™ Pvt. Ltd.

308, Quartier Generale Supremo,

Sondaggio n. 36, Baner,

Autostrada Pune-Bangalore,

Pune – 411045, Maharashtra, India.

Telefono:

Stati Uniti: +1424253 0390

Regno Unito: +44 2071 939123ac

APAC: + 91744740 1245

E-mail: [email protected]