Sanal Elektrik Santrali Pazar Sektörüne Genel Bakış, Küresel Pazar Eğilimleri ve 2021-2027 Tahminleri

Küresel sanal elektrik santrali pazar büyüklüğünün 2027 yılına kadar 2,85 milyar ABD dolarına ulaşması ve tahmin döneminde% 27,2 YBBO sergileyeceği tahmin edilmektedir. Fortune Business Insights ™, ” Sanal Enerji Santrali Pazar Analizi , Paylaşım ve COVID-19 Etki Analizi, Teknolojiye Göre (Talep Yanıtı , Dağıtılmış Üretim ve Karma Varlık), Son Kullanıcıya Göre (Endüstriyel, Ticari ve Konut) ve Bölgesel Tahmin, 2020-2027 ”.

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı (IRENA) tarafından yayınlanan son veriler, 2018’de yenilenebilir kaynaklardan 6.586 TWh elektrik üretildiğini gösteriyor ve 2017 seviyelerine göre% 6,1’lik bir artışı yansıtıyor. Ayrıca IRENA, 2018’de yenilenebilir enerjilere yapılan toplam kamu yatırımı 2018’de 21 milyar ABD doları olarak gerçekleşti. Sanal enerji santrallerinin (VPP’ler), özellikle fosil yakıt endüstrisini ciddi şekilde etkileyen mevcut COVID-19 salgını gibi krizlerin ortasında, yenilenebilir enerjilerin maliyet etkinliğini artırmada merkezi bir rol oynaması bekleniyor. Frankfurt Okulu-UNEP gibi kurumlar, salgının hükümetlerin temiz enerji kaynaklarına öncelik vermeleri ve bunları koronavirüs sonrası kurtarma paketlerinin ayrılmaz bir parçası haline getirmeleri için altın bir fırsat olduğunu öne sürüyor. Birlikte,

Koronavirüs salgını, küresel ekonomide büyük ölçekli rahatsızlıklar yaratarak endüstrilerde, özellikle enerji ve enerji endüstrisinde eşi görülmemiş hasara neden oldu. Farklı pazarlar hakkında güncel bilgilere sahip olmak, bu kadar zor zamanlarda herhangi bir işletmenin hayatta kalması için hayati önem taşır. Fortune Business Insights ™ olarak, COVID-19 salgınının işletmeniz üzerindeki etkisini kapsamlı bir şekilde analiz eden derinlemesine pazar araştırma raporları sunuyoruz.

PDF Sanal Elektrik Santrali Pazar Raporu Talebi: www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/virtual-power-plant-market-101669

Pazar Raporunun Teklifler ve Önemli Noktalar altındaki Önemli Özellikler:

 • Sanal Elektrik Santrali Pazar Payına ayrıntılı genel bakış
 • Sektörün değişen pazar dinamikleri
 • Türe, Uygulamaya vb. Göre derinlemesine pazar segmentasyonu.
 • Hacim ve değer açısından tarihsel, güncel ve öngörülen pazar büyüklüğü
 • Son endüstri eğilimleri ve gelişmeleri
 • Pazarın rekabetçi ortamı
 • Kilit oyuncuların stratejileri ve ürün teklifleri
 • Gelecek vaat eden pazar büyümesi sergileyen potansiyel ve niş segmentler / bölgeler

Pazar Sürücüsü

Ülkelerin VPP’lerin Benimsenmesini Stoke Etmek İçin İddialı Yeşil Enerji Hedefleri

İklim değişikliği ve küresel ısınmanın etkileriyle mücadele etmek amacıyla, dünya çapındaki ülkeler, 2015 Paris Anlaşması’nda belirtildiği üzere, kendileri için oldukça iddialı emisyon azaltma hedefleri belirlediler. Örneğin, Fas’ın Ulusal Enerji Stratejisi, elektriğinin% 42’sini üretmeyi hedefliyor. yenilenebilir kaynaklardan 2020’ye kadar ve 2030’a kadar% 52. Ülkenin CO2 azaltma hedefleri, Paris Anlaşması uyarınca küresel ısınmanın 1,5 santigrat dereceyle sınırlandırılmasıyla uyumlu. Hindistan, Ulusal Enerji Planı kapsamında, 2030 yılına kadar yenilenebilir kaynaklardan% 40 elektrik üretimi gerçekleştirmeyi planlıyor. Bir diğer önemli örnek, elektriğinin% 98’ini hidroelektrik başta olmak üzere son dört yıldır yenilenebilir kaynaklardan üreten ve hedefleyen Kosta Rika’dır. 2021’e kadar% 100’e ulaşıyor.

COVID-19’un bu pazardaki kısa vadeli ve uzun vadeli etkisini örnek pdf olarak almak için buraya tıklayın

Lütfen şu adresi ziyaret edin: www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/covid19-impact/virtual-power-plant-market-101669

Bölgesel Bilgiler

Heyecan Verici Beklentileri Sunmak için Asya Pasifik; Avrupa Pazar Payındaki Tutumunu Güçlendirecek

Artan enerji talebi ve verimli güç dağıtım teknolojilerine olan artan ihtiyacın, Asya Pasifik’te geniş ve kazançlı fırsatlar yaratması bekleniyor. Buna ek olarak, Çin ve Hindistan temiz enerji hedeflerine ulaşmak ve fosil yakıtlara olan bağımlılıklarını azaltmak için yenilenebilir enerjilere büyük yatırımlar yapıyor ve bu da VPP pazarı için iyi bir gelişme gösteriyor.

Avrupa’nın, bölgede enerji depolama teknolojilerindeki hızlı ilerlemeler nedeniyle tahmin döneminde sanal elektrik santrali pazar payını sıkılaştırması bekleniyor. 2019’da 0,32 milyar ABD doları pazar büyüklüğüne sahip olan Kuzey Amerika’nın, ABD ve Kanada’da büyük ölçekli VPP projelerinin uygulanması nedeniyle küresel pazarda bir liderlik elde edeceği tahmin ediliyor.

Rekabet Ortamı

Lider Şirketler Küresel Operasyonlara Odaklanacak

Sanal Elektrik Santrali Pazarındaki kilit oyuncular, tek başına, uygun maliyetli ve verimli enerji üretim çözümleri sağlayarak küresel operasyonlarını genişletmeye, güçlendirmeye ve konsolide etmeye odaklanıyor. Bu çözümler, ülkenin ihtiyaçlarına göre tasarlanıp özelleştirilerek, güç dağıtım şirketlerinin şebekeyi esnek bir şekilde çalıştırmasına olanak tanır.

Sektör Gelişmeleri:

 • Eylül 2020:  Tesla, Güney Avustralya’daki devasa sanal enerji santrali projesinin üçüncü aşamasının başlatıldığını duyurdu. VPP, sisteme güneş enerjisi ile bağlı olarak Powerwall’larla yaklaşık 4.000 evi birbirine bağlayacak.
 • Eylül 2019:  Sunrun, Hawaii Electric’e şebeke ölçeğinde konut tipi güneş pili sistemleri sağlamak için büyük bir VPP anlaşması yaptı. Şirket, 2024 yılına kadar Oahu Adası’na Brightbox güneş pillerinin 1000’ini kuracak.

Herhangi Bir Sorgunuz Var mı? Analistle Konuşun: www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/virtual-power-plant-market-101669

Sanal Elektrik Santrali Pazar Raporunda Profil Oluşturulan Anahtar Şirketlerin Listesi

 • International Business Machines Corporation (New York, US)
 • Hitachi, Ltd. (Tokyo, Japan)
 • Enbala Power Networks, Inc. (Canada and the US)
 • Cisco Systems, Inc. (California, US)
 • General Electric (Massachusetts, US)
 • AGL Energy (Sydney, Australia)
 • AutoGrid (California, US)
 • Siemens (Munich, Germany)
 • Robert Bosch GmbH (Gerlingen, Germany)
 • Enernoc, Inc. (Massachusetts, US)
 • Comverge (Georgia, US)
 • Blue Pillar, Inc. (Indianapolis, US)
 • Enel X (Boston, US)
 • Next Kraftwerke (Cologne, Germany)
 • Schneider Electric (Paris, France)
 • ABB (Zurich, Switzerland)

Hakkımızda:

Fortune Business Insights ™, uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak, her ölçekteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Raporlarımız, şirketlerin sürdürülebilir büyüme elde etmelerine yardımcı olmak için somut içgörüler ve nitel analizlerin benzersiz bir karışımını içerir. Deneyimli analist ve danışmanlardan oluşan ekibimiz, ilgili verilerle serpiştirilmiş kapsamlı pazar araştırmalarını derlemek için sektör lideri araştırma araçlarını ve tekniklerini kullanır.

İletişim:

İsim: Ashwin Arora

E-posta:  [email protected]

Telefon: ABD +1 424253 0390 / İngiltere +44 2071 939123 / APAC: +91 744740 1245