Baharatlar ve Baharatlar Pazar Büyüklüğü, Talep, Büyüme Analizi, Pay, Gelir ve Tahmin 2027

Küresel baharatlar ve baharat pazar büyüklüğü, tüm dünyada etnik mutfakların artan popülaritesinden ivme kazanacağı tahmin edilmektedir. Baharatlar ve baharatlar, yemeğin lezzetini ve rengini artıran malzemelerdir. Ayrıca pişmiş yiyeceklerin daha uzun süre korunmasına yardımcı olur. Baharatlar ağaçların, meyvelerin, çiçeklerin, tohumların, tomurcukların, yaprakların, köklerin ve diğerleri gibi çeşitli doğal kaynaklardan elde edilir. Fortune Business Insights tarafından hazırlanan “Baharatlar ve Baharatlar Pazar Büyüklüğü, Hisse ve Sektör Analizi, Türüne Göre (Biber, Biber, Zencefil, Tarçın, Kimyon, Zerdeçal, Hindistan Cevizi ve Topuz, Kakule, Karanfil ve Diğerleri), Uygulama (Et ve Kümes Hayvanları, Fırın ve Şekerleme, Dondurulmuş Gıda, Atıştırmalıklar ve Rahat Yiyecekler ve Diğerleri) ve Bölgesel Tahminler 2019-2026,” piyasayı ve büyüme yörüngelerini ayrıntılı olarak ele alıyor. Bu rapora göre, piyasanın 2018 yılındaki 15,93 milyar ABD dolarından 2026 yılı sonunda 22,87 milyar ABD dolarına yükselmesi ve 2019-2026 yılları arasında %4,7’lik bir CAGR sergilemesi beklenmektedir.


Dünya çapında COVID-19 Etki Analizi:

COVID-19’un ortaya çıkışı dünyayı durma noktasına getirdi. Bu sağlık krizinin sektörler genelindeki işletmeler üzerinde benzeri görülmemiş bir etki getirdiğini anlıyoruz. Ancak, bu da geçecek. Hükümetlerin ve birkaç şirketin artan desteği, bu son derece bulaşıcı hastalıkla mücadelede yardımcı olabilir. Bazı endüstriler zorlanıyor, bazıları da gelişiyor. Genel olarak, hemen hemen her sektörün salgından etkilenmesi bekleniyor.

COVID-19 pandemileri sırasında işletmenizin sürdürülebilir ve büyümesine yardımcı olmak için sürekli çaba sarf ediyoruz. Deneyim ve uzmanlığımıza dayanarak, geleceğe hazırlanmanıza yardımcı olmak için size endüstriler arasında koronavirüs salgınının etki analizini sunacağız.

COVID-19’un Bu Pazardaki Kısa Ve Uzun Vadeli Etkisini Elde Etmek,
Lütfen Ziyaret Edin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/spices-and-seasonings-market-101694


Baharat ve Baharat Pazarında Faaliyet Gösteren En İyi Firmaların Listesi:

 • Ariake Japan Company
 • Sensient Technologies
 • Dohler Group
 • Ajinomoto Co., Inc.
 • McCormick & Company
 • SHS Group
 • Worlée-Chemie GmbH
 • Olam International Limited
 • Associated British Foods
 • Kerry Group Plc.
 • Other vendors

Raporun Kapsamı Nedir?

 • Rapor, pazarı yönlendiren, kısıtlayan, zorlayan ve pazara fırsatlar sunan faktörleri vurgulayan pazarın derinlemesine bir analizini sunmaktadır.
 • Pazarın rekabetçi manzarası, kilit oyuncuların listesi ve çekiş kazanmak için benimsedikleri önemli stratejiler
 • Sektördeki gelişmeler, popüler trendler ve pazara yönelik diğer yararlı içgörüler
 • Pazarın ayrıntılı segmentasyonu ve atfedilen faktörlerle önde gelen segmentlerin listesi.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Pazarın Genişlemesine Yardımcı Olmak İçin Bu Ürünlerin Doğal Tıbbi Özellikleri

Organik baharatlara artan talep, baharat ve baharat pazarının büyümesini teşvik ediyor. Buna ek olarak, Avrupa ülkelerinde Curcuma olarak satılan zerdeçala olan artan talep de pazarı artırıyor. Dahası, baharatlar tıbbi özelliklere sahiptir, örneğin nane mide bulantısı hissini azaltmaya yardımcı olur, adaçayı beynin işlevini artırabilir, tarçın kan şekerini düşürmeye yardımcı olur ve anti-diyabetik etki için kullanılır. Bu faktörler aynı zamanda piyasaya ivme katar. Ayrıca, organik baharatların artan popülaritesinin de önümüzdeki yıllarda baharat ve çeşnilere olan talebi artırması bekmektedir.

Aksine, baharatlar ve baharatlar mikrobiyal kontaminasyonlara oldukça eğilimlidir ve bu da raf sürelerini etkiler ve böylece piyasayı engeller. Bu, baharatların zinası ile birleştiğinde, uzun vadede genel pazara engel olabilir.

Bununla birlikte, et ve kümes hayvanları ürünlerinde kullanılan doğal koruyucular olarak bu ürünlere olan talebin artması ve sağlık ve sağlıklı yaşam için doğal ürünlere artan talebin önümüzdeki yıllarda pazar için kazançlı büyüme fırsatları yaratması muhtemeldir.


Ayrıntılı İçG ile Bu Araştırma İçgörülerinin Özetine Göz Atın:

 www.fortunebusinessinsights.com/industry-reports/spices-and-seasonings-market-101694


Segment-

Biber Segmenti Dünya Çapında Taşımacılık ile Pazarda% 41 Pay Kazanacak

Türüne göre, piyasaya biber segmenti hakimdi. ABD, Hindistan ve Vietnam gibi ülkeler 2018’de toplu olarak %41’lik bir paya sahip oldu. Sri Lanka, İNGILTERE, Malezya, Çin, Singapur, Bulgaristan ve İngiltere gibi diğer ülkeler pazardaki payın %33’ünü oluşturdu. Dünyanın geri kalanı payı elinde tutuyor.

Bölgesel Analiz-

Asya Pasifik, Gelişen Gıda İşleme Endüstrisi ile %8,4 CAGR’de Yükselebilir

Gıda işleme endüstrisinin büyümesi, Asya Pasifik’teki baharatlar ve çeşniler pazar payı üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Bu bölgenin, geniş nüfus dinamikleri ve bölgenin takip ettiği asırlık baharatlı yemek geleneği nedeniyle tahmin döneminde %8,4’lük bir CAGR seviyesinde yükselmesi bekleniyor. Bu bölgedeki en iyi baharat üreten ülkeler arasında Pakistan, Çin ve Türkiye bulunmaktadır. Hindistan baharatların ortalama % 15-20’sini diğer ülkelere ihraç ediyor. Vietnam, küresel biber ticaretinin yaklaşık% 50’lerinden sorumludur.

Bunun yanı sıra, Avrupa pazarı artan organik baharat tüketimi nedeniyle önemli bir büyümeye de tanıklık edecektir. İthal baharatların çoğu zencefil, capsicum ve biber içerir.

Rekabetçi Peyzaj-

Yeni Baharat Fabrikalarının İnşası – Oyuncuların Temel Hedefi

Şu anda, Ajinomoto ve McCormick son derece estetik ürün standartları ve yenilikleri ile yeni oyuncular olarak ortaya çıktılar. Bunun yanı sıra, özellikle ABD gibi diğer ülkelerdeki oyuncular baharat üretimi için yeni baharat fabrikaları inşasına yatırım yapıyor ve böylece gelecekteki pazarda rekabet avantajı elde ediyor.


Baharat ve Baharat Pazarının önemli Endüstri Gelişmelerinden bazıları şunlardır:

Ağustos 2016 – Ros Dee, Tayland Krallığı’nda Ajinomoto Co. tarafından yeni bir lezzet baharatı çeşidi tanıtıldı. Bu lansman, ülkede artan lezzet baharatı talebini karşılamaya yardımcı olacaktır.

Aralık 2018 – Southeastern Mills, kaplama ve baharat işinde bölgelerini genişletmek için Kerry Group Plc. tarafından satın alındı. Bu, Kerry Group’un ürün portföyünü güçlendirmesine yardımcı olacaktır.

Hızlı Satın Alma – Baharatlar ve Baharatlar Pazar Araştırma Raporu:

www.fortunebusinessinsights.com/checkout-page/101694