2027’ye Kadar Termoplastik Elastomer Pazar Büyüklüğü, Rapor, Pay, Analiz, Görünüm ve Tahmin

Küresel termoplastik elastomer pazar büyüklüğü, sürdürülebilirliği artırmak ve çevre korumayı desteklemek için biyo bazlı ürünlere yönelik artan talepten çekiş kazanmaya hazırlanıyor. Fortune Business Insights™ bu bilgileri yeni bir çalışmada yayınladı. “Termoplastik Elastomerler Pazar Büyüklüğü, Pay ve Endüstri Analizi, Türüne Göre (Styrenic Block Copolymers, Termoplastik Poliüretan, Termoplastik Vulkanizatlar, Termoplastik Poliolefinler, Copolyester Elastomerler ve Diğerleri), Uygulamaya Göre (Otomotiv, Bina ve İnşaat, Ayakkabı, Elektrik -Elektronik, Tıbbi ve Diğerleri) ve Bölgesel Tahmin, 2020-2027.” Çalışmada ayrıca termoplastik elastomerlerin (TPE) pazar büyüklüğünün 2019 yılında 26.856,8 milyon ABD doları olduğu ve 2027 yılında 39.424,6 milyon ABD dolarına ulaşacağı ve tahmin döneminde %5,7’lik bir CAGR sergileyerek 39.424,6 milyon ABD dolarına ulaşacağı öngörülmektedir.

COVID-19 Pandemisi, Düşük Hammadde Fiyatlarıyla Stoklanan Büyümeyi Etkileyecek

COVID-19 salgını salgını, küresel olarak çok sayıda imalat ve ticaret faaliyetini durdurarak piyasayı ciddi şekilde etkiledi. Son kullanıcılardan ve tüketicilerden gelen azalan talep nedeniyle tedarik zincirleri sekteye uğradı. Aynı zamanda mamul mal ve hammadde fiyatlarını da etkilemiştir. İş güveninizi ve termoplastik elastomerlerin satışlarını arttırmanıza yardımcı olmak için derinlemesine araştırma raporları sunuyoruz.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/thermoplastic-elastomer-tpe-market-104515

Bu Rapor Nasıl Geliştirilir?

Piyasanın gerçek bilgilerini toplamak için son kullanıcı tesislerinin basın bültenleri, yatırımcı sunumları, yıllık raporlar ve endüstri dergileri gibi ikincil veri kaynaklarına atıfta bulunuyoruz. Benzersiz aşağıdan yukarıya yaklaşımımız, rekabet ortamı ve yeni ürün lansmanları, işbirlikleri, anlaşmalar, ortak girişimler, ortaklıklar, sözleşmeler ve satın almalar gibi son endüstri gelişmeleri hakkında önemli veriler üretmeye yardımcı olur. Ayrıca, mevcut pazar eğilimleri hakkında bilgi toplamak için kapsamlı birincil araştırmalar yapıyoruz.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeye Yardımcı Olmak için Otomotiv Contaları Üretme İhtiyacının Artması

Günümüzde insanlar dünya çapında hafif araçlar talep ediyor. Bu nedenle otomotiv endüstrisi yenilikler getirmek için araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürütmektedir. Termoplastik elastomerler otomotiv contalarında, dış dolgu panellerinde ve kapı ve pencere kollarına yaygın olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte, ham petrolün dalgalı fiyatları yakın gelecekte termoplastik elastomerlerin pazar büyümesini engelleyebilir.

Segment-

Otomotiv Segmenti Hafif Araçlara Olan Yüksek Taleple Hızla Büyüyecek

Based on application, the automotive segment dominated in 2019 by generating the largest thermoplastic elastomers market share. This growth is attributable to the rising demand for lightweight vehicles from the rapidly increasing population in numerous countries. TPEs are mainly used to manufacture boots, bonnets, exterior panels, and wipers of vehicles.

Regional Insights-

Surging Demand for Luxury Vehicles to Accelerate Growth in Europe

In 2019, Asia Pacific held USD 14,226.7 million in terms of revenue. It was in the leading position because of the high demand for TPEs from the footwear, construction, and automobile industries. Also, improvements in lifestyles of people are set to augment the economic development in Japan, India, and China. These would surge the middle-class population, thereby driving growth.

In North America, high disposable incomes of the masses, coupled with the rising technological advancements in the field of thermoplastic elastomers would propel growth. Europe, on the other hand, is expected to grow considerably backed by the increasing demand for luxury vehicles.

Competitive Landscape-

Key Players Focus on Expanding Production Capacity to Fulfill Needs amid COVID-19

The market for thermoplastic elastomers contains various prominent manufacturers that are mainly focusing on extending their production capacities to help manufacturers of medical equipment for catering to the high demand amid COVID-19. Below are the two latest industry developments:

 • August 2020: Lubrizol invested in its thermoplastic polyurethane business worldwide to support the high growth insurface protection applications. It would help the company to broaden its capacity in paint protection film (PPF) and surface protection, thereby delivering additional benefits to PPF supply chains, brand owners, and manufacturers.
 • May 2020: Huntsman started producing thermoplastic polyurethane (TPU) elastomers for company manufacturing PPE globally. These are nowadays being extensively used to produce cable jackets, face masks, valves, hospital gowns, and tubes amid the COVID-19 pandemic.

A list of all the renowned thermoplastic elastomers producers operating in the market:

 • Arkema SA (Colombes, France)
 • Covestro AG (Leverkusen, Germany)
 • Evonik Industries AG (Essen, Germany)
 • Teknor APEX Company (Rhode Island, U.S.)
 • BASF SE (Ludwigshafen, Germany)
 • Huntsman Corporation (Texas, U.S.)
 • Sinopec Group (Beijing, China)
 • Lubrizol Corporation (Ohio, U.S.)
 • Kraton Corporation (Texas, U.S.)
 • Tosoh Corporation (Tokyo, Japan)

Inquire Before Buying This Report:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/thermoplastic-elastomer-tpe-market-104515

About Us:

Fortune Business Insights™ offers expert corporate analysis and accurate data, helping organizations of all sizes make timely decisions. We tailor innovative solutions for our clients, assisting them to address challenges distinct to their businesses. Our goal is to empower our clients with holistic market intelligence, giving a granular overview of the market they are operating in.

Contact Us:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

308, Supreme Headquarters,

Survey No. 36, Baner,

Pune-Bangalore Highway,

Pune – 411045, Maharashtra, India.

Phone:

US: +1 424 253 0390

UK: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

Email: [email protected]

Connect us via Social Media Channels:

Facebook: www.facebook.com/FortuneBusinessInsightsPvtLtd

Twitter: twitter.com/FBInsightPvtLtd?s=20

LinkedIn: www.linkedin.com/company/fortune-business-insights/