Patlayıcı İz Tespiti Pazar Büyümesi h, Fiyat Analizi, 202’ye Pay 8 | Fortune Business Insights™ tarafından hazırlanan Küresel Araştırma Raporu

Fortune Business Insights™ , “ Patlayıcı İz Tespiti Pazar Boyutu-2021 ” başlıklı raporunda, küresel patlayıcı iz tespit pazar büyüklüğünün , ulusal güvenliği terörizme karşı koruma ihtiyacının artması nedeniyle önümüzdeki birkaç yıl içinde istikrarlı bir ivme kazanması öngörülüyor. -2028 ”.

Dünya çapında artan terör faaliyetleri, çatışmalar, anlaşmazlıklar ve sınır ötesi çatışmalar, önümüzdeki yıllarda patlayıcı iz tespiti talebini artıracaktır. Örneğin, Stratejik ve Uluslararası Araştırmalar Merkezi’nin 2020’de yayınladığı bir rapor , ABD’nin terör sorunlarıyla karşı karşıya olduğunu ve önümüzdeki birkaç yıl içinde daha da kötüleşeceğini belirtiyor.

Ülkenin güvenliğini güçlendirmek için, patlayıcıların varlığını belirlemek için bu dedektörler kullanıldığından, ETD dedektörlerinin kullanımı önemli ölçüde arttı.

Segmentasyon:

Teknolojiye dayalı olarak, patlayıcı iz tespit pazarı kemilüminesans , termo-redoks, amplifiye floresan polimer, kütle spektrometrisi, iyon hareketlilik spektrometrisi ve kolorimetrik ve otomatik kolorimetrik olarak bölünmüştür . Türüne göre pazar, el dedektörleri, masa üstü dedektörler ve diğerlerine ayrılmıştır. Nihai kullanım açısından pazar, askeri ve savunma , havacılık, kargo ve ulaşım, kritik altyapı ve halka açık yerler olarak sınıflandırılır . Pazar, coğrafyaya göre Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve dünyanın geri kalanına kategorize edilmiştir.

Örnek PDF Broşürü Alı[email protected] www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/explosive-trace-detection-market-104050

COVID-19 Etkisi:

COVID-19 salgınının patlak vermesi dünyayı tamamen durma noktasına getirdi. Birçok ülkenin düzenleyici makamları, katı sosyal mesafe ve karantina önlemleri uyguladı. Havaalanları ve diğer bazı kalabalık yerlerin kapatılması, güvenlik ihtiyaçlarını azalttı ve patlayıcı izi tespit endüstrisini olumsuz etkiledi. Ayrıca, pandemi sırasında endüstrilerin üretim tesisleri hastanelerden, ön saflarda çalışan işçilerden ve sıradan insanlardan gelen yüksek talebi karşılamak için el dezenfektanları, KKD kitleri, maskeler ve ventilatör yatakları üretimine yöneldi .

Raporun Öne Çıkan Özellikleri:

Rapor, patlayıcı iz tespit endüstrisinin boyutunu, payını ve büyümesini etkileyen sürücüler ve kısıtlamalar hakkında bilgi verir. Ayrıca bölgesel kalkınma ile birlikte mevcut tüm olası segmentleri de tanımlar. Son birleşmeleri, satın almaları ve yeni ürün lansmanlarını takip eder. Son olarak, bilinçli iş kararları vermeye yardımcı olacak yeni ortaya çıkan trendler hakkında bilgi verir.

 

Sürüş Faktörleri

Piyasayı Sürdürmek İçin Suça Karşı Artan Güvenlik Talebi

Dünya çapında artan suçlar, saldırılar ve terörist faaliyetler, çeşitli hükümetlerin patlayıcı iz tespit sistemlerine olan talebi körükleyen gelişmiş güvenlik taramasını benimsemesine yol açtı .

Savunmadaki kullanımlarının yanı sıra , bunlar aynı zamanda kargo ve nakliye ve havacılıkta da kullanılmaktadır. Havacılık sektörü, dünya çapında artan havalimanı sayısı nedeniyle patlayıcı iz tespit sistemini desteklemektedir. Artan yolcu sayısı nedeniyle daha da oluyor. India Brand Equity Foundation tarafından 2019 yılında yayınlanan bir raporda, 2020 yılına kadar Hindistan havalimanlarındaki trafiğin artacağını ve 2017-18’de 308,75 milyondan 421 milyona ulaşacağı belirtiliyor. Bu nedenle, bu tür güvenlik ekipmanlarına olan talep önümüzdeki yıllarda artacaktır.

Bunlar ayrıca vatandaşları ve önemli altyapıyı her türlü büyük tehditten korumaya yardımcı olmak için kapsamlı bir güvenlik yaklaşımının bir parçası olarak yüksek riskli tesislerde ve devlet kurumlarında kullanılmaktadır.

Bu Araştırma Bilgisinin Derinlemesine Göz Atı[email protected] www.fortunebusinessinsights.com/explosive-trace-detection-market-104050

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika, Bölgedeki Birkaç Kilit Oyuncunun Varlığı nedeniyle Pazara Komuta Edecek

Bölgede İnovasyon, OS Sistemleri vb. gibi birçok patlayıcı iz tespit sistemi üreticisinin bulunması nedeniyle Kuzey Amerika’nın pazarda önemli bir paya sahip olması bekleniyor. Ayrıca, 2019 yılında Amerika Birleşik Devletleri askeri harcamaları 5,3 arttı. Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü’nün (SIPRI) önceki yıla göre yüzdesi .

Öte yandan, Hindistan, Çin, Pakistan ve Bangladeş gibi bu bölgenin gelişmekte olan ülkelerinde terörist faaliyetler arttıkça, hükümetler tarafından artan güvenlik endişeleri nedeniyle Asya Pasifik’in de piyasada önemli ölçüde yükselmesi bekleniyor. Ayrıca Çin ve Hindistan, güvenlikleri için harcama yapacakları ilk beş ülke arasında yer alıyor ve bu nedenle bölgedeki piyasayı olumlu yönde destekleyecek.

 

Rekabetçi Peyzaj

Piyasayı Güçlendirmek İçin Devlet ve Özel Güvenlik Şirketleri ile İşbirliği Yapan Kilit Oyuncular

Patlayıcı iz tespit sistemlerinin üretiminde yer alan birçok şirket, varlıklarını genişletmek ve ürün portföylerini geliştirmek için ısrarla çabalıyor. Bunu yapmak için hükümet ve özel güvenlik firmalarıyla işbirliği yapıyor ve ortak girişimler ve gelişmiş güvenlik sistemi başlatmaları gibi stratejiler uyguluyorlar. Aşağıda, sektördeki en son iki gelişme yer almaktadır:

Ağustos 2020 : Smiths Group PLC, Singapur Changi Havalimanı ile ortaklığını genişletti. İngiltere merkezli Smith Group, havaalanı güvenliği için gelişmiş bagaj ve patlayıcı algılama sistemleri sağladı. Şirketin, patlayıcı bir iz tespit sistemi olan 20 adet HI-SCAN 10080 XCT kurması bekleniyor.

Mart 2019 : OSI Systems Inc., havalimanı güvenliğini artırmak için kendilerine birden fazla Itemiser 4DX, patlayıcı ve narkotik tespit sistemi sağlamak için uluslararası havaalanından 4.0 milyon ABD Doları değerinde bir sözleşme aldı.

 

List of the Companies Profiled in the Market:

 • Advanced Energy Industries, Inc. (USA)
 • Intevac (USA)
 • Oerlikon Balzers (Switzerland)
 • Impact Coatings AB (Sweden)
 • AJA International, Inc. (USA)
 • Dynavac (USA)
 • Denton Vacuum (USA)
 • Angstrom Engineering, Inc. (Canada)
 • CHA Industries, Inc. (USA)
 • IHI HAUZER Techno Coating B V (The Netherlands)
 • The Kurt J Lesker Company (USA)
 • Other Key Players

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

308, Yüksek Karargah,

Anket No. 36, Baner ,

Pune-Bangalore Otoyolu,

Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD :+ 1 424 253 0390

İngiltere : +44 2071 939123

APAC : +91 744 740 1245