Et İkame Ürünleri Pazar Payı, Büyüklük, Gelir, Eğilimler, CAGR Durumu, Büyüme Fırsatları ve Tahmin 2027

Küresel et ikameleri pazarı , özellikle Kuzey Amerika ve Batı Avrupa’da, insanların vegan diyetlerine doğru artan kaymasından çekiş kazanmaya hazırlanıyor. Örneğin, Vegan Topluluğu, dünya vegan olursa, sera gazı emisyonlarını üçte iki oranında azaltabileceğini, yaklaşık 8 milyon insanın hayatını kurtarabileceğini ve 2050 yılına kadar sağlık harcamalarından tasarruf sağlayabileceğini açıkladı. Bu bilgi Fortune Business Insights™ tarafından “ Et İkame Pazarı, 2021 – 2028 ” başlıklı bir rapor . Rapora göre, pazar büyüklüğü 2020’de 4,98 milyar ABD dolarıydı. 2021’de 5,37 milyar ABD dolarından 2028 yılına kadar 10,80 milyar ABD dolarına çıkması ve tahmin döneminde %10,48’lik bir CAGR sergilemesi bekleniyor.

COVID-19 Pandemisi Ortasında Taze Et Bulunamaması Pazarın Büyümesini Destekliyor

COVID-19 salgını, tedarik zincirindeki aksaklıklar, et işleme tesislerinde çalışanların olmaması ve taze etin bulunmaması nedeniyle dünya genelinde et ikamelerine olan talebi hızlandırdı. Aynı zamanda, Gıda ve Tarım Örgütü’nden biri gibi, pandemi sırasında yürütülen çeşitli araştırma türleri, birden fazla hastalığın doğrudan hayvansal gıda maddeleriyle ilişkili olduğunu belirtti.

Örnek PDF Broşürü İsteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/meat-substitutes-market-100239

Segmentler:

Soya Bazlı Malzemeler Segmenti, 2020’de %63,65’lik Payı Elde Etti: Fortune Business Insights™

Kaynağa göre, soya bazlı bileşenler segmenti , 2020’de et ikameleri pazar payı açısından %63,65’lik bir paya sahip oldu. Esansiyel amino asitlerin ve yüksek kaliteli proteinin varlığı nedeniyle yakın gelecekte baskın kalması bekleniyor. Ayrıca, et ve hayvansal ürünlerin organoleptik özellikleriyle yakın benzerlik gösteren soya proteini izolatlarının ortaya çıkması, segmentin büyümesini hızlandıracaktır.

Rapor Kapsamı

Araştırma raporu, önümüzdeki yıllarda görünümü etkileyebilecek kuruluşların kapsamlı bir analizini sunuyor. Ayrıca, büyüme itici güçleri, fırsatlar, eğilimler ve engelleri içerebilecek çeşitli yönlere ilişkin bilgileri vurgulayarak özgün bir değerlendirme sağlar. Ayrıca, nitel içgörüleri ve geçmiş verileri analiz ederek et analogları endüstrisinin boyutunu küresel bir perspektiften temsil eder.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Büyümeyi Desteklemek için Alerjensiz Alternatiflere Artan Talep

Bezelye ve soyadan yapılan bitki bazlı et, yüksek protein içeriğine sahiptir. Bu nedenle, insanlar onları tavuk, sığır eti ve domuz eti yerine seçiyorlar. Ayrıca et benzeri bir dokuya sahiptirler. Ayrıca, artan vejetaryen popülasyonları ve dünya çapında artan sağlık ve zindelik trendi, önümüzdeki yıllarda pazarı harekete geçirecektir. Günümüzde insanlar artan sağlık bilinci nedeniyle özellikle nohut olmak üzere alerjen içermeyen alternatifler arıyorlar. Bu nedenle, çeşitli şirketler bezelye proteini ile aşılanmış ürünler bulmaya çalışıyor. Ancak et ikameleri çok pahalıdır ve büyümeyi engelleyebilir.

Bölgesel Görüşler

Avrupa’nın Gelecekte Büyümesine Yardımcı Olacak Esnek Tüketicilerin Varlığı

Coğrafi olarak, Avrupa 2020’de 1,62 milyar ABD doları gelir elde etti. Tüketicilerin artan etik odağı, Y kuşağından gelen yüksek talep ve esnek tüketicilerin varlığı bu bölgede büyümeyi hızlandıracak. Asya Pasifik’in ise benzersiz diyet modellerinin yüksek popülaritesi ve soya bazlı et analoglarına olan talep nedeniyle en hızlı büyüyen bölge olması bekleniyor.

Bu Premium Araştırma Raporunun Özetine Göz Atın:

www.fortunebusinessinsights.com/industry-reports/meat-substitutes-market-100239

Rekabetçi Peyzaj

Önemli Oyuncular Tüketicilerin Taleplerini Karşılamak İçin Yeni Ürünler Sunmaya Odaklanıyor

Et ikameleri için küresel pazar, şu anda yüksek tüketici talebine ayak uydurmaya çalışan çok sayıda şirkete ev sahipliği yapıyor. Bunu yapmak için yenilikçi ürünler piyasaya sürüyorlar veya Ar-Ge merkezleri kurmak için devlet kurumlarıyla işbirliği yapıyorlar.

Aşağıda iki önemli sektörel gelişme yer almaktadır:

 • Ocak 2020: Gardein, GDO’suz ve soya içerikli, gerçek sığır eti gibi kokan, pişiren ve görünen yeni Ultimate Bitki Bazlı Burger’i piyasaya sürdü. Şirket, vegan veya vejeteryan diyetini takip edenlerin ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır.
 • Şubat 2019 : Kimyasal Teknoloji Enstitüsü (ICT) Mumbai, temiz et geliştirmek için hükümet tarafından desteklenen dünyanın ilk araştırma merkezini oluşturmak için Hindistan İyi Gıda Enstitüsü ile el ele verdi. Maharashtra’da yer alacaktır.

Küresel pazarda faaliyet gösteren ünlü et ikamesi sağlayıcılarının listesi:

 • Tyson Foods, Inc. (Arkansa, Amerika Birleşik Devletleri)
 • Greggs plc (Newcastle upon Tyne, Birleşik Krallık)
 • Marlow Foods Ltd (Middlesbrough, Birleşik Krallık)
 • Conagra Brands, Inc. (Illinois, Amerika Birleşik Devletleri)
 • Unilever NV (Londra, Birleşik Krallık)
 • Hilton Food Group plc (Cambridgeshire, Birleşik Krallık)
 • Kerry Group Plc (Tralee, İrlanda)
 • Savage River Inc. (Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri)
 • JUST, Inc. (Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri)
 • Impossible Foods Inc. (California, Amerika Birleşik Devletleri)

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/meat-substitutes-market-100239