Boya Koruma Filmi Pazar Büyüklüğü, Payı, Talepler, Büyüme Analizi, Şirket Profilleri, 2028 Yılına Kadar Gelir ve Tahmin

Küresel boya koruma filmi pazar büyüklüğünün , 2021 ile 2028 arasında %6,2’lik bir CAGR sergileyerek 2028 yılına kadar 697,1 milyon ABD dolarına ulaşarak çekiş kazanması bekleniyor. Fortune Business Insights, “Paint Protection Film Market, 2021-2028” başlıklı raporunda . , 2020’de pazarın 432,6 milyon ABD Doları olduğunu gözlemliyor. Son kullanıcı endüstrilerinde ürüne yönelik artan talep ve üstün özellikleri nedeniyle koruma filmlerinin artan şekilde benimsenmesi gibi faktörler, dünya çapında benimsenmesini teşvik edecek.

Küresel pandeminin olumsuz etkisi, COVID-19, benzeri görülmemiş kayıplarla karşı karşıya kalan birkaç ekonomide hissedildi. Devlet kurumları tarafından açıklanan kilitlenme nedeniyle, bazı endüstriler sınırlı operasyonel faaliyetlerle durma noktasına geldi. Bununla birlikte, hükümetten ve endüstrilerden gelen ortak bir çaba, ekonomiyi tekrar rayına oturtacak ve endüstriyel faaliyetlerin yeniden başlamasına yardımcı olacaktır.

İSTEK A NUMUNE PDF BROŞÜR            

Rapor Ne Sağlar?

Piyasa raporu, piyasayı etkileyecek temel itici güçler ve kısıtlamalar gibi çeşitli faktörlerin derinlemesine bir analizini içerir. Buna ek olarak, rapor, pazarın büyümesine katkıda bulunan farklı bölgeleri içeren bölgesel analizlere ilişkin önemli bilgiler vermektedir. Ayrıca, önde gelen şirketleri içeren ve yeni ürünler tanıtmak, ortaklıkları duyurmak, işbirliği yapmak ve tahmin süresi boyunca pazar büyümesine katkıda bulunacak diğer şirketleri satın almak için stratejiler benimseyen rekabet ortamını da içerir. Ayrıca araştırma analisti, 2021 ve 2028 yılları arasında pazar büyümesini yönlendirecek mevcut eğilimler ve endüstri gelişmeleri hakkında bilgi edinmek için çeşitli araştırma metodolojilerini benimsemiştir.

Pazar Segmentasyonu:

Türüne göre, pazar termoplastik poliüretan, polivinil klorür ve diğerleri olarak üçe ayrılır. Ek olarak, uygulama bazında pazar otomotiv, elektronik, havacılık ve savunma ve diğerleri olarak sınıflandırılır. Son olarak, bölge bazında pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya-Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak sınıflandırılmaktadır.

SÜRÜŞ FAKTÖRLERİ

Son Kullanıcı Endüstrilerinden Artan Talep Büyümeyi Destekliyor

Mart 2021’de Avery Dennison Graphics Solutions, yeni nesil parlak şeffaf koruma filmi olan Avery Dennison Supreme Defence parlak ürününün piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bu film araçları darbelere, taşlara, böceklere ve sıyrıklara karşı korur. Savunma, elektronik ve otomotiv gibi çeşitli endüstriyel uygulamalardan gelen artan talebin, ürünün dünya genelinde benimsenmesini artırması bekleniyor. Ayrıca, boyalar ve kaplamalar yoluyla daha düşük emisyona yönelik artan talep, üreticileri, tahmin süresi boyunca küresel boya koruma filmi pazarının büyümesine katkıda bulunacak çevre dostu boya çeşitleri geliştirmeye itmiştir.

Ek Rapor Bulguları:

 • Asya Pasifik, 2020’de 196,0 milyon ABD Doları seviyesindeydi ve önümüzdeki yıllarda en büyük küresel boya koruma filmi pazar payına sahip olması bekleniyor. Bu, Hindistan, Japonya ve Çin gibi ülkelerde önde gelen otomotiv üreticilerinin varlığından kaynaklanmaktadır.
 • Kuzey Amerika’daki pazarın, 2021 ve 2028 yılları arasında bölgedeki gelişmiş koruma filmlerine olan talebi artıracak artan sayıda imalat ve son kullanıcı endüstrisi tarafından desteklenen önemli bir büyüme yaşaması bekleniyor.
 • Son kullanıcı endüstrisi bazında, otomotiv segmenti 2020’de yaklaşık %82,1’lik bir pazar payına sahipti ve önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme yaşaması bekleniyor. Bu, tahmin süresi boyunca ürünün benimsenmesini destekleyecek dünya çapında artan otomotiv satışlarından kaynaklanmaktadır.

REKABETÇİ PEYZAJ

Önde Gelen Şirketler Tarafından Üretimi Artırmak İçin Tesis Genişletilmesi

Pazar, aktif olarak gelişmiş boya koruma filmlerinin geliştirilmesine odaklanan büyük şirketlerin varlığı ile pekiştirilmektedir. Bu şirketler, dünya çapında son kullanıcı endüstrilerinden gelen artan talebi karşılayarak üretim hızını artırmak için tesislerini genişletiyorlar. Ek olarak, diğer kilit oyuncular, tahmin döneminde pazar büyümesi için iyiye işaret edebilecek işbirlikleri ve ortaklıklar gibi stratejiler benimsiyor.

Sanayi Geliştirme:

 • Ağustos 2019 – Eastman, önde gelen boya koruma filmi teknolojisine yatırım yapma planını açıkladı. Şirket, PPF kalıpları için veritabanını genişletmek için gelişmiş 3D tarama teknolojisini benimseyecek.

Küresel Pazarda Profili Oluşturulan Şirketlerin Listesi:

 • Eastman Performance Films LLC (Tennessee, US)
 • 3M Company (Minnesota, US)
 • XPEL, Inc. (Texas, US)
 • Avery Dennison Corporation (California, US)
 • LG Chem (Seoul, South Korea)
 • KDX Composite Material (Maryland, US)
 • Premier Protective Films International (California, US)
 • Renolit (Worms, Germany)
 • SWM, Inc. (Georgia, US)

KONUŞAN İÇİN BİZİM ARAŞTIRMA UZMANLARINA           

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

308, Yüksek Karargah,

Anket No. 36, Baner,

Pune-Bangalore Otoyolu,

Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD :+1 424 253 0390

İngiltere : +44 2071 939123

APAC : +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

LinkedIn: www.linkedin.com/company/fortune-business-insights

Facebook: www.facebook.com/FortuneBusinessInsightsPvtLtd

Twitter: twitter.com/FBInsightPvtLtd