Glutensiz Gıda Pazar Büyüklüğü, Eğilimler, Küresel Büyüme, Öngörüler ve Tahmin Araştırma Raporu 2027

Küresel Glutensiz Gıda Pazarı, çölyak gibi hastalıkların artan insidansından kazanç sağlayacaktır. Fortune Business Insights, “Glutensiz Gıda Pazar Büyüklüğü, Payı ve Ürün Türüne Göre Küresel Eğilim (Glutensiz pişmiş gıda, Glütensiz bebek maması, Glütensiz hazır yemekler, Glütensiz atıştırmalıklar, Glütensiz) başlıklı bir rapor açıkladı. makarna, Glütensiz süt ürünleri, Glütensiz katı ve sıvı yağlar, Glütensiz kuruyemişler, Diğer glütensiz gıda ürünleri), Dağıtım Kanalı (Hipermarket/Süpermarket, Bakkallar, Özel Mağazalar, Eczacılık, Perakende, Online Perakende) ve Coğrafya Küresel pazarda büyümeyi etkileyen çeşitli faktörleri incelemek için 2025 yılına kadar tahmin.

Rapor, küresel pazarı çeşitli segmentlere göre sınıflandırıyor. Ürün türüne göre pazar, pişmiş gıda, bebek maması ve diğerleri olarak sınıflandırılır. Fırınlanmış gıda segmenti 2017 yılında pazarda önemli bir paya sahipti. Segmentin 2018-2025 tahmin döneminde umut verici bir büyümeye tanık olması bekleniyor. Ekmek ve diğerleri gibi glütensiz pişmiş gıdaların artan tüketiminin pazardaki büyümeyi hızlandırması muhtemeldir. Bunun yanı sıra, glütensiz ekmek segmentinin nispeten daha yüksek bir CAGR’de genişlemesi muhtemeldir.

Örnek PDF İsteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/gluten-free-food-market-100188

Kahvaltıda glütensiz ekmeğin yüksek oranda benimsenmesi nedeniyle, küresel pazarı artırması bekleniyor. Glutensiz süt ürünleri segmentinin, tahmin dönemi boyunca pazardaki en yüksek ikinci paya sahip olacağı öngörülmektedir. Glutensiz gıdaların sağlığa faydaları hakkında artan farkındalık, glutensiz süt ürünlerinin hızla benimsenmesini kolaylaştırıyor. Buna karşılık, pazardaki büyümeyi hızlandırması bekleniyor.

Nestle ve General Mills’in Akaryakıt Talebi İçin Ortak Girişimi

Çölyak Hastalığı Vakfı’na göre, Kuzey Amerika’da 133 kişiden 1’inde çölyak hastalığı olması muhtemeldir. Kuzey Amerika nüfusunun yaklaşık %30’u sağlıklı bir yaşam sürmek için glütenden kaçınıyor. Belirli faktörün pazardaki büyüme oranını artırması bekleniyor.

Artan glüten intoleransı olan insan nüfusu ve glütensiz gıda tüketmenin faydaları konusunda artan farkındalık, küresel pazarı yönlendirmesi beklenen bazı faktörlerdir. Ek olarak, kilit oyuncular pazar üzerinde daha iyi kontrol elde etmek için işbirliği ve ortaklığa dahil olur. Örneğin, Nestlé SA ve General Mills Inc. 2014 yılında İngiltere’de glütensiz mısır gevreği sunmak için ortak girişime girdiler. Ortak girişim sayesinde şirketler ürüne yüksek talep gördü ve pazarda daha yüksek pay aldı.

Tam Rapor Ayrıntılarına Gözatın:

www.fortunebusinessinsights.com/industry-reports/gluten-free-food-market-100188

Bununla birlikte, bazı ülkelerde glutensiz gıda bulunmaması ve glutensiz gıda ile ilişkili yüksek maliyet, tahmin döneminde piyasayı kısıtlaması beklenen bazı faktörlerdir.

Mondelez, Enjoy Life Foods’ı Satın Alarak Daha Fazla Pay Aldı

Faaliyet gösteren kilit oyuncular, küresel pazara liderlik etmek için yenilikçi stratejiler benimsiyor. Örneğin, Mondelez International Inc., 2015 yılında Enjoy Life Foods adlı özel bir atıştırmalık üretim şirketini satın aldı. Satın alma sayesinde Mondelez, çok çeşitli bir ürün portföyüne sahip ve artan talebe tanık oluyor.

Küresel glutensiz gıda pazarında faaliyet gösteren önemli şirketlerden bazıları Dr. Schär AG / SPA, Kellogg Company, Freedom Foods Group Ltd., Kraft Heinz Company, Pinnacle Foods Inc., Enjoy Life Foods, General Mills Inc., Amy’s’dir. Kitchen, Bob’s Red Mill Natural Foods, Gruma, Hain Celestial Group, Warburtons, Hero AG, Barilla GER Fratelli SPA, Genius Foods, Pasia Plc, Varian, Northside Foods Ltd. ve Farmo SPA.

Analist ile konuşun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/gluten-free-food-market-100188