Soya Türevleri Pazar Payı, Büyüklük, Talep, Büyüme, Gelir, Gelecek Analizi, 2028’e Kadar Görünüm ve Tahmin

Küresel soya türevleri pazar payının 2028 yılında 344,05 milyar ABD dolarına ulaşacağı tahmin edilmektedir. Fosil yakıta alternatif olarak biyodizel talebinin yüksek olması nedeniyle soya türevlerine olan talebin yakın gelecekte katlanarak artması beklenmektedir. Fortune Business Insights™ bu bilgiyi “Soya Türevleri Piyasası, 2021-2028” başlıklı yeni bir çalışmada yayınladı. Çalışmaya göre, pazar 2020’de 204,11 milyar ABD doları seviyesindeydi. 2021-2028 arasındaki tahmin döneminde %6,8’lik bir CAGR sergileyecekti.

Archer-Daniels-Midland Company, Marfrig ile Ortak Girişime Girdi

Haziran 2020’de, Chicago merkezli bir gıda işleme firması olan Archer-Daniels-Midland Company (ADM), Plant Plus Foods adlı bir ortak girişim geliştirmek için tanınmış bir sığır eti üreticisi olan Marfrig ile el ele verdi. Güney Amerika ve Kuzey Amerika’ya bitki bazlı ürünler sunacaktı. Bir şirket yetkilisine göre, “Yeni ortak girişim liderlik yeteneklerimizi genişletecek ve küresel pazardaki konumumuzu güçlendirecek. Ayrıca, tüketici talebine göre eksiksiz bir çözüm, tat ve içerik yelpazesi sunmamıza da yardımcı olacak.”

İSTEK A NUMUNE PDF BROŞÜR            

COVID-19 Pandemisi: Büyümeyi Desteklemek için Endüstrilerin ve Lojistik Darboğazların Kapatılması

Hayvancılık çiftçileri ve soya fasulyesi üreticileri, lojistik darboğazlar ve endüstrilerin kapanması nedeniyle ciddi şekilde etkilendi. Ancak, bitki bazlı protein kaynaklarına yönelik artan talebin piyasayı tekrar rayına oturtması bekleniyor. Ayrıca, ABD tek başına toplam soya fasulyesi ihracatının yaklaşık %40’ını oluşturduğundan, devam eden ABD-Çin ticaret savaşı soya türevleri endüstrisinin durumunu etkileyecektir. Raporumuz, mevcut piyasa senaryosunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Rapor Kapsamı-

Soya türevleri piyasası hakkında derinlemesine bilgi toplamak için son kullanıcı tesislerinin basın bültenleri, yatırımcı sunumları, yıllık raporlar ve endüstri dergileri gibi ikincil veri kaynaklarına başvuruyoruz. Yeni aşağıdan yukarıya yaklaşımımız, rekabet ortamı ve yeni ürün lansmanları, işbirlikleri, anlaşmalar, ortak girişimler, ortaklıklar, sözleşmeler ve satın almalar gibi son sektör gelişmeleri hakkında hayati veriler oluşturmaya yardımcı olur.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Soya Fasulyesi Yetiştiriciliğine Geçmek için Hükümet Girişimlerinin Arttırılması Büyümeye Yardımcı Olabilir

Piyasada faaliyet gösteren birçok şirket, kalitelerini ve üretim teknolojilerini iyileştirmek için araştırma ve geliştirme faaliyetlerine yatırım yapmaktadır. İşleme sırasında gerekli teknolojileri geliştirerek iş yeteneklerini genişletebileceklerdir. Aynı zamanda, soya fasulyesi proteini ve yağının verimini ve üretkenliğini artırmaya da çalışıyorlar.

Ayrıca, Çin’de hükümet, soya fasulyesi ekimi yapılan alanları artırmak için çeşitli girişimlerde bulunuyor. Örneğin, Devlet Konseyi, Şubat 2019’da soya fasulyesi çiftçiliğini canlandırmak için bir plan yayınladı. Politika, kırsal kooperatiflerin ve büyük yetiştiricilerin soya fasulyesi yetiştiriciliğine geçmek için çaba gösterebileceğini beyan ediyor. Düzenleyici kurumlar tarafından yapılan bu tür girişimler, önümüzdeki yıllarda soya türevleri pazarının büyümesine yardımcı olacaktır. Ancak soya, insan sağlığına zarar verebilecek yüksek doymamış yağ asitleri içerir. Bununla birlikte, sakarozun mevcudiyeti soya türevlerine olan talebi engelleyebilir.

Segmentler-

Soya Küspesi Segmentinin Büyümesini Desteklemek İçin Et ve Hayvan Yemine Yüksek Talep

Türüne göre, soya türevleri pazarı soya unu, soya yağı, soya sütü, soya unu ve diğerleri olarak sınıflandırılır. Bunların dışında soya küspesi segmenti , 2020’de soya türevleri pazar payı açısından %78,43’e sahipti . Hayvan yemi ve ete yönelik artan talep, büyümeyi hızlandıracak. Ayrıca, soya yemekleri ekonomiktir ve yüksek protein içeriğine sahiptir. Segment , Çin’de %82,35 oranında kazanç sağladı . Soya yağı segmenti ise 2020 yılında margarin, fırınlanmış ve kızartılmış ürünlerdeki artan kullanım nedeniyle Çin’de %9,50 tedarik etti .

Bölgesel Görüşler-

Asya Pasifik’te Büyümeyi Hızlandırmak İçin Artan Ürün Kabul Edilebilirliği ve Tüketici Tabanı

 • Asya Pasifik : 2020’de bölge gelir olarak 92,11 milyar ABD doları kazandı ve yakın gelecekte hakim olacak. Artan tüketici tabanı, yoğun rekabet ve ürün kabul edilebilirliği, tanınmış şirketleri bölgedeki ürün tekliflerini geliştirmeye zorladı. Bu nedenle, soya türevlerine yönelik yüksek talebi karşılamak için ayak izlerini genişletmeye çalışıyorlar. Bölgenin önümüzdeki yıllarda 6,87’lik bir CAGR ile büyümesi beklenmektedir .
 • Kuzey Amerika : Sektördeki artan yenilikler, artan laktoz intoleransı yaygınlığı ve vejetaryen veya vegan diyetinin artan benimsenmesiyle körüklenen ikinci konumda kalacaktır. Ocak 2020’de yapılan bir Gallup anketine göre, ABD vegan nüfusu 65 yaş üstü yetişkinlerin %3’ü, 50-64’ün %1’i, 30-49’un %4’ü ve 18-29 yaş arasındakilerin %3’üydü.
 • Avrupa : Biyoyakıt üretimi için artan hükümet desteği nedeniyle tahmin döneminde en yüksek CAGR’yi sergileyecektir. Ek olarak, sığır süngerimsi ensefalopatisinin patlak vermesi nedeniyle hayvan yemlerinde et ve kemik unu gibi işlenmiş hayvansal proteinlerin yasaklanması, bölgedeki soya küspesine olan talebi artıracaktır.

Rekabetçi Peyzaj-

Kilit Oyuncular, Ortak Girişimler Yoluyla Portföyleri ve Pazar Ürünlerini Genişletmeyi Amaçlıyor

Soya türevleri için orta düzeyde konsolide edilmiş pazar, Cargill Incorporated, Bunge Limited ve Archer-Daniels-Midland Company gibi birkaç şirkete ev sahipliği yapmaktadır. Ağırlıklı olarak portföy genişletme ve ürün pazarlaması ile ortak girişimlere ve satın almalara odaklanıyorlar. Aşağıda sektördeki en son iki gelişme yer almaktadır:

 • Mayıs 2020 : Elekeiroz, hammadde olarak epoksitlenmiş soya fasulyesi yağı kullanarak plastikleştirici sağlamak için Nexoleum ile bir anlaşma imzaladı.
 • Mart 2018 : Nasoya, Amerika’daki mutfaklara kolaylık ve çeşitlilik sağlamak için ‘Toss’ables’ adlı yeni vegan tofu küplerini tanıttı. Şirketin bitki bazlı gıda maddelerine olan talebi karşılamasına yardımcı olacaktır.

Küresel pazarda bulunan önde gelen soya türevleri sağlayıcılarının listesi:

 • Archer Daniels Midland Company (Illinois, United States)
 • Cargill, Incorporated (Minnesota, United States)
 • CHS Inc. (Minnesota, United States)
 • Bunge Limited (Missouri, United States)
 • Louis Dreyfus Company B.V. (Netherlands)
 • Wilmar International Ltd. (Singapore)
 • AG Processing Inc. (Nebraska, United States)
 • DuPont Nutrition and Health (Delaware, United States)
 • Noble Group (Hong Kong)
 • Tyson Foods (Arkansas, United States)

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

308, Yüksek Karargah,

Anket No. 36, Baner,

Pune-Bangalore Otoyolu,

Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

Facebook: www.facebook.com/FortuneBusinessInsightsPvtLtd

Twitter: twitter.com/FBInsightPvtLtd?s=20

LinkedIn: www.linkedin.com/company/fortune-business-insights/