Technical Textiles Market Size, Growth, Demand, Business, Outlook and Forecast by 2026

Küresel teknik tekstiller pazar büyüklüğünün, inşaat ve inşaat mühendisliği, ev mobilyası ve diğerleri dahil olmak üzere artan uygulama sayısı nedeniyle 2026 yılına kadar 195,36 Milyar ABD Dolarına ulaşması bekleniyor. Teknik tekstiller, görünümden çok performansa odaklanan ve şu anda birçok sektörden talep gören malzemelerdir. Fortune Business Insights™ tarafından yakın zamanda yayınlanan “ Teknik Tekstiller Pazar Büyüklüğü, Pay & Endüstri Analizi, Ürün Tipine Göre (Agrotech, Buildtech, Clothtech, Geotech, Hometech, Indutech, Medtech, Mobiltech, Packtech, Protech, Sporttech ve Oekotech), Elyaf Türüne Göre (Doğal Elyaf ve Sentetik Elyaf), Ürün Şekline Göre (Kumaş, Elyaf ve İplik) ve Bölgesel Tahmin, 2019-2026“Piyasa değeri 2018’de 159,29 milyar ABD dolarıydı ve 2010’dan 2026’ya kadar belirlenen tahmin döneminde %2,7’lik bir CAGR’de artacak.

COVID-19’un ortaya çıkması dünyayı durma noktasına getirdi. Bu sağlık krizinin farklı sektörlerdeki işletmeler üzerinde benzeri görülmemiş bir etki yarattığını anlıyoruz. Ancak bu da geçecek. Hükümetlerden ve birkaç şirketten artan destek, bu son derece bulaşıcı hastalıkla mücadelede yardımcı olabilir. Bazı endüstriler mücadele ediyor ve bazıları gelişiyor. Genel olarak, hemen hemen her sektörün pandemiden etkilenmesi bekleniyor.

COVID-19 pandemileri sırasında işletmenizin ayakta kalmasına ve büyümesine yardımcı olmak için sürekli çaba gösteriyoruz. Deneyimlerimize ve uzmanlığımıza dayanarak, geleceğe hazırlanmanıza yardımcı olmak için sektörler arasında koronavirüs salgınının etki analizini sunacağız.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/technical-textiles-market-102716

Raporda Öne Çıkanlar Nelerdir?

Rapor, piyasaya ve itici güçler, kısıtlamalar, zorluklar ve yaklaşan fırsatlar gibi başlıca büyüme yörüngelerine kapsamlı bir genel bakış sunuyor. Ayrıca ürün tipi, ürün formu, elyaf tipi ve bölge gibi faktörlere dayalı olarak pazar bölümlendirmesinin ayrıntılarını da tartışır. Ayrıca pazar, büyük endüstri gelişmeleri ve mevcut teknik tekstil pazarı trendleri hakkında bilgi sağlar. Bunun yanı sıra rapor, piyasanın rekabet ortamına, piyasada faaliyet gösteren oyuncuların listesine ve piyasada rekabet avantajı elde etmek için benimsedikleri ana stratejilere ışık tutuyor. Rapor, şirketin web sitesinde satışa sunulmuştur.

Market sürücüleri

Ev Döşeme Uygulamaları için Gelişmiş Teknik Tekstillere Artan Talep Pazarı Yönlendirecek

Endüstriyel ekipmanların temizlenmesi ve taşınması, tarım ve bahçecilik, çevre koruma, spor ve eğlence, ev mobilya ve kaplamaları, ambalaj endüstrisi ve kişisel koruyucu ekipman gibi uygulamalardan artan talep, diğerlerinin yanı sıra teknik tekstil pazarının büyümesinin ana itici gücü olarak hizmet ediyor. Bunun yanı sıra yüksek çok yönlülük, sağlamlık, dayanıklılık ve hafiflik gibi çok boyutlu özellikler de pazarı hareketlendirecek. Buna ek olarak, bu tekstillerin yüksek kimyasal, mekanik ve termal direnç özellikleri, tahmin döneminde pazarın genişlemesine yardımcı olacaktır.

Aksine, teknik tekstiller konvansiyonel tekstillere göre oldukça pahalıdır ve bu tahmin döneminde pazar büyüklüğü için büyük bir tehdit oluşturabilir. Bu, yüksek üretim maliyeti ve daha yetenekli insan gücüne duyulan ihtiyaç ile birleştiğinde, uzun vadede pazarda büyük engellere neden olabilir. Bununla birlikte, sürekli gelişen teknoloji ve ürün yenilikleri, önümüzdeki yıllarda pazar için kazançlı büyüme fırsatları da yaratacaktır.

Bölgesel Segmentasyon:

Asya Pasifik, Büyük İmalat Ülkelerinin Varlığıyla Pazara Hakim Olacak

Coğrafi olarak Asya Pasifik, kilit pazarlar olarak ortaya çıkan Japonya, Çin ve Japonya gibi ülkelerle en büyük teknik tekstil pazar payına sahipti. Bu ayrıca bölgede bol miktarda hammadde bulunmasına ve paketleme, otomotiv, inşaat, giyim ve diğerleri gibi tekstil son kullanım endüstrilerinin olumlu büyümesine bağlanıyor. Buna ek olarak, ulusal hükümetin tekstil işini desteklemek için yaptığı yatırımların artması nedeniyle Hindistan en hızlı büyüyen pazardır. Ancak, Kuzey Amerika önemli bir büyümeye tanık oldu ve 2018’de 44,18 milyar dolar gelir elde etti. Bu bölgedeki büyüme, köklü sanayi sektörüne ve en büyük ithalat-ihracat tekstil ülkesi olan ABD’nin varlığına bağlanıyor.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/technical-textiles-market-102716

Bu Araştırmada Kilit Oyuncu Değerlendirmesi:

 • Rapor, dünya genelinde pazardaki lider şirketlerin ayrıntılı analizini sunuyor.
 • Bu pazarda yer alan büyük satıcıların ayrıntılarını sağlar
 • Şirket profili, elde edilen gelir, malların fiyatlandırması ve üretilen ürünler dahil olmak üzere her şirkete kapsamlı bir genel bakış rapora dahil edilir.
 • Raporda, piyasadaki rakipler hakkındaki gerçekler ve rakamlar ile önde gelen piyasa oyuncularının bakış açıları sunulmaktadır.
 • Söz konusu kilit oyuncularla ilgili son gelişmeler, birleşmeler ve satın almalar piyasa raporunda sunulmaktadır.

Rekabet Ortamı:

Birçok Satıcının Varlığı Sayesinde Yoğun Rekabete Tanıklık Edildi

Küresel teknik tekstil pazarında faaliyet gösteren oyuncular, pazarda en üst sıralara ulaşmak için yüksek dayanıklılık, yumuşak ve güvenilir gibi niteliklere sahip ürünlerin geliştirilmesine büyük miktarlarda yatırım yapıyor. Oyuncular ayrıca önümüzdeki yıllarda yüksek teknik tekstil pazarı geliri elde etmek için sözleşmeler ve anlaşmalar, şirket işbirlikleri, birleşmeler ve satın almalar ve diğerleri gibi diğer stratejileri benimsiyorlar.

Bu Pazarın Anahtar Oyuncularının Listesi şunları içerir:

 • Freudenberg Group
 • DELCOTEX DELIUS TECHTEX GMBH & CO. KG
 • TenCate Fabrics
 • Arrow Technical Textiles Private Limited
 • SKAPS Industries
 • SRF Limited
 • International Fibres Group
 • DuPont de Nemours, Inc.
 • Strata Geosystems
 • Terram (Berry Global)
 • Johns Manville
 • PPSS Group
 • Officine Maccaferri S.p.A.
 • Asahi Kasei company
 • HUESKER Group
 • Milliken & Company

Teknik Tekstiller Pazarının Önemli Sektörel Gelişmeleri:

Şubat 2020 – Quantum Materials adlı gelişmiş tekstil üreten şirket, yüksek kaliteli dokuma tekstil çözümleri üreterek ABD’deki üretimini genişletmek için 3,5 milyon ABD doları yatırım yaptı.

Mart 2020 – PPSS Group, imalat endüstrilerinde iş giysisi üniforması olarak kullanılacak yumuşak, güvenilir ve dayanıklı kesilmeye dayanıklı kumaş olan Cut-Tex Pro kumaşın en yeni siyah versiyonunu piyasaya sürdü.

İlgili Haberleri Okuyun:

nethxt.mn.co/posts/17474361

fitbloom.tribe.so/post/nitrik-asit-market-global-industry-analysis-size-trends-growth-opportunity—615d9a1bd0b6481b516d5339

lead-pellet-music-society.mn.co/posts/17474854

synkretic.mn.co/posts/nitric-acid-market-growth-segments-revenue-geographical-forecast-forecast-by-2027

theexperiment.mn.co/posts/17474923

drujrake.mn.co/posts/17475490

learned-parsnip-19e.notion.site/Thermoplastic-Elastomer-Market-Büyüyen-Talep-Market-Size-Growth-Production-Types-Applications–0e2812f1ad4245b3a4f708da7fcba601

Hakkımızda:                       

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
308, Supreme Headquarters,
Anket No. 36, Baner,
Pune-Bangalore Highway,
Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.
Telefon :
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin | heyecan | Bloglar