adar Dedektör Pazarı En İyi Üreticiler, Sektördeki Büyüme Analizi, Uygulamalar, Tahmine Göre Gelişen Trendler 2028

Küresel radar dedektörü pazar büyüklüğü ulaşarak kazanç ivme bekleniyor USD 463700000 CAGR’lik sergilerken 2028 tarafından 4.18% , “başlıklı raporunda 2028 için 2021 arasındaki Radar Dedektör Market, 2021-2028 ,” Fortune İşletme Trendleri bahseder Pazar 2020’de 343,1 milyon ABD doları seviyesindeydi .

Bir aracın hızını ölçmek için kullanılan radar dalgalarını tespit etmek için bir radar dedektörü kullanılır. Cihaz bir bilgisayar ile donatılmıştır ve birden fazla radyo frekansı alıcısına sahiptir. Alıcılar, polis tarafından kullanılan hızlı arabaları belirlemek ve tespit etmek için belirli frekansları yakalamaya yardımcı olur.

COVID-19 Etkisi

COVID-19 salgını küresel ekonomiyi felç etti ve bu pazar da olumsuz etkilendi. Koronavirüsün yayılması OEM’lerin dedektör cihazlarının üretimini azalttı. Ayrıca kolluk kuvvetlerinden gelen talep, üretimin durması ve tedarik zincirinin aksaması talebi engelledi.

ÖRNEK PDF BROŞÜR İSTEYİN:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/radar-detector-market-103741

Pazar Segmentasyonu:

Türüne göre, pazar kablolu, kablosuz ve uzak montaja ayrılmıştır.

Tip bazında, kablolu segment 2020’de piyasaya hakim oldu. Bu hakimiyet, kolay bir güç kaynağına ve pillerin asla bitmemesi özelliğine bağlanıyor. Dalga boyuna göre, piyasa X-Band, Ka-Band, K-Band, Ku-Band ve diğerlerine bölünmüştür.

Son olarak, coğrafya açısından pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve dünyanın geri kalanına bölünmüştür.

Rapor Ne Sağlar?

Rapor, büyümeyi etkileyecek temel itici güçler ve kısıtlamalar gibi çeşitli faktörlerin ayrıntılı bir analizini sunuyor. Ayrıca rapor, farklı bölgeleri kapsayan ve pazarın büyümesine katkıda bulunan bölgesel analizlere ilişkin içgörüler sağlar. Önde gelen şirketleri ve yeni ürünleri tanıtmak, ortaklıkları duyurmak ve pazar büyümesine katkıda bulunmak için işbirliği yapmak için stratejilerin benimsenmesini içeren rekabet ortamını içerir.

Sürüş faktörü

Artan Karayolu Kazalarından Kaçınma İhtiyacı ve Güvenliği Artırma Büyümeyi Destekleyecek

Son zamanlarda, yüksek hızlı araçlara olan talebin artması nedeniyle trafik kazaları yaygınlaştı. Bu nedenle, polis ve kolluk kuvvetleri, bir aracın hızını sınırlamak için bu radar sensörlerini kullanır. Ek olarak, araç sahipleri bu radar dedektörlerini polis radar silahlarıyla ilgili bilgi almak için de kullanırlar ve bu da sonuçta kazaların azaltılmasına yardımcı olur. Örneğin, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından hazırlanan bir rapora göre, her yıl yaklaşık 1,3 milyon kişi trafik kazaları nedeniyle ölüyor. Raporda, yüksek hızlı sürüşün karayolu trafik kazalarının ana nedenlerinden biri olduğu belirtildi. Bunun önümüzdeki yıllarda radar dedektörü pazarının büyümesini sağlaması bekleniyor.

RAPORU SATIN ALMADAN ÖNCE SORUN:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/radar-detector-market-103741

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika, Tanınmış Oyuncuların Varlığıyla Desteklenecek

Kuzey Amerika’nın ön planda kalması ve tahmin döneminde pazardaki en büyük pozisyonu tutması bekleniyor. Bu, artan trafik kazaları nedeniyle bunlara artan talebe atfedilebilir. Ek olarak, Kuzey Amerika kurumlarının kolluk kuvvetleri üç radar frekansı kullanır, yani 24.05 ile 24.25 GHz arasında çalışan K-bandı, 10.5 ile 10.55 GHz arasında çalışan X-bandı ve 33.4 ile 36 GHz arasında çalışan Ka-bandı. Ayrıca Cedar Electronics, Whistler Group, Uniden America Corporation gibi önemli oyuncuların varlığı, bu dedektörler için bölgesel pazarı besliyor. Bölge , 2020’de 125,1 milyon ABD doları olarak gerçekleşti .

Bölgede artan trafik kazaları nedeniyle Avrupa’nın önümüzdeki yıllarda önemli bir radar dedektörü pazar payı sergilemesi bekleniyor.

Rekabetçi Peyzaj

Pazar Büyümesini Güçlendirmek için Yeni Lansmanlara ve Satın Almalara Odaklanacak Kilit Oyuncular

Pazar, yeni lansmanlara, işbirliklerine, ortaklıklara ve satın almalara odaklanarak konumlarını korumaya çalışan büyük şirketler tarafından konsolide edilmektedir. Kilit oyuncular tarafından benimsenen bu tür stratejilerin pazar beklentilerini güçlendirmesi bekleniyor. Aşağıda endüstri gelişimi yer almaktadır:

 • Nisan 2021 – Continental, altıncı nesil uzun menzilli radar ve surround radarı piyasaya sürdü. Bu radar sensörleri, karmaşıklığı ve maliyetleri azaltmaya yardımcı olan donanım ve yazılım platformuna sahiptir. 

 Raporda Profili Eklenen Önemli Oyuncuların Listesi

 • Axis Communications AB (Sweden)
 • Beltronics (U.S.)
 • Cedar Electronics ( U.S.)
 • GENEVO s.r.o. (Czech Republic)
 • K40 Electronics (U.S.)
 • Radenso ( U.S.)
 • Rocky Mountain Radar (U.S.)
 • Uniden America Corporation ( U.S.)
 • Valentine Research, Inc. (U.S.)
 • Whistler Group (U.S.)

ÖZEL RAPORU ALIN:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/radar-detector-market-103741

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları ele almalarına yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir. Raporlarımız, şirketlerin sürdürülebilir büyüme elde etmesine yardımcı olmak için benzersiz bir somut içgörü ve niteliksel analiz karışımı içerir. Deneyimli analistler ve danışmanlardan oluşan ekibimiz, ilgili verilerle serpiştirilmiş kapsamlı pazar araştırmalarını derlemek için sektör lideri araştırma araçlarını ve tekniklerini kullanır. 

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

308, Yüksek Karargah,

Anket No. 36, Baner,

Pune-Bangalore Otoyolu,

Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD :+1 424 253 0390

İngiltere : +44 2071 939123

APAC : +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn  Facebook  Twitter