Antipsikotik İlaç Pazarı 2021 | 2027 yılına kadar %4.0 YBBO ile 14963,5 milyon ABD doları değerinde pazar

Şizofreni segmenti, 2018 yılında küresel “Antipsikotik İlaçlar Pazarı”nda baskın hale geldi. Segment, hastalığın artan prevalansı nedeniyle aynı yıl küresel antipsikotik ilaç pazar payının şaşırtıcı bir şekilde %45,2’sini elde etti. Bu bilgi Fortune Business Insights tarafından “Antipsikotik İlaçlar: Küresel Pazar Analizi, İçgörüler ve Tahmin, 2019-2026” başlıklı bir raporda yayınlanmıştır. Rapora göre, küresel pazar 2018’de 14.963,5 Milyon ABD Doları değerindeydi. Ancak Fortune Business Insights, küresel pazarın 2026 yılına kadar 20,539.5 Milyon ABD Dolarına ulaşacağını ve tahmin döneminde %4,0’lık bir CAGR sergileyeceğini tahmin ediyor.

Antipsikotik ilaç pazarına ilişkin rapor, hem yatırımcılar hem de işletmeler için büyüme fırsatları ve pazardaki büyüme faktörleri ve trendleri hakkında fikir veriyor. Pazardaki segmentlerin itici güçleri ve büyüme oranları hakkında nicel ve nitel bilgiler sunar. Rapor ayrıca müşterilere beklenen pazar büyüklüğü ve mevcut pazar senaryosu hakkında net bir resim sunmaya yardımcı olan kapsamlı birincil ve ikincil araştırmalardan oluşmaktadır.

Başlıca Antipsikotik İlaçlar Pazarı Raporda yer alan kilit oyuncular arasında şunlar yer alıyor:

Lundbeck A/S
Otsuka Pharmaceutical Co., Ltd.
Janssen Antipsikotik İlaçlar, Inc.
Eli Lilly ve Şirketi
AstraZeneca
ALERGAN
Vanda Antipsikotik İlaçlar A.Ş.
Sumitomo Dainippon Pharma Co., Ltd.
Alkermes plc
Pfizer Inc.
Bristol-Myers Squibb Şirketi
Diğer Öne Çıkan Oyuncular

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/antipsychotic-drugs-market-101390

“Sorunuz var mı? Uzmanımıza Sorun:“

İsim: Bay Ashwin Arora

E-posta: satış [@] servetbusinessinsights [.] com

Telefon: ABD +1424 253 0390 / İngiltere +44 2071 939123

Antipsikotik İlaçlar Piyasa Analizi 2021:

Kuzey Amerika’da Büyümeyi Destekleyen Gelişmiş ve Güvenli İlaçlara Hızlı Geçiş

Coğrafi olarak, küresel antipsikotik ilaç pazarı Latin Amerika, Asya Pasifik, Kuzey Amerika, Orta Doğu ve Afrika ve Avrupa olarak gruplandırılmıştır. Bu bölgeler arasında Kuzey Amerika, 2018 yılında 9.307.3 Milyon ABD Doları antipsikotik ilaç pazarı geliri elde etti. Büyüme, bölgedeki psikotik bozukluklardan muzdarip hasta havuzunun artmasına bağlanıyor. Ek olarak, bu hastaların şizofreni, bipolar bozukluk ve diğer psikotik hastalıkların tedavisi için güvenli antipsikotik ilaçlara hızla kaymasının bu bölgedeki antipsikotik ilaç pazarını yönlendirmesi beklenmektedir. Kuzey Amerika’daki birçok sağlık kuruluşu da bu tür ilaçları tedavi için tanıtmaya başladı.

Asya Pasifik’te, Hindistan, Çin gibi gelişmekte olan ülkeler ve diğer Güneydoğu Asya ülkeleri, başta şizofreni olmak üzere çeşitli rahatsızlıklardan muzdarip geniş bir hasta havuzuna sahiptir. Ayrıca bu ülkelerde yaşayan halk, birinci kuşak antipsikotik ilaçlara karşı ikinci kuşak ilaçları tercih etmektedir. Bunun nedeni, artan sağlık harcamaları ve bu ilaçların kullanımına ilişkin artan farkındalık programlarıdır. Fortune Business Insights, Avrupa’nın Kuzey Amerika’nın ayak izlerini takip edeceğini ve tahmin dönemi boyunca ikinci konumda kalacağını tahmin ediyor. Büyüme, hasta popülasyonundaki artışa ve psikotik hastalık insidansındaki artışa bağlanıyor.