Elektronik Uçuş Çantası Pazar Türleri, Trend Teknolojiler, Ürünler, Kalkınma Planları, Trendler, Büyüme, Uygulamalar ve 2028 Yılı Tahmini

Küresel elektronik uçuş çantası pazarının 2028 yılına kadar 5,86 milyar ABD Dolarına ulaşarak ivme kazanması bekleniyor. Bunun nedeni, entegre ve akıllı ürün çözümlerinin benimsenmesine yönelik artan odaklanmadır. Bu bilgi Fortune Business Insights tarafından “Elektronik Uçuş Çantası Pazarı, 2021-2028” başlıklı raporunda yayınlanmaktadır . Rapor ayrıca, pazarın 2020’de 2,02 milyar ABD doları seviyesinde olduğunu ve 2021 ile 2028 arasında %10,57’lik bir CAGR sergilemesinin öngörüldüğünü belirtiyor. Hava durumu bilgileri, kullanım kılavuzları, rota bilgileri, ve uçuş operasyonları sırasındaki diğer bilgiler.

COVID-19 Etkisi

Pazar, 2020’de %54,6’lık Bir Düşüş Gördü; Durdurulan Uçak Operasyonları ve Hizmetleri Sınırlı Büyüme

2020 yılında, koronavirüs pandemisinin yaygın etkileri nedeniyle dünya durma noktasına geldi. Artan COVID-19 vakaları, küresel hükümet kurumlarını pandemiyi kontrol altına almak için karantina ilan etmeye zorladı. Bu ayrıca birçok endüstriyel operasyonun durmasına ve insanların evlerine hapsolmasına neden oldu. Havaalanlarında konuşlanmış birkaç uçakla birleşen seyahat kısıtlamaları, havayolu işletmecilerinin gelir satışlarını engelledi. Bu, önemli bir gelir kaybına yol açarak, pazarın 2020’de %54,6’lık büyük bir düşüş yaşamasına neden oldu. Bununla birlikte, sosyal mesafe normları ve endüstriyel faaliyetlerin aşamalı olarak yeniden başlatılmasının, önümüzdeki yıllarda küresel elektronik uçuş çantası pazarının büyümesini artırması muhtemeldir.  

ÖRNEK PDF BROŞÜR İSTEYİN:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/elektronik-uçuş-bag-market-103689

Pazar Segmentasyonu:

Türüne göre pazar, taşınabilir ve kurulu segmente ayrılmıştır. Bileşen bazında, pazar donanım ve yazılım olarak sınıflandırılır. Sisteme dayalı olarak, pazar ticari ve askeri olarak bölümlere ayrılmıştır.

 • Platforma dayalı olarak, ticari segment 2020’de yaklaşık %85,5’lik bir pazar payına sahipti ve muhtemelen ön planda kalmaya devam edecek. Bunun nedeni, yakın gelecekte ürün talebini artırması beklenen dünya çapında büyük bir ticari filonun varlığıdır.

Son olarak, bölgeye göre pazar, Kuzey Amerika, Asya-Pasifik, Avrupa, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya ayrılmıştır.

Rapor Ne Sağlar?

Küresel piyasa raporu, büyümeyi etkileyecek temel itici güçler ve kısıtlamalar gibi çeşitli faktörlerin ayrıntılı bir analizini sunar. Ayrıca rapor, farklı bölgeleri kapsayan ve pazarın büyümesine katkıda bulunan bölgesel analizlere ilişkin içgörüler sağlar. Önde gelen şirketlerin dahil olduğu rekabet ortamını ve yeni ürünleri tanıtmak, ortaklıkları duyurmak ve pazarın büyümesine daha fazla katkıda bulunacak işbirliklerini duyurmak için onlar tarafından stratejilerin benimsenmesini içerir. Ayrıca araştırma analisti, 2021 ve 2028 yılları arasında pazar büyümesini yönlendirecek mevcut trendler ve endüstri gelişmeleri hakkında bilgi edinmek için PORTER’ın Beş Nokta Analizi ve PESTEL gibi çeşitli araştırma metodolojilerini benimsemiştir.

RAPORU SATIN ALMADAN ÖNCE SORUN:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/elektronik-uçuş-bag-market-103689

SÜRÜŞ FAKTÖRLERİ

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Akıllı EFB Çözümlerinin Arttırılması

Jeppesen, uçak bağlantısı, dağıtım yoluyla verimli veri iletişimine olanak tanıyan, uçuş brifingini tamamen dijitalleştirerek uçuş planı üretim ve depolama maliyetlerini azaltan bir EFB çözümleri paketi geliştirdi. Onlar gibi şirketler, havayolu verimliliğini artırmak ve operasyonel maliyetleri azaltmak için sürekli olarak gelişmiş çözümler uygulamaya odaklanıyor. Ayrıca, pilotların iş akışını düzenlemeye yönelik özel ilginin, gelişmiş elektronik uçuş çantalarının benimsenmesini artırması ve böylece katlanarak pazar büyümesine yol açması bekleniyor.

BÖLGESEL ANLAYIŞLAR

Kuzey Amerika – Bölgedeki pazarın baskın kalması ve tahmin döneminde en büyük küresel elektronik uçuş çantası pazar payına sahip olması bekleniyor. Bunun nedeni, ABD Kuzey Amerika gibi ülkelerde yeni nesil uçaklara yönelik artan talebin 2020’de 0,74 milyar ABD doları seviyesinde olmasıdır.

Asya-Pasifik – Bölgedeki pazarın önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Bu, havayolu operatörlerini çok sayıda uçak tedarik etmeye iten artan hava yolculuğuna atfedilebilir. Bunun, 2021 ve 2028 yılları arasında bölgedeki gelişmiş elektronik uçuş çantalarına olan talebi artırması muhtemel.

REKABETÇİ PEYZAJ

Sanayi Rekabetini Yoğunlaştırmak için Büyük Şirketler Tarafından Tesis Genişletilmesi

Pazar, hakimiyetlerini sürdürmek ve ürün portföylerini daha da genişletmek için çabalayan büyük şirketlerin varlığı ile parçalanmıştır. Bu şirketler, havayolu operatörleri için gelişmiş elektronik uçuş çantaları sağlamak için tesislerini genişletmeye odaklanıyor. Diğer kilit oyuncular, tahmin döneminde pazarın büyümesini desteklemesi muhtemel ortaklık, işbirliği ve birleşme ve satın alma gibi proaktif stratejiler benimsiyor.

Sanayi Geliştirme:

 • Nisan 2019 – Etiyopya Havayolları, Flightman ile tüm uçak filosu için gelişmiş EFB’ler sağlaması için bir sözleşme imzaladı. Sözleşmenin şirketin konumunu güçlendirmesi bekleniyor.

Piyasada Faaliyet Gösteren Firmaların Listesi:

 • Airbus SAS (the Netherlands)
 • The Boeing Company (The U.S.)
 • Collins Aerospace (The U.S.)
 • L3Harris Technologies Inc. (The U.S.)
 • Thales Group (France)
 • CMC Electronics Inc. (Canada)
 • Jeppesen (The U.S.)
 • Astronautics Corporation of America (The U.S.)
 • Lufthansa Systems (Germany)
 • DAC International, Inc. (The U.S.)
 • Teledyne Controls (The U.S.)
 • Esterline Technologies Corporation (The U.S.)

ÖZEL RAPORU ALIN:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/electronic-flight-bag-market-10368

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

308, Yüksek Karargah,

Anket No. 36, Baner,

Pune-Bangalore Otoyolu,

Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD:+1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn  Facebook  Twitter