Guillain-Barre Sendromu Tedavi Pazar Raporu 2021 : Sektör İçgörüleri, Tahmini Verim, Son Gelişmeler ve Baskın Bölgeler ve Ülkeler Verileriyle 2027’ye Kadar Tahmin

Guillain-Barre sendromunun giderek yaygınlaşmasıyla birlikte, küresel “Guillain-Barre sendromu Pazarı” genişlemesi, tahmin döneminde istikrarlı bir şekilde ilerlemeye hazırlanıyor. Fortune Business Insights, “Guillain-Barre Sendromu Tedavisi Pazar Büyüklüğü, Payı ve Türüne Göre Küresel Eğilim (Akut İnflamatuar Demiyelinizan Poliradikülonöropati, Miller Fisher Sendromu, Akut Motor Aksonal Nöropati, Akut Motor-Duyusal Aksonal Nöropati) başlıklı raporunda değerli pazar analizlerini paylaşıyor. Tedaviye Göre (Plazmaferez, İmmünoglobulin tedavisi, Diğerleri), Uygulama Yoluna Göre (Ağızdan, Ebeveynden), Dağıtım Kanalına Göre (Hastane Eczaneleri, Perakende Eczaneler, Diğerleri) ve 2026’ya Kadar Coğrafya Tahmini”. Raporda, piyasayı etkileyecek faktörlerin ve ortaya çıkacak olası piyasa eğilimlerinin kapsamlı bir değerlendirmesi de yer alıyor.

Guillain-Barre sendromu, vücudun bağışıklık sistemi periferik sinir sistemindeki sağlıklı sinir hücrelerine saldırmaya başladığında ortaya çıkan ve nadir görülen bir otoimmün hastalıktır. Bu uyuşukluk, halsizlik ve nihayetinde felç ile sonuçlanır. Araştırmacılar kesin bir neden bulamadılar; ancak birçok uzman, hastalığın akciğerlere veya mide bölgesine yapılan enfeksiyonla tetiklendiği görüşündedir. Guillain-Barre sendromunun en yaygın türü, miyelini etkileyen Akut İnflamatuvar Demiyelinizan Poliradikülonöropatidir.

Araştırma Raporunun Örnek Bir Kopyasını Talep Edin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/guillain-barre-syndrome-treatment-market-101002

Pazar Büyümesini Desteklemek için Şaşırtıcı Artış Oranı

Küresel Guillain-Barre sendromu tedavi pazarı, hastalığın prevalansındaki şaşırtıcı artış nedeniyle güçlü bir büyüme için hazır. ABD Ulusal Tıp Kütüphanesi, Ulusal Sağlık Enstitüleri ve PLOS One Journal tarafından ortaklaşa yayınlanan bir araştırmaya göre, her yıl yaklaşık 100.000 yeni Guillain-Barre sendromu vakası kaydedilmektedir. Rakamlar rahatsız edici olsa da, önümüzdeki on yılda önemli bir genişleme görecek olan küresel pazar için iyi haberlere işaret ediyor.

Dang humması ve Zika Virüsü ile Olası Bağlantılar Piyasaya Yardımcı Olabilir

PLOS One tarafından yayınlanan bir araştırma, Guillain-Barre sendromunun Zika ve Chikungunya virüsü ile ilişkili olduğunu ortaya koydu. Bazı durumlarda, hastalığın başlangıcından önce hastada bir dang enfeksiyonu vardı. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, bağışıklık sisteminin bu tür enfeksiyonlara uygunsuz ve yetersiz tepki vermesinin sendromu tetiklediğine inanmaktadır. Dang humması, zika ve chikungunya gibi özellikle tropik ülkelerde sık görülen salgın salgınlarla birlikte, küresel Guillain-Barre sendromu tedavi pazarının büyümesi, tahmin döneminde önemli ölçüde artmaya hazırlanıyor.

Pazar Yatırımını Artıracak Yenilikçi Ürünler için Düzenleyici Onaylar

İspanya merkezli Grifols S.A., Guillain-Barre sendromu ve Kawasaki Hastalığı dahil olmak üzere çeşitli otoimmün hastalıkları tedavi etmek için bir immünoglobulin olan Flebogamma’yı geliştiriyor. İlaç kısa süre önce Avrupa İlaç Ajansı tarafından Avrupa pazarında ticari olarak piyasaya sürülmesi için onay aldı. Bu tür düzenleyici onaylar, diğer kilit oyuncular araştırmaya yatırım yapmaya ve yeni ürünler geliştirmeye teşvik edileceğinden, küresel Guillain-Barre sendromu tedavi pazarı için iyiye işarettir.

Fortune Business Insights’a göre, küresel Guillain-Barre sendromu tedavi pazarındaki önemli oyuncular arasında Akari Therapeutics, PLC, Biotest AG, Octapharma AG, CSL Behring LLC, China Biologic Products Holdings, Inc., Grifols S.A. ve diğerleri yer alıyor.