Otomotiv HMI Pazarı 2021 Payı, Büyüme İçgörüsü, Boyut, Sektöre Genel Bakış ve Tahmin 2028

Küresel otomotiv insan makine arayüzü (HMI) pazarı, ünlü şirketlerin en son teknolojinin geliştirilmesine yönelik artan yatırımlarından çekiş kazanmaya hazırlanıyor. Bunun nedeni, çok sayıda sisteme sahip bağlantılı ve otonom otomobillere olan talebin dünya çapında hızla artmasıdır. Örneğin, Waymo sürücüsüz araba istatistikleri, otonom arabaların yol ölümlerinin yaklaşık %94’ünü azaltabileceğini gösterdi. Bu bilgi Fortune Business Insights™ tarafından “Otomotiv HMI Pazarı, 2021-2028” başlıklı yayınlanmış bir raporda verilmektedir. Rapora göre, pazar 2020’de 10.47 Milyar ABD Doları seviyesindeydi. Tahmin döneminde %8.2’lik bir CAGR’de 2021’de 10.71 Milyar ABD Dolarından 2028’de 18.64 Milyar ABD Dolarına çıkması bekleniyor.

Araştırma Raporunun Örnek Bir Kopyasını Talep Edin: www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/automotive-hmi-market-105702

Küresel pazarda faaliyet gösteren tanınmış otomotiv HMI sağlayıcılarının listesi:

Kıta AG
Visteon Şirketi
Denso Şirketi
Harman
Alp Elektroniği
Panasonic Şirketi
Valeo
Bosch, Inc.

segmentler-

Enstrüman Kümesi Segmenti 2020’de %45,16 Payı Elde Etti: Fortune Business Insights™

Türüne göre, pazar bilgi-eğlence sistemi, gösterge paneli, RSE ekranı ve HUD’ye ayrılmıştır. Bunların arasından, gösterge paneli segmenti, 2020’de otomotiv HMI pazar payı açısından %45,16 kazandı. Bu büyüme, insanları alet kümelerini tercih etmeye zorlayacak olan HUD’nin yüksek maliyetine bağlanabilir.

Hızlı Satın Alma – Otomotiv HMI Pazar Araştırması Raporu: www.fortunebusinessinsights.com/automotive-hmi-market-105702

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Artan Güvenli Sürüş İhtiyacı ve HUD için Yüksek Talep Büyümeye Yardımcı Olacak

Otomobillerde artan head-up display (HUD) talebinin, önümüzdeki yıllarda otomotiv HMI pazarının büyümesini desteklemesi bekleniyor. HUD’ler, araç içi sensörleri birleştirerek sürücülere gerçek zamanlı artırılmış gerçeklik deneyimi sağlar. Sürücünün yoldaki kişilerin veya araçların olası hareketlerini görselleştirmesine yardımcı olur. Ayrıca, güvenli sürüş için hız sınırı değişiklikleri veya yaklaşan viraj alma stratejileri gibi hayati bilgileri de gönderir. Bu ayrıca sürücünün ek gösterge panosu ekranlarına değil, yola daha fazla odaklanmasını sağlar. Ancak, otomotiv HMI çözümlerinde yüksek hack riski, taleplerini engelleyebilir.

Bölgesel Görüşler-

Elektrikli Araçlara Yüksek Talep Avrupa’da Büyümeyi Destekliyor

Coğrafi olarak, Avrupa 2020’de 2,38 milyar ABD doları gelir elde etti. İtalya, Fransa ve Almanya, bölgenin önde gelen otomobil üreticileri olarak kabul ediliyor. Statista’ya göre, 2018’de Almanya toplam otomobil satışından yaklaşık 426 milyar avro tedarik etti. Aynı zamanda, elektrikli araçlara yönelik artan talep, bölgesel büyümeyi destekleyecektir. Öte yandan, otomotiv HMI platformlarıyla donatılmış ticari araç ve binek otomobil ithalatındaki artış nedeniyle Kuzey Amerika’nın önde gelen bölgelerden biri olması bekleniyor.

Herhangi bir sorunuz mu var? Uzmanlarımıza Sorun: www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/automotive-hmi-market-105702

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, onların işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Raporlarımız, şirketlerin sürdürülebilir büyüme elde etmesine yardımcı olmak için benzersiz bir somut içgörü ve niteliksel analiz karışımı içerir. Deneyimli analistler ve danışmanlardan oluşan ekibimiz, ilgili verilerle serpiştirilmiş kapsamlı pazar araştırmalarını derlemek için sektör lideri araştırma araçlarını ve tekniklerini kullanır.

Fortune Business Insights™’ta müşterilerimiz için en kazançlı büyüme fırsatlarını vurgulamayı amaçlıyoruz. Bu nedenle, teknolojik ve pazarla ilgili değişiklikler arasında gezinmelerini kolaylaştıran öneriler sunuyoruz. Danışmanlık hizmetlerimiz, kuruluşların gizli fırsatları belirlemelerine ve mevcut rekabet zorluklarını anlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

308, Yüksek Karargah,

Anket No. 36, Baner,

Pune-Bangalore Otoyolu,

Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD :+1 424 253 0390

İngiltere : +44 2071 939123

APAC : +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]