Tekerlekli Sandalye Pazar Raporu 2021 : Sektör İçgörüleri, Tahmini Verim, Son Gelişmeler ve Hakim Bölgeler ve Ülkeler Verileriyle 2027’ye Kadar Tahmin

Küresel tekerlekli sandalye pazarı, yetişkinler ve çocuklar arasında artan fiziksel engelli prevalansından ivme kazanmaya hazırlanıyor. Dünya Bankası ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından 2011 yılında yayınlanan Dünya Engellilik Raporu’na (WRD) göre, dünya nüfusunun yaklaşık %15’i bir çeşit engelli yaşıyor ve yaklaşık 110-190 milyon insan işlevsellik güçlüğü çekiyor. . Fortune Business Insights™ kısa süre önce “Tekerlekli Sandalyeler Pazar Büyüklüğü, Paylaşım ve Sektör Analizi, Türe Göre (Manuel ve Elektrikli), Uygulamaya Göre (Standart Tekerlekli Sandalye, Bariatrik Tekerlekli Sandalye, Spor Tekerlekli Sandalye ve Diğerleri) başlıklı bir rapor yayınladı Son kullanıcı (Kişisel Kullanıcı) ve Kurumsal Kullanıcı) ve Bölgesel Tahmin, 2019-2026.” Raporda şirket, tekerlekli sandalye pazar büyüklüğünün 2026 yılına kadar 8,09 milyar ABD dolarına ulaşacağını ve bu nedenle tahmin döneminde %7,0’lik bir CAGR sergilediğini belirtiyor. Ancak, pazar 2018’de 4,73 milyar ABD doları seviyesinde gerçekleşti.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/wheelchairs-market-100523

Bu Rapor Neleri İçeriyor?

Piyasada sağlam bir dayanak noktası elde etmek için genel potansiyeli belirlemek için mevcut tekerlekli sandalye piyasası eğilimlerinin ve gelecek senaryolarının ana hatları.
Büyüme faktörleri, kısıtlamalar, fırsatlar ve zorluklar hakkında kapsamlı bilgi.
Müşterilerimizin temel yatırım alanlarını anlamalarına yardımcı olacak bölgesel analiz.

Kuzey Amerika, Önemli Üreticilerin Varlığıyla Stoklanan Hakim Olacak

Bölge açısından pazar, Latin Amerika, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür. Bunların dışında, Kuzey Amerika önümüzdeki yıllarda pazara liderlik edecek. Bölge, 2018’de 1,98 milyar ABD doları tekerlekli sandalye pazarı geliri elde etti. Bu büyüme, artan geriatrik nüfusun yanı sıra çeşitli hareket bozukluğu bozukluklarından etkilenen insan sayısının artmasından kaynaklanıyor. Ayrıca, ABD’de önceden var olan birkaç büyük mobilite cihazı üreticisinin pazar büyümesine katkıda bulunması bekleniyor.

Asya Pasifik ise artan kaza sonucu yaralanma vakaları nedeniyle hızlı bir büyüme yaşayacaktır. Bununla birlikte, çocuklarda artan gelişimsel yetersizlik insidansı da bu bölgedeki büyümeyi artıracaktır. Birleşmiş Milletler (BM) tarafından hazırlanan ‘Dünya Nüfus Yaşlanması 2017’ raporuna göre, bu bölgede 60 yaş üstü insan sayısının 2017’de 549 milyon iken 2050’de yaklaşık 1,3 milyara çıkacağı tahmin ediliyor. Asya Pasifik’te de piyasayı olumlu etkiliyor.

HTE Madras ve Phoenix Ayakta Tekerlekli Sandalyeyi Fırlattı; Intel ve Hoobox Wheelie 7 Kitini Tanıttı

Pazarda yer alan endüstri devleri, önümüzdeki yıllarda daha fazla tekerlekli sandalye pazar payı elde etmek için sürekli olarak yeni ürünler yaratmaya ve piyasaya sürmeye çalışmaktadır. Ayrıca, ürün portföylerini genişletmek için diğer önde gelen şirketlerle işbirliği yapmaya da odaklanıyorlar. Aşağıda, sektördeki önemli gelişmelerden ikisi yer almaktadır:

Kasım 2019: Tamil Nadu merkezli bir tıbbi cihaz üreticisi olan Phoenix Medical Systems, Hindistan Madras Teknoloji Enstitüsü ile bir “ayakta tekerlekli sandalye” tasarlamak için işbirliği yaptı. Bu, farklı yetenekli bir kişinin oturma ve ayakta durma pozisyonları arasında bağımsız olarak eğilmesine olanak tanır. Tekerlekli sandalyenin adı ‘Kalkın’ ve 15.000 Rs’ye mal oluyor. Piyasada ekstra büyük, büyük, orta ve küçük olmak üzere dört boyutta mevcuttur.
Aralık 2018: Yapay zeka (AI) tabanlı teknoloji sağlayıcısı Hoobox Robotics, en yeni Wheelie 7 kitini geliştirmek için çok uluslu bir Amerikan şirketi olan Intel ile birlikte çalıştı. Engelli kullanıcıların motorlu bir tekerlekli sandalyeyi yüz ifadeleriyle kontrol etmelerine yardımcı olan AI tabanlı bir teknolojidir. Özel bir makine öğrenme algoritması yardımıyla tekerlekli sandalyenin hareketini değerlendirmek için gerçek zamanlı veriler üretir.

Fortune Business Insights™ tekerlekli sandalye pazarında bulunan tüm tanınmış şirketleri listeler. Bunlar aşağıdaki gibidir:

Ottobock
GF Sağlık Ürünleri A.Ş.
Invacare Şirketi
Gurur Mobilite Ürünleri A.Ş.
Carex Sağlık Markaları
Drive Medikal Tasarım ve İmalatı
Sunrise Medical Limited
Diğer önemli pazar oyuncuları