Antidepresan Pazarı 2027’ye Kadar 18,29 Milyar ABD Dolarına Dokunacak; Piyasayı Güçlendirecek Akıl Sağlığı Koşulları Hakkında Artan Farkındalık: Fortune Business Insights™

 

Küresel antidepresan pazar büyüklüğünün 2027 yılına kadar 18,29 milyar ABD dolarına ulaşacağı ve tahmin döneminde %2,9’luk bir CAGR sergileneceği tahmin edilmektedir. Fortune Business Insights™, “Antidepresan Pazar Büyüklüğü, Pay ve Endüstri Analizi, İlaç Sınıfına Göre (Seçici Serotonin Geri Alım İnhibitörleri)” başlıklı raporunda, COVID-19 pandemisi sırasında depresyon yönetimi ilaçlarına yönelik hızla artan talebin bu pazarın ufkunu hızla genişleteceğini gözlemliyor. (SSRI’lar), Serotonin ve Norepinefrin Geri Alım İnhibitörleri (SNRI’ler), Atipik Antidepresanlar, Trisiklik Antidepresanlar (TCA’lar) ve Atipik Antipsikotikler, Monoamin Oksidaz İnhibitörleri (MAOI’ler) ve Diğerleri, Bozukluğa Göre (Majör Depresif Bozukluk (MDD), Obsesif- Kompulsif Bozukluk (OKB), Genel Anksiyete Bozukluğu, Panik Bozukluğu ve Diğerleri), Dağıtım Kanalına Göre (Hastane Eczanesi, Perakende Eczane ve Online Eczane) ve Bölgesel Tahmin, 2020-2027”. Boston Üniversitesi, Brown Üniversitesi ve Hassenfeld Çocuk Sağlığı İnovasyon Enstitüsü’nden araştırmacılar tarafından yürütülen ortak bir araştırmaya göre, koronavirüs kaynaklı karantina sırasında depresyon belirtileri üç kat daha yüksekti.

Araştırma Raporunun Örnek Bir Kopyasını İsteyin

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/antidepressants-market-105017

Toplumlar arasında anksiyete ve depresif eğilimlerin yaygınlığındaki ani artış, dünya çapında önemli antidepresan kıtlığı yarattı. Örneğin Kanada’da, Pfizer’in anti-depresanı Nardil, Haziran 2020’de stokta kalmadı ve Health Canada, ilaç kıtlığının Ağustos 2021’e kadar süreceğini tahmin ediyor. Ayrıca, ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) Haziran ayında açıkladı Pandemi ilaç tedarik zincirlerini bozduğu için antidepresan Zoloft’un büyük kıtlıkla karşı karşıya olduğu 2020. Depresyon ilaçlarına olan talepteki çarpıcı artış ve bunun sonucunda satışlardaki artış, pazarın 2020’de %28,0’lik üretken bir CAGR sergilemesini ve 14,93 milyar ABD dolarına ulaşmasını sağladı.

Antidepresan Piyasa Raporunda Kapsanan Kilit Şirketlerin Listesi:

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. (Petah Tikva, İsrail)
AstraZeneca (Cambridge, Birleşik Krallık)
Pfizer Inc. (New York, ABD)
Eli Lilly ve Company (Indiana, ABD)
Lundbeck A/S (Danimarka, Avrupa)
Bristol-Myers Squibb (New York, ABD)
Merck & Co. Inc. (New Jersey, ABD)
Janssen İlaç (Beerse, Belçika)
GlaxoSmithKline plc (Brentford, Birleşik Krallık)
Rapor, küresel piyasa değerinin 2019 yılında 11,67 milyar ABD doları olduğunu belirtiyor ve aşağıdaki önemli noktaları içeriyor:

Endüstri görünümüne ve trendlere ayrıntılı bir bakış;
Pazar sürücüleri, fırsatlar ve kısıtlamalar hakkında değerli bilgiler;
Pazarı şekillendiren bölgesel dinamiklerin ve rekabetçi ortamın eşsiz analizi; ve
Pazarın her bir segmentinin bütünsel ve parça parça çalışması.
Sürüş faktörü

Depresyonu Tespit Etmede Yapay Zekanın Artan İnovasyon Kapılarını Açmak İçin Uygulaması

Yapay zekanın (AI) bireylerdeki depresif davranışları belirlemede kullanılması, antidepresan pazarının büyümesi için yeni yollar açıyor. Birkaç girişim, sağlık teknolojisi kuruluşu ve akademik kurum, depresyon için AI tabanlı algoritmalar, sistemler ve araçlar olmuştur. Örneğin, Johns Hopkins Technology Ventures altında kuluçkaya yatan bir girişim olan Baltimore merkezli Sunrise Health, hasta aktivitesini düzenlemek ve destek grubu mesajlaşma yoluyla zihinsel sağlık çöküş vakalarının başlamasını engellemek için AI tabanlı tahmine dayalı analitiği kullanan bir sistem geliştirdi. Öte yandan, California merkezli girişim Mindstrong Health, akıllı telefonlardan elde edilen verilerden yararlanarak davranışsal sağlık bozukluklarının teşhis ve tedavisine yardımcı olmak için makine öğreniminden (ML) yararlanıyor. Haziran 2020’de Stanford Üniversitesi’ndeki psikiyatri araştırmacıları, depresyon hastalarına özgü beyin dalgası modellerini incelemek için AI tabanlı bir algoritma geliştirdi ve tedaviyle hangi semptomların daha kesin bir şekilde değiştiğini belirlemeyi amaçladı. Böylece, AI, antidepresanların etkinliğini ve doğruluğunu arttırmada büyük bir potansiyel sergileyerek bu pazarın görünümünü aydınlattı.

Hızlı satın al

www.fortunebusinessinsights.com/checkout-page/105017