Diyabetik Ayak Ülseri Tedavi Pazarı %5,9 YBBO ile 11,05 Milyar ABD Doları Değerinde; Büyümeyi Destekleyen Yeni Yara Bakım Cihazlarının Artan Kullanımı: Fortune Business Insights

Küresel “diyabetik ayak ülseri tedavi pazarı” boyutunun, diyabetin artan prevalansı ve ardından ayak ülseri nedeniyle dikkate değer bir büyüme sergilemesi bekleniyor. Diyabetik ayak ülseri, diyabetik bir kişinin ayak tabanında oluşan açık bir yaradır ve iyileşmesi için acil basınç, boşaltma, enfeksiyon kontrolü ve damar sistemi gerektirir. Fortune Business Insights’ın “Diyabetik Ayak Ülseri (DFU) Tedavi Pazar Büyüklüğü, Pay ve Covid-19 Etki Analizi, Ülser Türüne Göre (Nöropatik Ülser, İskemik Ülser, Nöro-iskemik Ülser), Ürüne Göre” başlıklı yakın tarihli bir raporuna göre ( Yara Bakım Pansumanları, Yara Bakım Cihazları, Aktif Tedaviler ve Diğerleri, Son Kullanıcıya Göre (Hastaneler, Klinikler, Ayakta Cerrahi Merkezleri ve Evde Bakım Ayarları) ve Bölgesel Tahmin, 2020-2027,” piyasanın değeri USD oldu 2019’da 7,03 milyar ve 2027’nin sonunda 11,05 milyar ABD dolarına ulaşması bekleniyor. Pazarın 2020-2027 tahmin döneminde %5,9’luk bir CAGR’de yükseleceği tahmin ediliyor.

Yeni koronavirüsün dünya çapında yayılmasını kontrol etmek için çoğu ülke bu pandeminin etkisini hafifletmek için sosyal mesafe ve karantina politikaları edindi. Birkaç işletme, bu önlemlerin etkilerini analiz etmek için makine öğrenimi araçlarını benimsiyor.

Fortune Business Insights olarak bizler, COVID-19 pandemisinden etkilenen pazar hakkında özel raporlar şeklinde kapsamlı veriler sunuyoruz. Bu raporlar, önümüzdeki yıllarda yatırım ve getiri geliri konusunda stratejik kararlar alırken kullanışlı olacaktır.

Araştırma Raporunun Örnek Bir Kopyasını İsteyin

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/diabetic-foot-ulcer-dfu-treat-market-101948

DFU Tedavi Pazarının Kilit Oyuncularından Bazıları:

3M (Minnesota, Amerika Birleşik Devletleri)
Braun Melsungen AG (Melsungen, Almanya)
Smith & Nephew (Londra, Birleşik Krallık)
Doku Regenix (Batı Yorkshire, ABD)
ConvaTec Group Plc(İngiltere, Birleşik Krallık)
Kardinal Sağlık (Ohio, Amerika Birleşik Devletleri)
Coloplast Corp (Humlebaek, Danimarka)
Integra LifeSciences Corporation (New Jersey, Amerika Birleşik Devletleri)
Mölnlycke Health Care AB (Göteborg, İsveç)
Diğer oyuncular
Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi İlerlemek İçin Ekstraselüler Matriks Proteinlerinin Arttırılması

Geriatrik popülasyondaki artış ve çeşitli kronik hastalıklara karşı savunmasızlıkları, diyabetik ayak ülseri tedavisi pazarının büyümesini teşvik etmenin temel itici güçleri olarak duruyor. Bu, yeni yara bakım cihazlarının artan şekilde benimsenmesiyle birleştiğinde, pazarın genişlemesine yardımcı oluyor. Ek olarak, diyabetik ayak ülseri için tedavi seçeneklerinin mevcudiyetindeki artışın, önümüzdeki yıllarda pazar büyümesini artırması muhtemeldir.

Aksine gelişmiş yara bakım tedavileri ve cihazlarının yüksek maliyeti ve geri ödeme politikalarının olmaması gibi faktörler önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesini engelleyebilir. Buna rağmen, hücre dışı matris proteinlerinin, biyo-mühendislik deri ikamelerinin ve diğerlerinin gelişi ve artan popülaritesi, önümüzdeki yıllarda DFU tedavisi için pazar için kazançlı büyüme fırsatları yaratması muhtemeldir.

Hızlı Satın Diyabetik Ayak Ülseri Tedavisi

www.fortunebusinessinsights.com/checkout-page/101948

COVID-19’un Piyasa Üzerindeki Etkisi:

Mevcut COVID-19 salgını nedeniyle, sağlık sektöründeki acil olmayan prosedürlerin çoğu ertelenmiştir. American College of Surgeons ve ABD Medicare and Medicaid Services (CMS) bünyesindeki genel cerrahlar tarafından hazırlanan bir raporda, virüsün yayılmasına karşı gerekli bir önlem olarak gerekli olmayan tüm cerrahi ve tıbbi hizmetlerin iptal edileceği belirtiliyor. Diğer ülkelerdeki sağlık kaynaklarının çoğu benzer prosedürleri izliyor. Bunun önümüzdeki yıllarda bu pazar için önemli bir tehdit oluşturması muhtemeldir.

Segment:

Yara Bakım Örtüleri Segmenti Torbalı Maliyet Verimliliği Sayesinde Büyük Pay

Ürüne göre segmentasyon bazında yara bakım pansumanları segmenti 2019 yılında %42.7 diyabetik ayak ülseri tedavisi pazar payı kazanarak baskın çıktı. Bunun nedeni, bu tedavi prosedürlerinin maliyet etkinliği, yaraları iyileştirmek için daha az zaman harcanması ve genel eksüda yönetimidir.

Rekabetçi Peyzaj-

Coloplast Corp., ConvaTec Group Plc. ve Smith & Nephew, Güçlü Araştırma Faaliyetleri Sayesinde Büyük Pay Kazandı

Bu küresel pazar, Mölnlycke Health Care AB, Smith & Nephew, Coloplast Corp ve ConvaTec Group Plc gibi şirketlerden büyük pay alıyor. Hakimiyetlerinden sorumlu faktörler, geniş bir ürün yelpazesinin mevcudiyeti ve yenilikçi ürün geliştirmede araştırma ve geliştirme faaliyetlerine yapılan önemli yatırımlardır. Ayrıca, sözleşmeler ve anlaşmalar, ortak girişimler ve diğerleri gibi stratejik ortaklıklar, şirketlerin küresel pazarda çekiş kazanmalarına yardımcı olacaktır.

Bu Sektördeki Başlıca Gelişmeler

Pazar şunları içerir:

Temmuz 2018 – SastoMed GmbH, tıp uzmanlarının yara iyileşme sürecini hızlandırmasına yardımcı olarak şirketin ürün tekliflerini genişlettiği için Mölnlycke tarafından satın alındı.

Ocak 2019 – FibDex adlı yeni bir gelişmiş yara bakım ürünü Avrupa pazarında piyasaya sürüldü ve CE işareti ve FDA onayını alan türünün ilk örneği.

Herhangi bir sorunuz mu var? Uzmanlarımıza Sorun

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/diabetic-foot-ulcer-dfu-treatment-market-101948