Küresel Hepatit C İlaç Pazarı 7,351,7 Milyon ABD Dolarına Ulaşacak; Fortune Business Insights, Hepatit C İlaçlarına Artan Talebin Büyümeyi Destekleyeceğini söylüyor

 

Küresel “hepatit C ilaç pazarı”, büyüme ivmesini dünya genelinde hepatit C’nin yüksek prevalansından alacaktır. Fortune Business Insights tarafından yayınlanan “Hepatit C Drugs: Global Market Analysis, Insights and Forecast, 2019-2026” başlıklı bir rapora göre, 2018 yılında pazar 7.866.6 milyon ABD Doları değerindeydi. Fortune Business Insights, pazarın tahmin edildiğini belirtiyor. tahmin döneminde %-0,9’luk bir CAGR sergileyerek 2026 yılına kadar 7,351,7 Milyon ABD Dolarına ulaşmak.
Hepatit C, haftalık olarak oral enjeksiyonlar ve dozajlar gerektirir ve ayrıca kalıcı hasara yol açabilecek çeşitli yan etkileri vardır. Artan klinik deneyler ve başarılı ilaç izinleri, küresel hepatit C pazarının genel büyümesine yardımcı oldu. Artan sayıda düzenleyici onay, önümüzdeki yıllarda küresel hepatit C pazarını destekleyecektir.
Hepatit C, karaciğer iltihabı gibi ciddi hasara neden olan ve kontamine kan yoluyla yayılabilen viral bir enfeksiyondur. Hepatit C’nin ileri aşamaları da karaciğer hasarına yol açarak ciddi sağlık riskleri oluşturabilir. Hepatit C’nin ciddiyeti, bu hastalığın tedavisi ile ilgili ilaçların araştırılması ve geliştirilmesine büyük önem vermiştir. Hepatit C’nin dünya çapında yüksek prevalansı nedeniyle son zamanlarda birkaç yeni ilaç piyasaya sürüldü.
Araştırma Raporunun Örnek Bir Kopyasını İsteyin
www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/hepatit-c-drug-market-101562
Büyük Hepatit C Hasta Havuzu, Kuzey Amerika Pazarına Büyüme Fırsatları Sunacak
Hepatit C’nin yüksek prevalansı, düşük maliyetli etkili ilaçlara ihtiyaç yaratmıştır. Fortune Business Insights, hepatit C insidansının artmasını birincil büyüme faktörü olarak belirledi. Hepatit C ilaçlarının artan oranda benimsenmesi, Kuzey Amerika’daki pazarın büyümesini destekleyecektir. Fortune Business Insights, Kuzey Amerika’daki hepatit C ilaç pazarının, hepatit C ilaçlarına yönelik yüksek talep nedeniyle önemli bir büyümeye tanık olacağını tahmin ediyor. Ayrıca, son ilaç gelişmeleri ilgili ilaçlara olan talebi artıracak ve ardından pazarın büyümesine yardımcı olacaktır. Fortune Business Insights, Kuzey Amerika’daki hepatit C ilaç pazarının 2018’de 3,736.6 Milyon ABD Doları değerinde olduğunu belirtiyor.
Fortune Business Insights, küresel pazarda faaliyet gösteren önde gelen şirketlerden birkaçının profilini çıkarıyor. Öne çıkan pazar konumları oluşturmuş önde gelen şirketlerden bazıları AbbVie Inc., Gilead Sciences, Inc., Bristol-Myers Squibb Company, Janssen Pharmaceuticals, Inc., Merck Sharp & Dohme Corp., F. Hoffmann-La Roche Ltd ve Vertex İlaç Anonim Şirketi.
Herhangi bir sorunuz mu var? Uzmanlarımıza Sorun
www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/hepatit-c-drug-market-101562
COVID-19’un Bu Pazar Üzerindeki Etkisine Genel Bir Bakış:
COVID-19’un ortaya çıkması dünyayı durma noktasına getirdi. Bu sağlık krizinin farklı sektörlerdeki işletmeler üzerinde benzeri görülmemiş bir etki yarattığını anlıyoruz. Ancak bu da geçecek. Hükümetlerden ve birkaç şirketten artan destek, bu son derece bulaşıcı hastalıkla mücadelede yardımcı olabilir. Bazı sektörler zorlanıyor ve bazıları gelişiyor. Genel olarak, hemen hemen her sektörün pandemiden etkilenmesi bekleniyor.
COVID-19 pandemileri sırasında işletmenizin ayakta kalmasına ve büyümesine yardımcı olmak için sürekli çaba gösteriyoruz. Tecrübe ve uzmanlığımıza dayanarak, geleceğe hazırlanmanıza yardımcı olmak için sektörler arasında koronavirüs salgınının etki analizini sunacağız.
Artan İlaç Onayları Pazar Büyümesini Destekleyecek
Hepatit C ilaçlarına yönelik artan talep, ilgili ilaçlar için çeşitli düzenleyici onaylar sağlamıştır. Fortune Business Insights, ilgili ilaçlar ve rekombinant ürünler için artan düzenleyici onayların, önümüzdeki yıllarda küresel hepatit C ilaçlarının pazar değerinde bir artış oluşturacağını öngörmüştür. Hepatit C ilaç endüstrisi, hastalığın artan ölüm oranı nedeniyle son yıllarda çok sayıda ilaç onayına tanık oldu. Nisan 2019’da Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç Dairesi, pediatrik hastalarda hepatit C tedavisi için Mavyret için onay aldı. Mavyret, hepatit C’nin tüm genotipleri için ilk tedaviydi. Aynı ilaca yönelik 2017 onayı, hepatit C’nin tedavisine yönelikti, ancak siroz veya hafif karaciğer sirozu olmayan hastalarda. Fortune Business Insights, AbbVie’nin başarılı ilaç onayının şirketin önemli miktarda hepatit C pazar değeri oluşturmasına yardımcı olacağını öngörmüştür. Rapor, son zamanlardaki bazı önemli düzenleyici onayları içeriyor ve bu ilaç onaylarının küresel hepatit C ilaç pazarı üzerindeki etkisini ölçüyor.
Hızlı Satın Al Hepatit C İlaçları Pazarı
www.fortunebusinessinsights.com/checkout-page/101562