Nörodejeneratif Hastalıklar İlaç Pazarı 2026’ya Kadar 62,786.2 Milyon ABD Dolarına Ulaşacak; Büyümeyi Artırmak İçin Artan Multipl Skleroz Vakaları: Fortune Business Insights™

Piyasa bakış-

Küresel nörodejeneratif hastalıklar ilaç pazarının, dünya çapında artan nörodejeneratif hastalık insidansından çekiş kazanması muhtemeldir. Bu tür hastalıklar, halkların fiziksel ve zihinsel sağlıklarının yanı sıra sağlık hizmetleri maliyeti üzerinde daha büyük bir yük oluşturmaktadır. Bu bilgi Fortune Business Insights™ tarafından “Nörodejeneratif Hastalıklar İlaç Pazar Büyüklüğü, Payı ve İlaç Sınıfına Göre Endüstri Analizi (İmmün modülatör, İnterferonlar, Dekarboksilaz İnhibitörleri, Dopamin Agonistleri, Diğerleri), Hastalık Endikasyonuna Göre (Çoklu) başlıklı yayınlanmış bir raporda verilmektedir. Skleroz, Parkinson Hastalığı, Alzheimer Hastalığı, Spinal Musküler Atrofi (SMA), Diğerleri, Uygulama Yoluna Göre (Oral, Enjeksiyon, Transdermal, Diğerleri), Son Kullanıcıya Göre ve Bölgesel Tahmin 2019-2026.” Rapor ayrıca, pazarın 2018’de 35.497,3 milyon ABD Doları olduğunu ve 2026 yılına kadar 62.786,2 milyon ABD Dolarına ulaşacağını ve böylece tahmin döneminde %7,2’lik bir CAGR sergilediğini belirtiyor.

Araştırma Raporunun Örnek Bir Kopyasını Talep Edin: www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/neurodegenerative-diseases-drugs-market-100661

COVID-19’un Bu Pazar Üzerindeki Etkisine Genel Bir Bakış:

COVID-19’un ortaya çıkması dünyayı durma noktasına getirdi. Bu sağlık krizinin farklı sektörlerdeki işletmeler üzerinde benzeri görülmemiş bir etki yarattığını anlıyoruz. Ancak bu da geçecek. Hükümetlerden ve birkaç şirketten artan destek, bu son derece bulaşıcı hastalıkla mücadelede yardımcı olabilir. Bazı sektörler zorlanıyor ve bazıları gelişiyor. Genel olarak, hemen hemen her sektörün pandemiden etkilenmesi bekleniyor.

COVID-19 pandemileri sırasında işletmenizin ayakta kalmasına ve büyümesine yardımcı olmak için sürekli çaba gösteriyoruz. Deneyimlerimize ve uzmanlığımıza dayanarak, geleceğe hazırlanmanıza yardımcı olmak için sektörler arasında koronavirüs salgınının etki analizini sunacağız.

Bu Rapor Aşağıdaki Sorulara Cevap Vermektedir:

 • Nörodejeneratif hastalık ilaçlarının satışını artırmak için şirketler tarafından hangi stratejiler uygulanıyor?
 • Pazar sürücüleri, trendler, zorluklar ve fırsatlar nelerdir?
 • Pazar payı açısından hangi segmentin hakim olması bekleniyor?
 • Yakın gelecekte en yüksek geliri hangi bölge oluşturacak?

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeye Yardımcı Olmak İçin Alzheimer Hastalığının Artan Prevalansı

Nörodejeneratif hastalıklar, beynin nöronlarını ciddi şekilde etkileyen tüm hastalıkları ifade eder. En yaygın nörodejeneratif hastalıklardan biri Alzheimer’dır. Yalnızca ABD’de 2019’da yaklaşık 5,8 milyon Alzheimer demansı vakası kaydedildi. Diğerleri arasında çoklu sistem atrofisi, spinal müsküler atrofi, Huntington hastalığı, amyotrofik lateral skleroz, multipl skleroz ve Parkinson hastalığı bulunur. Ayrıca, çok sayıda şirket, nörodejeneratif hastalıklar ve olası tedavileri üzerine klinik araştırmaları artıran araştırma ve geliştirme faaliyetlerine büyük miktarda para yatırıyor. Bu faktörlerin yakın gelecekte nörodejeneratif hastalıklar ilaç pazarını yönlendirmesi bekleniyor.

Hızlı Satın Alın Nörodejeneratif Hastalıklar İlaçları Pazarı:www.fortunebusinessinsights.com/checkout-page/100661

Segment-

Multipl Skleroz Segmenti Artan Yeni Ürün Lansmanlarıyla Desteklenerek Hakim Olacak

Hastalık belirtileri açısından piyasa, spinal müsküler atrofi (SMA), Alzheimer hastalığı, Parkinson hastalığı, multipl skleroz ve diğerlerine ayrılmıştır. Bunların dışında, multipl skleroz segmenti 2018’de %66,1 nörodejeneratif hastalık ilaçları pazar payına sahipti ve önümüzdeki yıllarda hakim olmaya hazırlanıyor. Bu büyüme, artan sayıda yeni ürün lansmanı, olumlu hükümet tavsiyeleri ve ilaçların pahalı doğasına atfedilebilir.

Herhangi bir sorunuz mu var? Uzmanlarımıza Sorun:www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/neurodegenerative-diseases-drugs-market-100661

Bölgesel Analiz-

Kuzey Amerika, Ar-Ge Faaliyetlerine Artan Yatırım Sayesinde Liderlik Edecek

Kuzey Amerika, 2018’de 18.174.6 milyon ABD doları gelir elde etti ve önümüzdeki yıllarda pazarın lideri olması muhtemel. Bu büyüme, pozitif sağlık geri ödeme politikalarına, araştırma ve geliştirmeye artan yatırıma, yüksek fiyatlandırmaya ve nörodejeneratif hastalık ilaçlarına yönelik artan talebe bağlanabilir. Öte yandan Avrupa, SPINRAZA’nın pazarlanması ve dağıtımı için FDA onayının yanı sıra hükümetin aktif desteği nedeniyle yakın gelecekte önemli bir büyüme sergilemeye hazırlanıyor. Asya Pasifik’te pazar istikrarlı bir şekilde büyüyecek ve bu nedenle bölge en yüksek CAGR’yi sergilemeye hazırlanıyor. Parkinson ve Alzheimer gibi hastalıkların artan prevalansı nedeniyle ortaya çıkacaktır. Bunun dışında, artan geriatrik nüfus ve daha yüksek nörodejeneratif hastalık insidansı, bu bölgedeki pazarın büyümesini sağlayacaktır.

Rekabetçi Peyzaj-

Kilit Oyuncular Yeni İlaçları Başlatmak İçin Stratejik Ortaklıklara Odaklanıyor

Piyasada bulunan birçok şirket, benzersiz ürünler sunmak için kapsamlı araştırma ve geliştirme faaliyetlerine aktif olarak katılmaktadır. Çok sayıda ülkenin hükümetleri, tüketicilerden gelen artan talebi karşılamak için yeni ürünler keşfetmeleri için araştırma enstitülerine hibeler de sağlıyor. Ek olarak, diğer birçok şirket, yeni ilaçları birlikte tanıtmak veya birlikte geliştirmek için işbirlikleri ve ortaklıklar stratejisini benimsiyor. Aşağıda, sektördeki önemli gelişmelerden ikisi yer almaktadır:

 • Mart 2019: Novartis, Mayzent® (siponimod) için FDA onayını aldığını duyurdu. Sekonder progresif multipl sklerozdan (SPMS) muzdarip olanlar için onaylanan ilk tedavi seçeneği olarak kabul edilir. 15 yaş ve üzeri yaş grubuna ait hastalar içindir.
 • Ocak 2018: Biogen Japan Ltd. ve Eisai Co., Ltd. AVONEX®, TYSABRI® ve TECFIDERA®’nın ortak tanıtımını yapmaya başladı. Biogen Japan tarafından multipl skleroz tedavisi için üretilmiştir. Bu ilaçların sağlık kuruluşlarında kullanımı hakkında bilgi vereceklerdir.

Fortune Business Insights™, piyasada faaliyet gösteren tüm nörodejeneratif hastalık ilaç üreticilerinin bir listesini sunar. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • Novartis AG
 • Biogen
 • Lundbeck A/S
 • Pfizer, Inc.
 • Mitsubishi Tanabe Pharma Corporation
 • Hoffmann-La Roche Ltd.
 • Orion Pharma
 • Merck & Co., Inc.
 • UCB S.A.
 • Teva Pharmaceutical Industries Ltd.
 • Sanofi
 • ACADIA Pharmaceuticals Inc.

Related Reports:

Compression Therapy Market

Compression Therapy Market

Compression Therapy Market

Compression Therapy Market

Compression Therapy Market

Compression Therapy Market

Compression Therapy Market

Compression Therapy Market

Compression Therapy Market

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Raporlarımız, şirketlerin sürdürülebilir büyüme elde etmesine yardımcı olmak için benzersiz bir somut içgörü ve niteliksel analiz karışımı içerir. Deneyimli analistler ve danışmanlardan oluşan ekibimiz, ilgili verilerle serpiştirilmiş kapsamlı pazar araştırmalarını derlemek için sektör lideri araştırma araçlarını ve tekniklerini kullanır.

Fortune Business Insights™’ta müşterilerimiz için en kazançlı büyüme fırsatlarını vurgulamayı amaçlıyoruz. Bu nedenle, teknolojik ve pazarla ilgili değişiklikler arasında gezinmelerini kolaylaştıran öneriler sunuyoruz. Danışmanlık hizmetlerimiz, kuruluşların gizli fırsatları belirlemelerine ve mevcut rekabet zorluklarını anlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

308, Yüksek Karargah,

Anket No. 36, Baner,

Pune-Bangalore Otoyolu,

Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Yazarın Biyografisi –

İsim: Reeti Banerjee

Reeti Banerjee şu anda Fortune Business Insights™ adlı önde gelen bir pazar araştırma firmasında içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Makaleler, basın bültenleri, bloglar ve haber raporları yazma konusunda uzmanlaşmıştır. Müşterilerine kusursuz bir okuma deneyimi sağlamak için içeriği boyunca sadeliği korumaya inanıyor.