2022’de Doğal Renklendiriciler Pazar Trendleri, Büyüklük, Sektör Geliri, 2029’a Kadar Büyüme Görüşleri | Fortune Business Insights™ ile Sektörde Ayrıcalık

 

Küresel doğal renklendiriciler pazarı, modern tüketicilerin hızla gelişen talebinden ivme kazanmaya hazırlanıyor. Artık yiyecek ve içecekleri dış görünüşlerine göre seçiyorlar. Göze hoş gelenler satın alınıyor. Bu nedenle, gıda maddelerinin satın alma dürtüsünün yaratılmasında renkler önemli bir rol oynamaktadır. Ek olarak, çeşitli bitki ve meyveler, renk yapmak için mükemmel hammadde kaynakları olduklarını kanıtlıyor. Piyasayı da olumlu etkiler. Fortune Business Insights™  bu bilgiyi, “Doğal Renklendiriciler Pazar Büyüklüğü, Pay & Endüstri Analizi, Ürün Türüne Göre (Annatto bazlı renklendiriciler, Pancar kırmızısı, Zerdeçal bazlı renklendiriciler, Karmin ve kırmızmız bazlı renklendiriciler, Diğerleri), Uygulamaya Göre (Süt Ürünleri, Unlu Mamüller, Et ve Et Ürünleri , İlaç, Kozmetik, Diğerleri) Diğerleri ve Bölgesel Tahmin, 2022-2029 .”

Raporun Önemli Noktaları:

 • Doğal renklendiriciler pazar eğilimleri, fırsatlar ve zorluklar hakkında ayrıntılı bilgiler.
 • Büyümenin itici güçleri ve engelleri hakkında derinlemesine bilgi.
 • Piyasada bulunan tüm segmentlerin ve niş alanların listesi.
 • Satışları artırmak için önde gelen şirketler tarafından izlenen önemli stratejiler.

Örnek Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/natural-colorants-market-101937

 

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Hızlandırmak İçin Sentetik Renklendiricilere Artan Talep

Günümüzde insanlar sentetik renklendiricilerden temiz etiketli ürünlere hızla geçiyorlar. Sürekli olarak kolayca tanınabilir, doğal, organik ve basit malzemeler ararlar. Bu nedenle, doğal boyalara olan talep artmaktadır. Ayrıca işleyiciler, özellikle içecek üreticileri, ürünlerinde GDO’suz ve temiz etiket renkleri kullanıyor. Bu faktörler, tahmin süresi boyunca doğal renklendiriciler pazarının büyümesini hızlandıracaktır.

Bununla birlikte, bu tür pigmentlerin sayısız botanik kaynaktan ekstraksiyonu pahalı bir işlemdir. Sentetik kaynaklarda bulunan renklendirici bileşik miktarı %90 civarında iken botaniklerde %2’den azdır. Ayrıca, gelişmiş ekstraksiyon teknolojilerinin bulunmaması pazar büyümesini engelleyebilir. Ancak, ışık ve ısı stabilitesi, pH açısından standardizasyon ve diğer ilgili parametreler ile birlikte verimli bir şekilde elde edilirse, ölçeğin ekonomisi uzun vadede hem tüketicilere hem de üreticilere yardımcı olabilir.

 

Segment-

Annatto Tabanlı Renklendirme Segmenti, Mükemmel Isı Stabilitesiyle Desteklenecek

Ürün tipine göre pazar kırmız esaslı renklendiriciler, karmin, zerdeçal esaslı renklendiriciler, pancar kırmızısı, annatto esaslı renklendiriciler ve diğerlerine bölünmüştür. Annatto bazlı renklendiriciler segmentinin önümüzdeki yıllarda doğal renklendiriciler pazar payı açısından lider olması bekleniyor. Düşük asitli gıda ürünlerinde kullanım kolaylığı, iyi ışık haslığı ve mükemmel ısı stabilitesi nedeniyle meydana gelmesi muhtemeldir.

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/natural-colorants-market-101937

 

Bölgesel Analiz-

Kuzey Amerika, ‘Doğal’ Gıda Maddelerine Yüksek Talep Sayesinde Hakim Olacak

Coğrafya açısından pazar, Güney Amerika, Orta Doğu ve Afrika, Avrupa, Asya Pasifik ve Kuzey Amerika olarak gruplandırılmıştır. Bu bölgeler arasında, Kuzey Amerika’nın en yüksek doğal renklendiriciler pazar gelirini yaratarak önümüzdeki yıllarda hakim olması bekleniyor. Bu büyüme, tüketicilerin ‘doğal’ etiketli gıda ürünlerine olan eğiliminin artmasından kaynaklanmaktadır. Bununla birlikte, ABD FDA normlarına göre ‘doğal renkler’ terimi geçerli değildir. ‘FDA toplu sertifikasından muaf renkler’ olarak kabul edilmektedir.

Rekabetçi Peyzaj-

Monin Guava ve Zencefil Pürelerini Tanıtıyor; Naturex Mavi ve Yeşil Renkleri Piyasaya Sürüyor

Piyasada bulunan firmalar, benzersiz ürünleri piyasaya sürmek için araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürütmektedir. Ayrıca, işletme maliyetini azaltmak için ekstraksiyon teknolojisinde ve hammadde üretim sürecinde ilerlemeler getiriyorlar. Aşağıda, sektördeki en son önemli gelişmelerden birkaçı yer almaktadır:

 • Ağustos 2019 : Fransa merkezli likör ve şurup üreticisi Monin, 18 çeşit ürün yelpazesinde zencefil ve guava olmak üzere iki yeni püreyi piyasaya sürdü. Bu püreler, herhangi bir mutfak ürünü veya içeceği için tutarlı bir gerçek meyve püresi dokusu ve aroması sağlar. Guava püresi, hem tuzlu hem de tatlı uygulamalarda mükemmel çalışan armut ve tatlı çilek benzeri keskin bir tat sunar. Zencefil püresi ise, çok çeşitli özel kokteyller, kokteyller, gazlı içecekler ve limonatalara bir dokunuş katmak için baharatlı bir doku ve sıcak zencefil tekme sunar.
 • Mart 2019 : Merkezi Fransa’da bulunan bitki özleri üreticisi ve satıcısı Naturex, şekerlemelerde içeceklerde devam eden doğal yeşil ve mavi tonlara yönelik talebi karşılamak için spirulina bazlı gıda boyası için yeni bir ekstraksiyon hattı geliştirdi. Yeni ürün yelpazesi, ‘Vegebite Ultimate Spirulina’ koleksiyonu olarak adlandırılıyor. Hem sıvı hem de toz halinde hem mavi hem de yeşil renkler sunar.

Fortune Business Insights™, doğal renklendiriciler pazarında faaliyet gösteren en ünlü şirketlerden bazılarının profilini çıkarıyor. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • Royal DSM NV (Hollanda)
 • BASF SE (Almanya)
 • Archer Daniels Midland Şirketi (ABD)
 • Cargill, Incorporated (ABD)
 • GNT Group BV (Hollanda)
 • Hansen A/S (Danimarka)
 • Sensient Technologies Corporation (ABD)
 • FMC Şirketi (ABD)
 • Kerry Group plc (İrlanda)
 • Diğer önemli pazar oyuncuları

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, onların işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Afiş – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]