2029’a Kadar Nutrikozmetik Pazar Payı, Büyüklük, Büyüme, Talep, Eğilimler, Gelişme, Görünüm ve Tahmin

 

Küresel nutrikozmetik pazarı büyümeyi, sentetik olarak türetilen ürünlerin olumsuz etkilerine ilişkin artan farkındalıktan alacaktır. Fortune Business Insights’ın ” Nutrikozmetik Pazar Büyüklüğü, Pay & Endüstri Analizi, İçeriklere Göre (Karotenoidler, Vitaminler, Omega 3 Yağ Asitleri, Diğerleri), Uygulamaya Göre (Cilt Bakımı, Saç Bakımı, Kişisel Bakım, Kilo Yönetimi, Diğerleri) başlıklı raporuna göre ve Bölgesel Tahmin 2022-2029 ”, pazar, ürün Ar-Ge’sine yapılan artan yatırımdan faydalanacak.

Nutrikozmetik, insan vücudunun sağlığı ve beslenmesi göz önünde bulundurularak tasarlanmış kozmetik ürünlerdir. Sentetik kimyasal türevli ürünlerin kullanımının azalması nedeniyle bu tür ürünlere olan talep son yıllarda önemli ölçüde artmıştır. Sağlık dostu ürünlere olan yüksek talep nedeniyle, daha yeni ürünlerin araştırılması ve geliştirilmesine yönelik yatırımlarda artış var. Ürün Ar-Ge’sine yapılan artan yatırım, önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesine olumlu etki yapacaktır. Bu ürünler nötrasötik maddeler içerir; insan vücudunun genel sağlığını iyileştirme potansiyeline sahip maddeler. Cilt dostu güzellik ürünlerine olan talep, bu pazarda faaliyet gösteren şirketler için büyük bir potansiyel açtı.

Rapora Genel Bakış:

Rapor, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika dahil olmak üzere beş ana bölgede küresel nutrikozmetik pazarının kapsamlı bir analizini sunuyor. Bu bölgelerin her birinde süregelen eğilimleri analiz eder ve en yüksek talebe tanık olan ürünleri vurgular. Bunun yanı sıra, son yıllarda piyasa üzerinde en fazla etkiye sahip olan faktörleri vurgulamaktadır. Rekabet ortamı ayrıntılı olarak tartışılmış ve lider şirketler ve bu şirketlerin benimsediği stratejiler ile ilgili öngörülerde bulunulmuştur. Ayrıca rapor, 2022-2029 tahmini dönemi için piyasa rakamlarını da içeriyor.

Örnek Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/nutricosmetics-market-101628

Artan Ürün Lansmanı Sayısı Pazar Büyümesine Yardımcı Olacak

Rapor, son yıllarda pazarın büyümesine katkıda bulunan çeşitli faktörleri kapsamaktadır. Pazardaki büyük rekabet nedeniyle şirketler, pazarda zorlu bir duruş oluşturmalarına yardımcı olacak daha yeni ve özgün ürünler geliştirmeye daha fazla yatırım yapıyor. Birçok şirket, nutrikozmetiklerin o kadar popüler olmadığı alanları keşfetmeye çalışıyor. 2018’de Seppic, hassas cilde sahip insanlara hitap eden yeni bir nutrikozmetik bileşenin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Fransa merkezli şirket, ürünün cilt tahrişi ve kızarıklık üzerinde yatıştırıcı etkileri olacağını iddia ediyor. Seppic’in en son ürünü, şirketin yalnızca önemli bir pazar geliri elde etmesine yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesi üzerinde doğrudan bir etkisi olacak.

Asya Pasifik Önemli Pazar Payı Elde Edecek; Artan Ürün Talebi Büyümeye Yardımcı Olacak

Bölgesel demografi temelinde pazar, daha önce tartışıldığı gibi beş ana bölgede analiz edilir. Tüm bölgeler arasında Asya Pasifik, bu bölgedeki birçok ülkede cilt dostu ürünlere yönelik yüksek talebi hesaba katarak, pazar büyümesi için büyük bir potansiyele sahiptir. Hindistan, Çin ve Japonya gibi yoğun nüfuslu ülkelerde güzellik ve bakım için sentetik olmayan ürünlerin kullanımına yönelik tüketici eğilimi, bu bölgedeki pazarın büyümesi üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olacaktır.

Küresel nutrikozmetik pazarında faaliyet gösteren önde gelen şirketlerden bazıları şunlardır:

  • BASF SE (Almanya)
  • Beiersdorf AG (Almanya)
  • Amway (ABD)
  • Pfizer Inc. (ABD)
  • Suntory (Japonya)
  • Lonza Group AG (İsviçre)
  • Shiseido Company Limited (Japonya)
  • Lucas Meyer Kozmetik SAS (Fransa)
  • Borba Inc. (BİTTİ)
  • Herbalife Nutrition (ABD)

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/nutricosmetics-market-101628

Dikkate Değer Sektör Gelişmeleri:

Ocak 2018: New Avon LLC, bir besin takviyesi serisi olan nutrikosmetik Espira’nın piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Şirket, Espira’nın piyasaya sürülmesiyle güçlü bir marka varlığı oluşturmayı planlıyor.

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, onların işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Afiş – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Fortune Business Insights™

LinkedIn  | heyecan  | Bloglar