Büyüklük, Eğilimler, Büyüme, Fırsat, Pay ve 2029 için Bölgesel Tahmine Göre Gıda Dereceli Alkol Piyasası Analizi

 

Gıda sınıfı alkolün kimyasal formülü C2H5OH’dir. Gıda sınıfı alkol, zehirlerle dönüştürülmeyen %99,5 saf renksiz sıvı bir çözücüdür. Bu alkol türü daha çok şekerleme ve çikolata gibi yiyecek ve içecek uygulamalarında, yiyeceklerde tat ve koku verici olarak veya gıda boyası için bir çözücü olarak kullanılır. Yiyecek ve içecek endüstrisindeki çeşitli uygulamalardan gıda dereceli alkole yönelik artan talep, küresel gıda dereceli alkol pazarının büyümesini teşvik ediyor. Fortune Business Insights™ tarafından hazırlanan “ Gıda Dereceli Alkol Pazar Büyüklüğü, Pay ve Endüstri Analizi, Ürüne Göre (Etanol, Polioller), Kaynağa Göre (Tahıllar, Şeker Kamışı, Meyveler, Diğerleri), Uygulamaya Göre (Yiyecek ve İçecek, İlaçlar) başlıklı bir rapor , Kişisel Bakım ve Kozmetik) ve Bölgesel Tahmin, 2022-2029”pazara ve ana büyüme yörüngelerine 360 ​​derecelik bir genel bakış sağlar.

Raporun Amaçları

 • Pazara kapsamlı bir bakış
 • Piyasayı artıran, iten, teşvik eden ve pazara fırsatlar sağlayan faktörlerin listesi
 • Ayrıntılı pazar segmentasyonu ve önde gelen segmentlerin adları
 • Sektördeki önemli gelişmelerin listesi ve pazara ilişkin ilginç bilgiler
 • Rekabet ortamı ve gıda sınıfı alkol pazarında faaliyet gösteren önemli oyuncuların listesi ve onlar tarafından benimsenen kilit stratejiler
 • Diğer gıda sınıfı alkol piyasası trendleri

Pazarın Genişletilmesine Yardımcı Olan Vücut Bakım Ürünlerinde Gıda Dereceli Alkol Kullanımı

Ülkeler arasında alkol için küresel ticaret ilişkilerindeki artış, gıda sınıfı alkol pazarının büyümesini destekleyen önemli bir faktördür. Ek olarak, dünya çapında popülaritedeki artışın ve artan bira üretiminin de tahmin döneminde genel gıda sınıfı alkol pazar boyutunun artmasına yardımcı olması bekleniyor. Bunun yanı sıra, fırıncılık ve şekerleme, gıda aroması gibi yiyecek ve içecek sektöründeki uygulamalardan gıda sınıfı alkole yönelik artan bir talep vardır. Bu, tahmin döneminde genel gıda sınıfı alkol pazarı boyutunun artmasına yardımcı olacaktır. Bu, deodorant, parfüm, şampuan ve sabunlar, dezenfektanlar, el yıkama ve diğerleri gibi vücut bakım ürünlerinde gıda sınıfı alkol kullanımı ile birleştiğinde, tahmin döneminde gıda sınıfı alkol piyasası gelirinin yüksek olmasına yardımcı olacaktır.

Örnek Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/food-grade-alcohol-market-101622

Diğer taraftan, alkol tüketiminin zararlı etkileri hakkında artan farkındalık, genel gıda sınıfı alkol pazarı büyümesini engelleyebilir. Bu, dalgalı hammadde fiyatları ile birleştiğinde, uzun vadede pazar için bir zorluk oluşturabilir. Ayrıca, alkolün çeşitli sağlık ve kişisel bakım alanlarında ve ayrıca yiyecek ve içecek ürünlerinde kullanımına ilişkin katı düzenlemeler, genel gıda sınıfı alkol pazarını olumsuz etkileyebilir.

Bununla birlikte, Latin Amerika, Asya Pasifik ve Orta Doğu ve Afrika gibi gelişmekte olan ülkeler, tahmin süresi içinde kazançlı gıda sınıfı alkol pazarı büyüme fırsatları yaratacakları tahmin ediliyor. Bunun dışında, Fortune Business Insights™ analistleri, uzun vadede pazarın büyümesini artırmaya yardımcı olmak için yem endüstrisinde etanol üretimi için ortak ürünlerin katkısını tahmin ediyor.

Kişi Başına Kişi Başına Gelirdeki Artış, Asya Pasifik’in Bölgesel Pazara Önemli Gelirler Çekmesine Yardımcı Olacak

Coğrafi olarak, Avrupa pazarda gıda sınıfı alkol pazar payına hakimdir. Bu, bölgedeki ve çevresindeki kozmetik ve kişisel bakım, ilaç, gıda ve diğerleri gibi son kullanım endüstrilerinden daha yüksek alkol kullanım oranına atfedilebilir. Ayrıca, iyi kurulmuş bir yiyecek ve içecek endüstrisinin varlığı, bölgedeki yiyecek aromalarını hazırlamak, sirke hazırlamak ve diğerleri için gıda kalitesinde alkolün yüksek oranda dahil edilmesiyle birleştiğinde, bölgesel pazarın genişlemesine de yardımcı oluyor.

Öte yandan, Asya Pasifik pazar payının, Çin, Hindistan ve diğerleri gibi büyük ekonomilerdeki hızlı kentleşme nedeniyle tahmin döneminde önemli bir artışa tanık olması bekleniyor. Ek olarak, bölgenin gelişmekte olan ülkelerindeki kişilerin kişi başına düşen gelirindeki artışın da önümüzdeki yıllarda gıda sınıfı alkol pazarının genel büyümesine bir destek eklemesi bekleniyor.

Şirketlerin En İyi Pazar Konumu İçin Rekabet Etmesine Yardımcı Olacak Birleşme ve Satın Alma Stratejileri

Gıda sınıfı alkol pazarında faaliyet gösteren şirketler, genel pazardaki konumlarını korumak için stratejik işbirlikleri, sözleşmeler, ortaklıklar ve birleşme ve satın almalar yapmaktadır. Bu tür stratejilerin, şirketlerin bir yandan yüksek gıda sınıfı alkol piyasası geliri elde etmelerine ve piyasa rekabetinde önemli bir konuma sahip olmalarına yardımcı olması muhtemeldir.

Gıda sınıfı alkol pazarındaki önemli endüstri gelişmeleri şunları içerir: 

Mayıs 2017 – Arkansas merkezli BioBased Technologies, Rogers ve Agrol, sebze bazlı poliol ürün serisi için Cargill Incorporated tarafından satın alındı.

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/food-grade-alcohol-market-101622

Önemli gıda sınıfı alkol pazarı üreticileri şunları içerir:

 • Manildra Grubu
 • Sigma-Aldrich
 • Wilmar Uluslararası Sınırlı
 • Tahıl İşleme Şirketi
 • Roquette Freres SA
 • Okçu Daniels Midland Şirketi
 • Fonterra Kooperatifi
 • Cristalco SAS
 • Cargill, Anonim Şirketi
 • MGP Malzemeler

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, onların işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Afiş – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Fortune Business Insights™

LinkedIn  | heyecan  | Bloglar