EPA ve DHA Pazar Raporu 2022, Genel Bakış, Fırsatlar ve Zorluklar Tahmini 2029

 

Günlük kullanım için diyet takviyeleri ve diğer sağlığı artırıcı ürünlere doğru artan kayma. Bu faktörün, tahmin süresi boyunca EPA ve DHA pazarının büyümesini sağlayacağı tahmin edilmektedir. Klinik beslenme endüstrisinden ve bebek maması üreticilerinden EPA ve DHA’ya yönelik artan talep, pazar için yeni büyüme fırsatları yaratacaktır. Artan pazar oyuncuları ve kilo yönetiminde EPA ve DHA’nın önemine ilişkin artan farkındalığın pazar lehine olması bekleniyor.

Ayrıca, Onavita alg DHA tozunun piyasaya sürülmesinin küresel EPA ve DHA pazarının büyümesini desteklemesi bekleniyor. Örneğin, Archer Daniels Midland Company Onavita alg DHA tozunun piyasaya sürüldüğünü duyurdu ve omega-3 ürün çözümleri serisini genişletti.

Ürün, çok çeşitli güçlendirilmiş gıda ürünleri ve diyet takviyeleri arasında kullanımda verimli olduğunu iddia ediyor. Ayrıca, Evonik Industries tarafından AvailOm’un piyasaya sürülmesinin, küresel EPA ve DHA pazarının büyümesini hızlandırması muhtemeldir. Örneğin, Almanya merkezli özel kimya şirketi Evonik Industries, ağırlıkça minimum %45 EPA ve DHA içeren yüksek konsantrasyonlu bir omega-3 lizin kompleksi olan AvailOm’u piyasaya sürdü.

Bununla birlikte, bazı kişiler arasında EPA ve DHA tüketimi ile ilişkili hafif yan etkilerin yanı sıra hammadde fiyatlarındaki dalgalanmaların, tahmin döneminde pazarın büyümesini engelleyeceği tahmin edilmektedir.

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın

Artan Sağlık Bilinci Asya Pasifik’te Büyümeye Yardımcı Olacak

Asya Pasifik ve Kuzey Amerika’daki EPA ve DHA pazarının, ABD ve Kanada gibi Kuzey Amerika’nın gelişmiş ülkelerinde bulunan insanlar arasında yüksek sağlık bilinci nedeniyle tahmin döneminde büyük paya sahip olması bekleniyor. Çin ve Hindistan gibi Asya Pasifik’in gelişmekte olan ülkelerinde artan sağlık bilincine sahip tüketiciler, küresel pazarın daha da büyümesini sağlayacaktır.

Asya Pasifik’teki artan nüfusun, bebek mamalarında büyük uygulamaları olan DHA ve EPA bazlı bileşenlere olan talebi artırması bekleniyor. Ayrıca, Hindistan ve Çin’in orta sınıf nüfusundaki önemli büyümenin yanı sıra, söz konusu ülkelerde artan kişi başına düşen gelirin, önümüzdeki yıl küresel pazarın büyümesine yardımcı olacağı öngörülmektedir. 

CEVAPLANAN ÖNEMLİ SORULAR:

Çeşitli segmentlere göre küresel ve bölgesel pazarın pazar büyüklüğü ve büyüme hızı nedir?

Seçici ülkeler için pazar büyüklüğü ve pazarın büyüme oranı nedir?

Tahmin döneminde pazarı hangi bölge veya alt segmentin yönlendirmesi bekleniyor?

Hangi Faktörlerin pazar büyümesini yönlendirdiği ve sınırladığı tahmin ediliyor?

Pazarı şekillendiren temel teknolojik ve pazar eğilimleri nelerdir?

Pazardaki kilit fırsatlar nelerdir?

Piyasada faaliyet gösteren kilit şirketler nelerdir?

Hangi şirket en yüksek pazar payına sahip oldu?

Neden Fortune Business Insights’ı Seçmelisiniz?

Özelleştirilmiş Rapor Alın

Küresel EPA ve DHA Pazarında Bulunan Başlıca Şirketlerden Bazıları:

  • Okçu Daniels Midland Şirketi
  • Kraliyet DSM NV
  • BASF SE
  • Croda International Plc.
  • Corbion NV
  • Altın Omega SA
  • Novasep Holding SAS
  • Arctic Nutrition AG
  • Organik Teknolojiler
  • Pelaji A.Ş. 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, onların işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Afiş – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245