Gıda Kaplama Maddeleri Pazarı Küresel Talep, Eğilimler, Büyüme, Sektör Payı ve 2029’a Kadar Genişleme

 

Küresel gıda kaplama ajanları pazar büyüklüğünün, dünya genelinde kentleşme hızı ivme kazandıkça önemli ölçüde genişlemesi planlanıyor. Dünya ekonomisi sağlıklı bir hızla gelişiyor ve şehirleşmenin artan yoğunluğu bu gerçeğin temsilcisidir. Birleşmiş Milletler bünyesindeki Ekonomik ve Sosyal İşler Departmanı (DESA), şu anda dünya nüfusunun %55’inin kentsel alanlarda yaşadığını belirtiyor. DESA, 2050 yılına kadar bu rakamın %68’e çıkması bekleniyor. Daha da önemlisi, bu değişimin çoğu Asya ve Afrika’nın gelişmekte olan ülkelerinde görülecek. Kentsel alanlar tipik olarak telaşlı yaşam tarzları, kirlilik ve tıkanıklık ile karakterize edilir. Ofisten sonra evde yemek pişirmek yorucu hale gelir. Sonuç olarak, büyük şehirlerdeki çalışan nüfusun giderek artan bir şekilde işlenmiş ve paketlenmiş gıda maddelerini talep etmesi ve tüketmesi, bu da çevrimiçi yemek siparişi kolaylığı ile daha da güçleniyor. Bu nedenle, gıdanın kalitesini ve beslenmesini korumak, gıda kaplama maddelerinin etkin bir şekilde yerine getirebileceği bir gereklilik olan birinci öncelik haline geldi.

Gıda Boyası Maddeleri Pazar Büyüklüğü, Pay & Sektör Analizi, Türe Göre (Şeker Kaplamalar, Çikolata Kaplamalar, Yağ Bazlı Kaplamalar, Hububat Bazlı Kaplamalar, Diğerleri), Uygulamaya Göre (Şekerleme Ürünleri, Unlu Mamüller, Hazır- Yeme/Pişirilmeye Hazır Ürünler, Diğerleri) ve Bölgesel Tahmin, 2022-2029 ”, Fortune Business Insights™ aşağıdaki bilgileri paylaşıyor:

 • Piyasa itici güçlerinin ve kısıtlamalarının kapsamlı analizi;
 • Farklı pazar segmentlerinde titiz araştırma;
 • Pazarın bölgesel manzarasının ve rekabet dinamiklerinin detaylı incelenmesi; ve
 • Piyasadaki gelecekteki beklentiler ve fırsatlara kapsamlı bir bakış.

Örnek Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/food-coating-agents-market-101924

 

Pazar Kısıtlaması

Büyümeyi Yavaşlatmak İçin Sağlıkla İlgili Gizli Dezavantajlar

Önde gelen gıda kaplama maddeleri pazar trendlerinden biri, bu maddelerin paketlenmiş gıda maddesinin dokusunu, kalitesini ve lezzetini korumadaki etkinliğidir. Bununla birlikte, bu eğilimin yükselişi, işlenmiş gıda ürünlerinin görünmeyen eksileri nedeniyle engellenebilir. Örneğin, işlenmiş gıdalara, bir gıda maddesinin tatlılığını arttırmak için kullanılan yüksek fruktozlu mısır şurubu yüklenir. Ulusal Sağlık Enstitüleri, bu tür yapay şekerlerin aşırı tüketiminin metabolik sistemi olumsuz etkileyebileceğini bildirmektedir. Bu yiyecekler boş kaloriler içerdiğinden, bunları egzersiz yoluyla yakmak çok önemlidir. Bununla birlikte, kentsel alanlardaki telaşlı ve hareketsiz yaşam tarzı, egzersiz için çok az zaman bırakmakta ve vücudu kronik hastalıkların üreme alanı haline getirmektedir. Dahası, gıda kaplama maddeleri temel olarak sentetik kimyasallardır ve işlenmiş gıdalar çoğu zaman plastikle kaplanır. İki maddenin ölümcül kombinasyonu, insan vücudunda yaşam boyu problemler yaratabilir. Bu nedenle, bu dezavantajlarla ilgili farkındalık daha yaygın hale geldikçe, önümüzdeki on yılda gıda kaplama maddeleri pazarının büyümesi engellenebilir.

Bölgesel Analiz

Kuzey Amerika ve Avrupa Pazarda Aslan Payını Elinde Tutacak

Kuzey Amerika ve Avrupa’nın, bu kıtalarda artan donmuş gıda talebi nedeniyle, tahmin süresi boyunca gıda kaplama maddeleri pazar payına hakim olması bekleniyor. Bu bölgelerdeki ülkeler tarım yoğun olmadığı için taze gıda mevcudiyeti düşüktür. Bu nedenle, bu bölgelerde paketlenmiş ve dondurulmuş gıda maddelerine olan talep sürekli olarak yüksektir. Asya-Pasifik bölgesinin, yoğun bir kentleşme ve sanayileşme döneminden geçen iki ekonomik güç merkezi olan Çin ve Hindistan’a ev sahipliği yapması nedeniyle önemli bir büyüme yaşaması bekleniyor. Ekonomik gelişme, fırın ve şekerleme ürünlerine olan talebin hızla artması nedeniyle bölgede harcanabilir gelirin artmasına neden oldu.

Rekabetçi Peyzaj

Sıcak Rekabeti Teşvik Eden Sürdürülebilir Ürünlerin Lansmanı

Bu pazardaki başlıca rakipler, stratejilerini Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile uyumlu hale getirerek dikkatlerini çevre dostu süreçler geliştirmeye yöneltiyor. Diğer şirketler, küresel ayak izini genişletmek için kendi ülkeleri dışından oyuncular edinmekle ilgilenmektedir.

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/food-coating-agents-market-101924

 

Sektördeki Gelişmeler:

 • Nisan 2019: Cargill Inc., kakao ve çikolata ürünlerinde kaplama ve dolgular için Rainforest Alliance Sertifikalı hindistancevizi yağı kullanan ilk şirket oldu. Petrol, şirket tarafından sürdürülebilir süreçler kullanılarak sağlandı ve böylece gıda işleme endüstrisinde sürdürülebilirlik için artan tüketici talebine yanıt verdi.
 • Aralık 2018: İrlandalı gıda şirketi Kerry Group plc, Southeastern Mills ve Ariake USA’nın kaplama ve baharat iş birimlerini satın aldı. Ariake, et ve sebzeler için temiz etiketli ürünleriyle tanınırken, Güneydoğu, baharatları ve kaplamalarıyla ünlüdür. Bu satın alma yoluyla Kerry Group, temiz etiket imajını küresel olarak geliştirebilecektir.

Gıda Kaplama Maddeleri Pazar Raporunda Profili Bulunan Kilit Oyuncular:

 • FCI Ltd (Tayland)
 • DuPont de Nemours, Inc. (ABD)
 • Yeni Ev Yemekleri (ABD)
 • PGP International Inc. (ABD)
 • Döhler Grubu (Almanya)
 • Ingredion Incorporated (ABD)
 • Bowman Malzemeler (İngiltere)
 • ABS Gıda Maddeleri
 • Kerry Grubu (İrlanda)
 • Cargill, Incorporated (ABD)

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, onların işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Afiş – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Fortune Business Insights™

LinkedIn  | heyecan  | Bloglar