Gıda sınıfı Gellan Sakız Pazarı Büyümesi, En İyi Üretim, Sektör Payı Raporu, Durum, 2029’a Kadar Bölgesel Görünüm

 

Küresel gıda sınıfı jellan sakızı pazarı, tüketicilerin sentetik içeriklerden doğal olanlara artan geçişinden ivme kazanmaya hazırlanıyor. Gıda sınıfı jellan sakızı ayrıca, talebi artırması muhtemel, sağlığa yararlı çeşitli özelliklere de sahiptir. Bu bilgi, Fortune Business Insights™ tarafından, ” Gıda Dereceli Gellan Sakız Pazar Büyüklüğü, Pay ve Endüstri Analizi, Ürün Türüne Göre (Yüksek Asil Gıda Dereceli Gellan Sakız, Düşük Asil Gıda Dereceli Gellan Sakız), başlıklı bir raporda verilmektedir. Uygulama (Fırın, Şekerleme, Et ve Kümes Hayvanları, Süt Ürünleri, İçecekler, Diğerleri)Diğerleri ve Bölgesel Tahmin, 2022-2029Rapor ayrıca, organik gıda ürünlerinin üretiminin gellan sakızı yardımıyla verimli hale geldiğini belirtiyor. ABD Tarım Bakanlığı geçtiğimiz günlerde gıda üretiminde kullanımını onayladı. Sadece belirli karışımları stabilize etmekle kalmayıp aynı zamanda gıda maddelerinin dokusunu da geliştiren yüksek etkinliğe sahiptir.

Bu Rapor Aşağıdaki Sorulara Cevap Vermektedir:

 • Kaç şirketin maksimum gelir elde etmesi bekleniyor?
 • Gıda sınıfı gellan sakızı pazarındaki en son trendler, büyüme faktörleri ve engeller nelerdir?
 • Satışları artırmak için kilit şirketler tarafından izlenen yeni stratejiler nelerdir?
 • Pazar payı açısından hangi segmentin hakim olması bekleniyor?
 • Gelecekte ortaya çıkabilecek önemli zorluklar ve fırsatlar nelerdir?

Örnek Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/food-grade-gellan-gum-market-102115

 

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Desteklemek İçin Kolay Gıda Ürünlerine Yüksek Talep

Günümüzde, gıda sınıfı jellan sakızının çoklu uygulamalarda kullanımında bir artış var. Yiyecek ve içecek endüstrisinde stabilizatör, emülsifiye edici ajan, jelleştirici ve koyulaştırıcı ajan, kaplama ajanı ve tekstüre edici ajan olarak kullanılırlar. Bunun dışında, hazır gıda ürünlerine yönelik tüketim ve talep dünya genelinde her geçen gün hızla artıyor. Ayrıca, jellan sakızının çeşitli yiyecek ve içecek üreticileri tarafından giderek daha fazla benimsenmesi ve sağlık yararlarına ilişkin artan farkındalık programları, gıda sınıfı jellan sakızı pazarının büyümesini hızlandıracaktır. Bununla birlikte, bu gellan zamklarının ekstraksiyonu ve ticarileştirilmesi, yüksek maliyetli harcamalar gerektirir. Pazar büyümesini engelleyebilir.

Segment-

Yiyecek ve İçecek Endüstrisindeki Yüksek Kullanımıyla Desteklenen Yüksek Asil Gıda Dereceli Gellan Sakız Segmenti

Ürün tipine bağlı olarak, pazar, düşük açilli gıda sınıfı jellan sakızı ve yüksek açilli gıda sınıfı jellan sakızı olarak ikiye ayrılır. Bunların arasından, yüksek açilli gıdada kullanılabilir jellan sakızı segmentinin, 2018’de en yüksek gıda sınıfı jellan sakızı pazar payını oluşturması beklenmektedir. Bu jellan sakızının, yumuşaklık ve yüksek elastikiyetten oluşan çeşitli özelliklere sahip olması nedeniyle ortaya çıkacaktır. Esas olarak bir stabilize edici veya koyulaştırıcı ajan ve ayrıca bir emülgatör olarak kullanılır.

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/food-grade-gellan-gum-market-102115

 

Bölgesel Analiz-

Asya Pasifik’te Pazar Büyümesini Desteklemek İçin Artan Nüfus

Coğrafi olarak, pazar Orta Doğu ve Afrika, Avrupa, Asya Pasifik, Kuzey Amerika ve Latin Amerika’ya ayrılmıştır. Bunların arasında, Asya Pasifik’in önümüzdeki yıllarda gıda sınıfı jellan sakızı pazarından önemli miktarda gelir elde etmesi bekleniyor. Bu büyüme, artan nüfusa ve bu bölgedeki yiyecek ve içecek endüstrisinin genişlemesine bağlanabilir. Ayrıca, Meron Group ve Caixin Sugar Industry Co. Ltd. gibi tanınmış şirketler de büyümeye katkı sağlayacaktır.

Avrupa ise, ürüne yönelik artan talep nedeniyle yüksek büyüme sergilemeye hazırlanıyor. Gellan sakızı, bu bölgede çok çeşitli gıda maddeleri üretmek için gıda katkı maddesi olarak kullanılmaktadır. Bu bölgedeki çeşitli ülkelerin gıda düzenleyici otoriteleri de jellan sakızlarının kullanımına ilişkin onaylarını açıklıyor. Büyümeyi sağlayacaktı.

Rekabetçi Peyzaj-

Kilit Üreticiler, Konumlarını Güçlendirmek için Portföyün Genişletilmesine Odaklanıyor

Pazar, şu anda ürün portföyünü genişleterek satışlarını artırmayı hedefleyen çok sayıda büyük, küçük ve orta ölçekli üreticiden oluşmaktadır. Bunun için bir kısmı üretim kapasitelerini genişletiyor, bir kısmı da yeni ürünler geliştiriyor. Aşağıda sektördeki en son gelişmelerden ikisi yer almaktadır:

 • Ocak 2019 : Hollanda merkezli özel hidrokolloid çözümleri tedarikçisi DSM Hydrocolloids, müşteri odaklı inovasyon, jellan sakızı, amaca yönelik strateji ve hizmet mükemmelliği konusundaki uzmanlığını duyurdu. Bu, şirketin ürün portföyünü genişletmesini ve konumunu güçlendirmesini sağlayacaktır.
 • Haziran 2019 : Merkezi Hindistan’da bulunan özel hidrokolloid üreticisi CP Kelco, Oklahoma tesisinde Amerika Birleşik Devletleri’ndeki jellan sakızı üretim kapasitesini genişletmeye hazır olduğunu açıkladı. Şirketin amacı, daha temiz etiketli ve doğal olarak türetilmiş bileşenler üretmektir.

Fortune Business Insights™, gıda sınıfı jellan sakızı pazarında faaliyet gösteren tüm şirketlerin bir listesini sunar. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • Fufeng Grubu (Çin)
 • DowDuPont Inc. (ABD)
 • Dancheng Caixin Sugar Industry Co. Ltd. (Çin)
 • Ingredion Incorporated (ABD)
 • Biopolimer International (Belçika)
 • Hawkins Watt (Avustralya)
 • Royal DSM NV (Hollanda)
 • Hebei Xinhe Biyokimyasal Co., Ltd. (Çin)
 • Meron Grubu (Hindistan)
 • Cargill Incorporated (ABD)

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter