Platin Tabanlı Katalizörler En İyi Şirketlerle Pazar Büyüklüğü-Pay, Bölgesel Büyüme Oranı, Eğilimler Gelecekteki Fırsatlar ve 2029’a Kadar Küresel Endüstri Analizi Tahmini

Küresel platin bazlı katalizörler pazar büyüklüğünün önümüzdeki yıllarda bir büyüme hamlesine tanık olması muhtemeldir. Dünya, kaynakların aşırı kullanımının şiddetli etkilerini yaşarken, temiz yakıtlara ve düşük karbon emisyonlarına duyulan ihtiyaç yoğunlaştı. Son birkaç yıldaki hızlı sanayileşme, emisyon kontrolü konusunda sıkı düzenlemeleri kendine çekmiştir. Değerli metal bazlı katalizörler emisyonları en aza indirir ve yanma verimliliğini artırır. Bu faktörler pazar büyümesini teşvik eder. Fortune Business Insights™ , bu bilgiyi “Platinum-Based Catalysts Market, 2022-2029” başlıklı bir sonraki raporda sundu .

Rapora göre, pazarın çeşitli nedenlerden dolayı dik bir büyümeye tanık olması bekleniyor. Örneğin, hızla genişleyen otomobil endüstrisinin pazar büyümesini artırması bekleniyor. Platin mükemmel bir katalizördür ve otomotiv endüstrisi tarafından emisyonları kontrol etmek için 40 yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır.

Örnek PDF Broşürü İsteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/platinum-based-catalysts-market-104224

COVID-19 Etkisi-

Küresel pandemi benzeri görülmemiş bir hasara yol açtı ve platin bazlı katalizörler için pazar büyümesini engelledi. Virüs salgınını kontrol altına almak için alınan karantinalar gibi sıkı hükümet önlemleri nedeniyle üretim ve üretim seviyeleri önemli ölçüde düştü. Salgın nedeniyle işsizlik oranı arttı. Yatırımlar, tıbbi ve sağlık altyapısının güçlendirilmesine yönlendiriliyor. Pandemi sırasında pazar büyümesi azaldı, ancak pandemi sonrası dik bir ivme kazanması bekleniyor.

segmentasyon-

Tür bazında, pazar segmentleri karbon üzerinde platin, platin alaşımlı katalizörler, vb. Uygulama temelinde, pazar petrokimya, yakıt hücreleri vb. olarak ayrılır. Coğrafi olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya olarak sınıflandırılır. Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika.

Rapor Kapsamı-

 • Rapor, büyük ülkeler için ortaya çıkan kilit eğilimleri vurgulamaktadır.
 • Rapor, piyasadaki en son teknolojik gelişmeleri göstermektedir.
 • Rapor, muhtemel pazarın düzenleyici senaryoları hakkında değerli bilgiler veriyor.
 • Rapor, yanılmaz bir tahmin için Porters’ın Beş Kuvvet Analizini öngörüyor.
 • Rapor, satın almalar, birleşmeler, ortaklıklar vb. gibi önemli gelişmeleri vurgulamaktadır.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Pazar Büyümesini Artırmak için Yakıt Pili Uygulamasına Yönelik Artan Ürün Talebi

Platin bazlı katalizörler, yüksek korozyon direnci, yüksek sıcaklık direnci ve dizel ve benzinli motorlarda bulunan kükürt zehirlenmesine karşı dirençleri nedeniyle otomobillerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Artan araç satışlarının, platin bazlı katalizörler pazarındaki büyümeyi tamamlaması bekleniyor. Bu katalizörler kimyasal reaksiyonu hızlandırır ve en verimli katalizörler olarak kabul edilir. Yakıt hücrelerinde uygulama için artan ürün talebinin, önemli bir büyüme itici gaz olması beklenmektedir. 

Ayrıca, emisyonları en aza indirmeye yönelik katı hükümet düzenlemelerinin pazar büyümesini artırması muhtemeldir. Örneğin Hindistan, Nisan 2020’de araç üreticilerine BSVI normlarını takip etme zorunluluğu getirdi.

Ancak, bu katalizörlerin yüksek maliyetlerinin pazar büyümesini engellemesi bekleniyor.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/platinum-based-catalysts-market-104224

Bölgesel Görüşler-

Asya Pasifik En Büyük Paya Sahip Olacak

Asya Pasifik, küresel platin bazlı katalizörler pazar payının en büyük bölümünü kazanacak gibi görünüyor. Çin ve Hindistan gibi ülkelerde artan nüfus ve artan kişisel harcanabilir gelir, Asya Pasifik’teki otomobil sektörünü genişletiyor ve bu da bu katalizörlere olan talebi artırması muhtemel. Petrokimya endüstrisinde bu katalizörlere yönelik artan talebin de büyümeyi tetiklemesi bekleniyor.

Avrupa’nın küresel pazarda ikinci sırada yer alması bekleniyor. Doğrudan metanol yakıt hücrelerinde uygulama için artan ürün talebinin pazar büyümesini artırması bekleniyor.

Kuzey Amerika’nın önümüzdeki yıllarda önemli bir büyümeye tanık olması bekleniyor. Yakıt hücrelerinde uygulama için artan ürün talebinin pazar büyümesini hızlandırması muhtemeldir.

Polimer elektrolit yakıt hücrelerinde platin alaşımlı katalizörlerin artan şekilde benimsenmesinin, Orta Doğu ve Afrika’nın önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme elde etmesine yardımcı olması bekleniyor.

Rekabetçi Peyzaj-

Başlıca Oyuncular Ar-Ge Faaliyetlerine ve İnorganik Büyüme Stratejilerine Odaklanıyor

Pazara Alfa Aesar, Fuel Cell Store, Anco Catalysts Ltd., vb. gibi büyük oyuncular hakimdir. Bu oyuncular, yeni ürün ve teknoloji lansmanları, birleşme ve satın almalar, ortak girişimler vb. yoluyla stratejik olarak büyümeye odaklanır. Büyüyen araştırma ve geliştirme faaliyetleri, pazar için kazançlı büyüme fırsatları yaratması bekleniyor.

Sektörel Gelişmeler-

 • Nisan 2021: Taya Tonso Co. Ltd., şişen yakıt hücresi pazarının artan ihtiyaçlarını karşılamak için platin yüklü yeni bir elektrokatalizörü ticarileştirdi. CNovel olarak adlandırılan katalizör, yakıt hücresi sistemlerinin maliyetini düşürmeye yardımcı olacak ve geleneksel katalizörlere göre daha yüksek katalitik performans ve dayanıklılık sağlayacak.

Küresel Platin Tabanlı Katalizörler Pazarındaki Kilit Oyuncular:

 • Yakıt Pili Deposu
 • Anco Katalizörleri Ltd.
 • Alfa Aesar
 • Thermo Fisher Bilimsel
 • PGM
 • Heraeus Holding
 • Amalist
 • umicore
 • Haldor Üstü
 • Soylu Katalizör Pvt. Ltd.

İlgili Haberleri Okuyun:

Yapı Kimyasalları Piyasa Verileri Mevcut ve Gelecek Eğilimler, Sektör Büyüklüğü, Pay, Gelir, 2029’a Kadar İş Büyüme Tahmini

Yapı Kimyasalları Pazarı Son Sektör Büyüklüğü, Büyüme, Pay, Talep, Eğilimler, Rekabet Ortamı ve 2029 Tahminleri

Yapı Kimyasalları Pazar Büyüklüğü, Görünüm, Coğrafi Segmentasyon, 2029’a Kadar İş Zorlukları ve Fırsatlar

Yapı Kimyasalları Pazar Büyüklüğü, Brüt Marj, Eğilimler, Gelecek Talebi, Önde Gelen Oyuncuların Analizi ve 2029’a Kadar Tahmin

2029’a Kadar Yapı Kimyasalları Pazarı Temel Sürücüler, Kısıtlamalar, Sektör Büyüklüğü ve Payı, Fırsatlar, Eğilimler ve Tahminler

Yapı Kimyasalları Piyasa Verileri Mevcut ve Gelecek Eğilimler, Sektör Büyüklüğü, Pay, Gelir, 2029’a Kadar İş Büyüme Tahmini

Yapı Kimyasalları Pazarı Son Sektör Büyüklüğü, Büyüme, Pay, Talep, Eğilimler, Rekabet Ortamı ve 2029 Tahminleri

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter