Propilen Pazar Analizi, Segmentasyon, Büyüme, Eğilimler, Brüt Marj, Talepler, Bölgesel Tahmine Göre Gelişen Teknoloji için Parçalama Katalizörleri 2029

Propilen pazar büyüklüğü için küresel çatlama katalizörlerinin önümüzdeki yıllarda hızlı bir büyüme gözlemlemesi muhtemeldir. Büyüme, öncelikle çok çeşitli uygulamalarda kullanılan bir termoplastik polimer olan polipropilen üretimine yönelik artan ürün talebine bağlanabilir. Fortune Business Insights™ , bu bilgiyi “Propylene Market için Cracking Catalysts, 2022-2029” başlıklı bir sonraki raporda sundu .

Polipropilen, güçlü kimyasal direnç, yüksek çekme mukavemeti ve yüksek yüzey sağlamlığı gibi birçok fiziksel ve kimyasal özelliği taşır. Bu özellikler onu otomobil, ambalaj, tıp, inşaat vb. gibi çeşitli uygulamalarda faydalı kılar. Böylece propilen üretimi için kırma katalizörlerine olan talebi arttırır.

Örnek PDF Broşürü İsteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/cracking-catalysts-for-propilen-market-104200

Propilen Pazarı için Küresel Çatlama Katalizörlerindeki Anahtar Oyuncular:

 • R. Grace & Co. Conn.
 • Technip Stone & Webster Process Technology Inc.
 • eksenler
 • Albemarle Şirketi
 • JGC C&C
 • BASF SE
 • McDermott
 • CECO Çevre
 • MERİT
 • Kabuk
 • Maverick Mühendislik A.Ş.
 • Gazprom Neft PJSC

segmentasyon-

Tür bazında, pazar MMC, CHP, CIP, CRP vb. olarak bölümlere ayrılır. Uygulama temelinde, pazar sıvı katalitik parçalama ve buharla parçalama olarak ikiye ayrılır. Coğrafi olarak, pazar Kuzey Amerika, Asya Pasifik, Avrupa, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak kategorize edilmiştir.

Rapor Kapsamı-

 • Rapor, piyasanın derinlemesine bir değerlendirmesini sunuyor.
 • Rapor, itici güçler, eğilimler, fırsatlar ve tehditler gibi birkaç önemli pazar yönüne ilişkin bilgileri vurgular.
 • Raporda ayrıca kilit oyuncular tarafından sektördeki gelişmeler hakkında bilgi sunulmaktadır.
 • Rapor, işletmenin beklenen pazarda büyümeye ilişkin belirleyici avantajlar elde etmesine yardımcı olacaktır.
 • Rapor ayrıca COVID-19’un etkisini vurguluyor ve önümüzdeki yıllarda büyümek için önlemler ve stratejiler öneriyor.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Pazar Büyümesini Artırmak İçin Artan Polipropilen Talebi

Hindistan ve Çin gibi gelişmekte olan ülkelerdeki hızlı kentleşme, kimya endüstrisinin büyümesini körüklüyor. Bu, petrol ürünlerine olan talebin artmasına neden oldu ve bu da propilen pazarının büyümesi için çatlama katalizörlerini harekete geçirdi. Polipropilen üretimi için artan ürün talebi, bir başka önemli büyüme itici güçtür. Polipropilen, inşaat, paketleme, medikal, elektrik ve elektronik vb. sektörlerde kullanılmaktadır ve ürün talebini daha da artırmaktadır. Ek olarak propilen, aseton, metil metakrilat, akrilik asit ve akrilonitril üretmek için kullanılır. Çok sayıda uygulamanın önümüzdeki yıllarda pazar büyümesini önemli ölçüde yönlendirmesi bekleniyor.

Ancak, dalgalanan petrokimya fiyatları ve propilenin oluşturduğu çevresel risklerin pazar büyümesini sınırlaması muhtemeldir.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/cracking-catalysts-for-propylene-market-104200

Bölgesel Görüşler-

Asya Pasifik Küresel Lider Olarak Ortaya Çıkacak

Asya Pasifik’in propilen pazar payı için küresel kırma katalizörlerinin önemli bir bölümünü elinde tutması bekleniyor. Polipropilen üretimi için propilene yönelik artan talebin, önemli bir büyüme itici gaz olması bekleniyor. Büyümenin, hammaddelerde nafta kullanımının artmasıyla daha da artması muhtemeldir.

Kuzey Amerika’nın, sıvı katalitik çatlamada artan talep nedeniyle önemli bir büyüme gözlemlemesi bekleniyor.

Propilen üretiminde buhar kırmaya yönelik artan talebin, Avrupa’nın önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme gözlemlemesine yardımcı olması muhtemeldir.

Ambalaj için polipropilenin artan şekilde benimsenmesinin Orta Doğu ve Afrika’ya yardımcı olması bekleniyor ve Latin Amerika önümüzdeki yıllarda çarpıcı bir büyümeye tanık oldu.

Rekabetçi Peyzaj-

Yeni Ürün Lansmanları ve Teknolojik Yenilikler Kilit Büyüme Stratejileri Olacak

Propilen pazarı için küresel kırma katalizörleri, BASF SE, Maverick Engineering, MERYT, vb. gibi birkaç kilit oyuncudan oluşuyor. Bu kilit oyuncular, verimli üretim için yeni teknolojiler geliştirmeye ve propilen ve polipropilen üretiminin çevreye verdiği etkiyi azaltmaya odaklanıyor. Büyük iş devleri ayrıca ortaklıklar, birleşmeler, satın almalar vb. gibi büyüme stratejilerini benimsemeye odaklanıyor. Yakın zamanda Larsen & Toubro, bir katalitik kırma birimi kurmak için Ocak 2021’de HPCL Rajasthan Rafinerisi sözleşmesini kazandı.

Sektörel Gelişmeler-

 • Mayıs 2020: BASF, yeni bir sıvı katalitik parçalama (FCC) katkı ürünü olan ZEAL’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Ürün, gaz yağı veya artık hammadde prosesi için FCC ünitelerinde hafif olefin üretimini geliştirmek üzere tasarlanmıştır.

İlgili gönderileri okuyun:

Yapı Kimyasalları Pazar Büyüklüğü, Brüt Marj, Eğilimler, Gelecek Talebi, Önde Gelen Oyuncuların Analizi ve 2029’a Kadar Tahmin

2029’a Kadar Yapı Kimyasalları Pazarı Temel Sürücüler, Kısıtlamalar, Sektör Büyüklüğü ve Payı, Fırsatlar, Eğilimler ve Tahminler

Yapı Kimyasalları Piyasa Verileri Mevcut ve Gelecek Eğilimler, Sektör Büyüklüğü, Pay, Gelir, 2029’a Kadar İş Büyüme Tahmini

Yapı Kimyasalları Pazarı Son Sektör Büyüklüğü, Büyüme, Pay, Talep, Eğilimler, Rekabet Ortamı ve 2029 Tahminleri

Yapı Kimyasalları Pazar Büyüklüğü, Görünüm, Coğrafi Segmentasyon, 2029’a Kadar İş Zorlukları ve Fırsatlar

Yapı Kimyasalları Pazar Büyüklüğü, Brüt Marj, Eğilimler, Gelecek Talebi, Önde Gelen Oyuncuların Analizi ve 2029’a Kadar Tahmin

2029’a Kadar Yapı Kimyasalları Pazarı Temel Sürücüler, Kısıtlamalar, Sektör Büyüklüğü ve Payı, Fırsatlar, Eğilimler ve Tahminler

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları