Kuvars Slab Pazarı , 2029 yılına kadar Güney Kore, Çin ve Hindistan’daki büyümeyi hızlandırıyor

Küresel kuvars slab pazar büyüklüğünün, ev sektöründen gelen artan talep nedeniyle önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Bu bilgi Fortune Business Insights tarafından ” Quartz Slab Market, 2022-2029 ” başlıklı raporunda yayınlanmaktadır . Gözeneksiz ve renge dayanıklı özellikleri nedeniyle öncelikle tezgah olarak kullanılır. Bu da gözeneksiz tabakasıyla bakteri veya virüslere karşı dirençli olmasını sağlar. Örneğin, Haziran 2021’de Silestone , doku, renk ve teknolojinin birleşimiyle yapılmış bir dizi karbon nötr kuvars yüzeyini tanıttı.

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisi

Rusya-Ukrayna savaşı, Avrupa’nın pazar dinamiklerini sonsuza kadar değiştirebilir. Ayrılık, Soğuk Savaş’ın zor durumunu yeniden canlandırdı ve Avrupa’yı büyük bir askeri çatışmanın eşiğine getirdi. Ukrayna’daki Rus saldırganlığı, küresel manzarayı iş açısından yeniden tanımladı. Küresel pazar, COVID-19 pandemisinin yol açtığı tahribattan kurtulurken, Rusya-Ukrayna savaşı birçok sektör paydaşını şüpheci hale getirdi.

Bizim görüşümüze göre, Ukrayna-Rusya krizinin uzun vadeli etkileri, tedarik zincirleri küreselleşmeden uzaklaştıkça ve üretim eve döndükçe çok farklı kimyasal iş modellerine yol açacaktır.

Pazarın büyük küresel oyuncular tarafından yönetilmesine rağmen, birçok yerel ve bölgesel satıcı da pazarda güçlü bir hakimiyet kurmayı başardı. Bu oyuncular, niş uygulamalar için faydalı olan yüksek özel kimyasallar sunarak bunu başarmışlardır. Bu da pazardaki rekabeti kızıştırıyor.

Pazar Segmentasyonu

Türüne göre pazar, tezgahlar, pencere pervazları, zemin ve basamak, duvar ve diğerleri olarak bölümlere ayrılmıştır. Uygulama temelinde, kuvars levha pazarı konut, ticari ve diğer olarak sınıflandırılır. Coğrafyaya dayalı olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Örnek PDF Broşürü Alın

Rapor Neleri İçeriyor?

Rapor, karlılık, tüm yapı ve ölçek hakkında bir fikir sunar. Ayrıca sürücüleri ve kısıtlamaları inceler ve pazara yönelik tüm potansiyel tehditleri dikkate alır. Pazar bölümlerinin kritik analizi, tahmin analizi ve uzman görüşleri rapora stratejik olarak dahil edilir. Pazar uzmanları tarafından yürütülen araştırmaya bölgesel analiz, pazar bölümlendirme, sektör gelişmeleri ve kilit oyuncular dahil olmak üzere geniş bir veri yelpazesi dahildir.

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik’teki Artan Gelişim Faaliyetleri Talebi Teşvik Ediyor

Asya-Pasifik’in öngörülebilir gelecekte en büyük kuvars slab pazar payına sahip olması bekleniyor. Bunun nedeni, bölgedeki artan kalkınma faaliyetleri ve estetik mimariye daha yüksek tüketici harcamaları eşlik ediyor. Ayrıca bölgede kuvars madenlerinin varlığının da büyümeyi hızlandıracağı tahmin ediliyor.

Kuzey Amerika’nın önümüzdeki dönemde önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Bu, bölgedeki mimari teknolojideki ilerlemeden kaynaklanmaktadır. Ek olarak, çeşitli mühendislik malzemelerinin benimsenmesi, ürün için büyüme sağlıyor.

Özelleştirme Araştırma Raporunuzu Alın

Sürüş faktörü

Talebi Arttıran Plakaların Etkili Kimyasal Direnç Özelliği

Plakalar, çeşitli kimyasallara karşı iyi direnç sağladıkları ve uzun ömürlü oldukları için inşaat sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca bu malzemeden yapılan tezgahlar mutfak, banyo, çalışma odaları ve diğerleri gibi zorlu çalışma alanlarına dayanıklıdır. Bu, inşaat segmentinin ve restoranların büyümesiyle birlikte pazardaki kuvars levha talebini artırıyor.

Tüketicilerin evlerinde iç mimar çalıştırma tercihinin ürüne olan talebi artırması bekleniyor. Bu uzmanlar, bir süredir trend olan çeşitli özellikleri ve estetik görünümü nedeniyle bu tür tezgahları tercih ediyor. Örneğin, 2019’da Caesarstone Limited, endüstriyel görünüm ve mimari için yaratıcı bir şekilde tasarlanmış olan Metropolitan ürün yelpazesini Manhattan’da tanıttı. Tasarıma ve kullanıma gösterilen bu özenin, kuvars slab pazarının büyümesini sağlaması bekleniyor.

Rekabetçi Peyzaj

Pazar Beklentilerini Aydınlatmak İçin Seçkin Şirketler Arasında İşbirliği

Kuvars levhanın pazar manzarası, güçlü ekonomik geçmişe sahip şirketler tarafından işgal edilmektedir. Ürünün talep ettiği kapsamlı yatırım, pazara yeni girenler için girmeyi zorlaştırıyor. Ayrıca, ürün için kalite ve madencilik faaliyetlerine ilişkin katı düzenlemeler, ayrıntılara dikkat edilmesini gerektirir. Endüstrinin sermaye yoğun doğası, altyapıyı kullanmak ve iş ufuklarını genişletmek için çok sayıda işbirliği, ortaklık, satın alma ve diğerleri ile sonuçlandı.

Sanayi Geliştirme:

  • Haziran 2021: Al Khanjar Commercial Agencies LLC ve Madhav Ashok Ventures Private Limited, Sohar serbest bölgesindeki üretim tesisinde yeni kuvars taş ürünleri tasarlamak için bir ortak girişim duyurdu. Yüksek teknolojili tesise yaklaşık 10 milyon ABD doları tutarında bir yatırım yapılmıştır.

Pazarda Profili Bulunan Önemli Oyuncuların Listesi:

  • Dupont Fletcher Binası
  • Lotte Şirketi
  • LG
  • Hanwha Grubu
  • Caesarstone Ltd.
  • Cosentino Grubu
  • Kompakt, Çimstone
  • Guangzhou Gelandi

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

308, Yüksek Karargah,

Anket No. 36, Baner,

Pune-Bangalore Otoyolu,

Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD:+1 424 253 0390

İngiltere : +44 2071 939123

APAC : +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn | Facebook | heyecan