2021-2028 yılına kadar Karides Pazarı Raporu, Sektördeki Büyüme, Boyut, Gelişmeler, Talep ve Tahmin

Küresel karides pazar büyüklüğü 2020’de 28,45 milyar ABD dolarıydı. 2021’de 33,81 milyar ABD doları değerindeydi ve tahmin döneminde %6,81’lik bir CAGR sergileyerek 2028’de 53,63 milyar ABD dolarına ulaştı. Deniz ürünleri sektöründeki yenilikler ve artan esnek diyet trendinin pazar büyümesini artırması bekleniyor. Fortune Business Insights ™ bu bilgiyi “ Karides Pazarı, 2021-2028 ” başlıklı raporunda sunuyor.

Deniz ürünleri sektöründe artan teknolojik gelişmelerin deniz ürünleri talebini artırması bekleniyor. Sağlıklı atıştırmalara yönelik artan talep, tüketicilerin diyetlerinde karidesin benimsenmesine yol açmaktadır. Ayrıca, deniz ürünlerinin arzı ve depolanmasına artan odaklanmanın ürün talebini artırması bekleniyor. Ayrıca, esnek eğilimlerin yükselen trendinin, ürünün benimsenmesini artırması bekleniyor. Ayrıca, yeni oyuncuların girişinin önümüzdeki yıllarda pazar gelişimini desteklemesi bekleniyor.

Talep Edin Örnek PDF Broşürü:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/shrimp-market-106303

COVID-19 Etkisi:

Tedarik Zincirindeki Kesintiler ve Pazar İlerlemesini Engellemek İçin Azaltılmış Tohumlama Faaliyetleri

Tedarik zincirindeki aksaklıklar nedeniyle bu pazarın COVID-19 salgını sırasında olumsuz etkilenmesi bekleniyor. COVID enfeksiyonlarındaki ani artış, kilitlenmenin benimsenmesine yol açarak tohumlama ve depolama faaliyetlerini olumsuz yönde etkiledi. Ayrıca, taşımacılığın durması israfa yol açarak işletmeyi etkiledi. Ayrıca, hammadde eksikliği tohumculuk faaliyetlerinde düşüşe neden oldu. Bununla birlikte, azaltılmış kapasitelerin, teknolojik olarak gelişmiş üretim makinelerinin ve sterilizasyon yöntemlerinin benimsenmesi, üreticilerin kayıplarını geri almalarını sağlayabilir. Bu faktörler, pandemi sırasında piyasa gelişimini olumlu yönde etkileyebilir.

segmentasyon

Pazar için Tür, Form, Son Kullanıcı, Dağıtım Kanalı ve Bölge incelenir

Türüne göre, pazar kahverengi, beyaz, pembe ve diğerleri olarak bölümlere ayrılmıştır. Forma göre, konserve ve dondurulmuş olarak sınıflandırılır. Son kullanıcıya göre ticari ve konut olarak sınıflandırılır. Dağıtım kanalı bazında online satış kanalları, özel mağazalar, bakkallar ve hipermarketler/süpermarketler olarak sınıflandırılmaktadır. Coğrafi olarak, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak gruplandırılmıştır.

Rapor Kapsamı

Rapor, pazardaki en üst segmentlerin ve en son trendlerin ayrıntılı bir analizini sunar. Sürükleyici ve kısıtlayıcı faktörleri ve COVID-19’un piyasa üzerindeki etkisini kapsamlı bir şekilde tartışıyor. Ayrıca, bölgesel gelişmeleri ve pazarın kilit oyuncularının üstlendiği stratejileri inceler.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Pazar Büyümesini Desteklemek için Yüksek Protein Diyeti ve Sürdürülebilir Deniz Ürünleri Seçeneklerine Artan Talep

Tüketicilerin protein açısından zengin sağlıklı bir diyete olan talebinin ve artan harcamaların ürüne olan talebi artırması bekleniyor. Sonuç olarak, üreticiler tüketicilere taze gıdalar sağlamak için daha iyi depolama ve muhafaza teknikleri geliştirmeye odaklanmaktadır. Ayrıca, çeşitli ülkelerden balıkçılık faaliyetlerine verilen desteğin, endüstrinin büyümesini desteklemesi bekleniyor. ABD’de sürdürülebilir balıkçılık girişimleri, deniz ürünleri tüketimine ilişkin farkındalığın yayılmasına yardımcı oluyor. Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA), ABD’nin çeşitli küresel balıkçılık anlaşmalarına katılımını destekliyor ve yasadışı balıkçılıkla mücadele için çeşitli önlemler alıyor. Bu faktörler, önümüzdeki yıllarda karides pazarının büyümesini destekleyebilir.

Ancak, birkaç ülke arasındaki ticaret savaşlarının pazarın ilerlemesini engellemesi bekleniyor.

Özelleştirilmiş Bir PDF Alın: 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/shrimp-market-106303

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik’te Pazar Gelişimini Desteklemek için Mutfaklarda Kabukluların Artan Kabulü

Asya Pasifik’in Hindistan, Çin, Japonya, Vietnam ve Avustralya’daki çeşitli mutfaklarda deniz ürünlerinin benimsenmesi nedeniyle karides pazar payına hakim olması bekleniyor. Asya Pasifik’teki pazar 2020’de 10,74 milyar ABD doları seviyesindeydi ve küresel olarak önemli bir pay kazanması bekleniyor. Ayrıca, gıda hizmeti sektöründe kabukluların artan şekilde benimsenmesinin pazar gelişimini desteklemesi bekleniyor. Bu faktörler endüstri gelişimini hızlandırabilir.

Kuzey Amerika’da, büyük boyutlu dekapod kabuklular ve kahverengi karideslere yönelik güçlü talebin, endüstrinin gelişimini desteklemesi bekleniyor. Ayrıca, protein kaynağı olarak deniz ürünlerinin artan şekilde benimsenmesinin ve artan ithalat faaliyetlerinin pazar büyümesini desteklemesi bekleniyor.

Avrupa’da, tüketicilerden gelen decapod kabukluların artan popülaritesinin pazar gelişimini desteklemesi bekleniyor. Ek olarak, deniz ürünleri ürünlerinin artan oranda benimsenmesi, pazar gelişimini hızlandırabilir.

Rekabetçi Peyzaj

Büyük Oyuncular, Kaynakları Artırmak ve Pazar Varlığını Oluşturmak için Şirketleri Satın Aldı

Piyasada faaliyet gösteren önde gelen şirketler, kaynaklarını artırmak ve varlıklarını domine etmek için satın alma stratejileri geliştirir. Örneğin, Cooke su ürünleri yetiştiriciliği, Şubat 2019’da Honduras merkezli dekapod kabuklu hayvan üreticisi “Seajoy”u satın aldı. Bu satın alma, Cooke’un küresel olarak dikkate değer bir marka varlığı oluşturmasını sağlayabilir. Ayrıca, araştırma ve geliştirme, birleşmeler, yeni ürün lansmanları, ortaklıklar ve genişleme stratejilerinin benimsenmesi, şirketlerin marka imajlarını küresel olarak güçlendirmelerini sağlayabilir.

Sanayi Geliştirme

 • Mart 2021: BioMar, balık kuluçkahaneleri, karides yetiştiriciliği ve karides kuluçkahaneleri endüstrilerindeki varlığını genişletmek için Viet-Uc’un büyük bir hissesini satın aldı.

Raporda Profili Eklenen Önemli Oyuncuların Listesi

 • Aqua Star Corp. (Seattle, ABD)
 • Avanti Feeds Ltd. (Haydarabad, Hindistan)
 • Clearwater Seafoods Inc. (Bedford, Kanada)
 • High Liner Foods Inc. (Lunenburg, Kanada)
 • Deniz Hasadı (Bergen, Norveç)
 • Maruha Nichiro Şirketi (Tokyo, Japonya)
 • Nippon Suisan Kaisha (Tokyo, Japonya)
 • Nordic Seafoods A/S (Hirtshals, Danimarka)
 • Surapon Gıdaları (Muang, Tayland)
 • Thai Union Group (Bangkok, Tayland)

 

Daha İlgili Bağlantılar:

hubvin.mn.co/posts/24529014

loveisthekey.mn.co/posts/24529016

tbc-coin.mn.co/posts/24529018

profilebook.mn.co/posts/24529020

renaissance.mn.co/posts/24529025

loveactionartpodcast.mn.co/posts/24529028

vibe2.mn.co/posts/24529030

direct-sales-divas-and-dudes.mn.co/posts/24529036

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter  Blogları