AVRUPA SİGARA PİYASASI Son Trendler, Gelir, Önemli Fırsat, Uygulama ve 2026 Tahmini

Fortune Business Insights  , “EUROPE CIGARETTE PAZET ANALYSIS, INIGHTS AND FORECAST, 2019-2026” başlıklı yeni bir çalışmada,   Avrupa sigara piyasası trendlerinden bazılarını içeriyor ve tahmin döneminde derinlemesine bir analiz sunuyor. Rapor, pazarda büyümeyi sağlayan faktörlerin ayrıntılı bir değerlendirmesini sunuyor. Rapor, farklı segmentlerin pazar büyüklüğünün ayrıntılı bir analizini sunar. Okuyucu, segment bilgilerine ek olarak, Avrupa sigara pazarındaki itici güçler, fırsatlar, kısıtlamalar ve eğilimler hakkında bilgi edinebilir. Rapor, son endüstri gelişmelerinden bazılarına ve tahmin süresine ilişkin içgörüler sunarak rekabet ortamı hakkında bilgi verir. Bilgi toplamak ve analiz etmek için birincil ve ikincil kaynaklar kullanılmıştır.

Örnek PDF Alın: 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/europe-cigarette-market-101375

Rapordaki analistler, pazarın 2018’de 218,61 Milyar ABD Doları değerinde olduğunu ve 2026 yılına kadar 363,30 Milyar ABD Dolarına ulaşmasının beklendiğini tespit etti. Ayrıca, Avrupa’daki sigara pazarının 5,76 yıllık bir CAGR’de yükselmesinin beklendiği tespit edildi. tahmin dönemi boyunca %

Rapora göre, premium sigaralar Avrupa genel sigara pazar payında %46,12’lik bir paya sahip. Artan modernizasyon ve tüketicilerin satın alma gücü bu segmentin büyümesine katkıda bulunan faktörlerdir. Buna göre, normal boyuttaki sigaralar, Avrupa’da ekonomi veya ultra düşük sigaralardan daha fazla talep görmektedir. 

Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) göre Avrupa, dünya çapındaki tütün tüketiminin %29’u olan tütün kullanımının en yüksek yaygınlığına tanık oluyor. Farklı yaş gruplarında artan sigara talebi, Avrupa sigara pazarını yönlendiren en önemli faktördür. Tütün tüketimiyle mücadele için hükümet girişimlerinin uygulanmasından sonra bile, yetişkin ve genç nüfus arasında sigara tüketim eğilimi artıyor. Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu tarafından yürütülen bir anket, tütün tüketiminin gelir seviyeleriyle ilişkili olduğunu belirtti. Çalışma, Avrupa ülkelerindeki orta sınıf nüfusa kıyasla, en düşük veya en yüksek gelir düzeyine sahip kişilerin daha az sigara içtiğini buldu. Ancak, ünlü “Sigara içmek sağlığa zararlıdır” kampanyası harikalar yarattı ve bölgede sigara tüketimi azaldı. Tüketicilerin premium sigara tüketme eğiliminin artması nedeniyle piyasadaki sigaraların değeri artıyor. Bu, sigara fiyatlarındaki artış ve sigara vergilerindeki değişiklikle birleştiğinde, Avrupa sigara pazarındaki büyümenin yanında yer alıyor.

Almanya, Büyüyen Müşteri Tabanı Sayesinde %13.04 Hisseye Sahip Olacak

Almanya’da tütün tüketimi diğer Avrupa ülkelerine göre daha yüksektir. Büyüme, dışarıda yemek yeme eğiliminin artması, artan modernizasyon ve gece salonlarına yönelik tercihe bağlanabilir. Bu faktörler, Almanya’da güçlü bir sigara tüketicisi müşteri tabanı oluşturmaktan sorumludur. Genç nüfusun sigaraya başlama olasılığı daha yüksek olduğu için en fazla sigarayı 15-23 yaş arası kişiler tüketmektedir. Artık üreticiler, ülkedeki kadınları ve genç nüfusu çekmek için nikotinsiz sigaraları piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu, yeni sigara talebini artıracak ve böylece Avrupa sigara pazarının kapsamını genişletecektir.

Philip Morris International, Kosta Rika Bağlı Şirketlerinin %100 Satın Alımını Tamamladı

Rapora göre, Avrupa sigara pazarı, pazarı önemli ölçüde yönlendiren bazı büyük pazar hissedarlarını öne çıkarıyor. Bu şirketler aşağıda belirtilmiştir:

Üreticiler, müşteri tabanlarını artırmak ve ürün portföyünü genişletmek için yeni ürün lansmanlarına ve satın almalara odaklanmaya devam ediyor. Bu üreticiler yaş grubu ve cinsiyet tercihlerine göre yeni sigaralar üretmektedir.

Özelleştirme Talebi: 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/europe-cigarette-market-101375

Şirketler tarafından yapılan son gelişmelerden bazıları aşağıda belirtilmiştir:

Mart 2018 : Philip Morris International, Mendiol SA ve Tabacalera Costarricense’deki kalan %49 hisseyi satın aldığını duyurdu. 95 milyon ABD Doları tutarındaki bu satın alma ile şirket, şimdi bu Kosta Rika bağlı kuruluşlarının %100’üne sahiptir.

Ekim 2018:  Philip Morris International, IQOS 3 ve IQOS 3 Multi adlı iki ısıtılmış tütün ürününü piyasaya sürdü. Bu ürünler Kasım 2018’de İsviçre, Rusya, İngiltere ve Kolombiya’da resmi olarak piyasaya sürüldü. Bu ürünler tütünü yakmak yerine ısıtır ve sigara içimi için en iyi alternatiflerden biridir.

İlgili Haberleri Okuyun:

tbc-coin.mn.co/posts/24529542

profilebook.mn.co/posts/24529544

renaissance.mn.co/posts/24529546

loveactionartpodcast.mn.co/posts/24529550

vibe2.mn.co/posts/24529554

direct-sales-divas-and-dudes.mn.co/posts/24529558

monvelli.mn.co/posts/24529559

network-84066.mn.co/posts/24529562

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter