Kombucha Pazar Büyüklüğü, Payı, Eğilimler, Büyüme, Endüstri Dinamikleri ve 2020-2027 Tahmini

Küresel  kombucha pazar büyüklüğünün  2027 yılına kadar 10.45 milyar ABD Dolarına ulaşacağı ve tahmin döneminde% 23.2’lik bir CAGR sergilediği tahmin edilmektedir. Fortune Business Insights™’ın  Kombucha Pazar Büyüklüğü, Pay & COVID-19 Etki Analizi, Türe Göre (Doğal ve Aromalı), Dağıtım Kanalı (Süpermarketler/ Hipermarketler, Bakkallar, Sağlık Mağazaları ve Online Perakende) ve Bölgesel Tahmin, 2020 – 2027. Kombucha bir tür fermente çaydır ve alkollü içeceklere ideal bir alternatif sunduğu için dünya çapında hızla popülerlik kazanmaktadır. Bu içecek için gelişen pazarı yakalamak için, son birkaç yılda kombucha meraklılarına yenilikçi lezzetler sunan birkaç küçük ölçekli şirket ortaya çıktı. Örneğin, Nisan 2018’de piyasaya sürülen Delhi merkezli Atmosferik Kombucha, meyve aromaları ve kuru otlar ile aşılanmış tamamen ham ve organik fermente çay sunmaktadır. Çayları, lavanta yaban mersini, mango ve guava gibi eşsiz tatlarda da mevcuttur. Benzer şekilde, ABD merkezli Health-Ade 2012 yılında kuruldu ve bugün jalapeno-kivi-salatalık, karanfil ve çikolata gibi tatlar sunan ABD’deki en büyük ve en yenilikçi kombucha üreten şirketlerden biri.

 Örnek PDF Broşürü Alı[email protected]  www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/kombucha-market-100230

İnsanlık, küresel ekonomiye ciddi şekilde zarar veren, yaygın arz-talep rahatsızlıklarını tetikleyen ve dünya çapında benzeri görülmemiş sosyal, politik ve ekonomik kaygılara neden olan COVID-19 pandemisinin beklenmedik patlaması altında sallanıyor. Bazı sektörler, endüstriler ve pazarlar derin bir stres ve dayanılmaz bir endişe dönemi yaşıyor. Bu tür korkunç koşullarda, işletmeler, koronavirüs salgınının farklı pazarlar üzerindeki etkisine ilişkin bütünsel içgörülere umutsuzca ihtiyaç duyuyor. Fortune Business Insights™’ta tam da bunu sağlamayı amaçlıyoruz. Tecrübe ve uzmanlığımıza dayanarak, işletmenizin bu zorlu zamanları geride bırakmasını sağlamak için yüksek kaliteli pazar analizine sahip pazar araştırması raporları sunuyoruz.

Kombucha Pazarında Profili Bulunan Kilit Şirketlerin Listesi:

 • Revive Kombucha (Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri)
 • Humm Kombucha, LLC (Amerika Birleşik Devletleri)
 • Reed’s Inc. (Connecticut, Amerika Birleşik Devletleri)
 • Molson Coors İçecek Şirketi (Chicago, Amerika Birleşik Devletleri)
 • Hain Göksel Grubu (New York, Amerika Birleşik Devletleri)
 • Health-Ade Kombucha (Amerika Birleşik Devletleri)
 • PepsiCo, Inc. (New York, Amerika Birleşik Devletleri)
 • The Coca Cola Company (Gürcistan, Amerika Birleşik Devletleri)

Rapor, küresel piyasa değerinin   2019 yılında 1,84 milyar ABD doları olduğunu belirtiyor ve şunları paylaşıyor:

 • Pazar büyümesini etkileyen eğilimlerin, itici güçlerin ve kısıtlamaların ayrıntılı bir değerlendirmesi;
 • Piyasayı etkileyen bölgesel gelişmelerin bütünsel analizi;
 • Kilit oyuncuların profilleri ve stratejileri hakkında kapsamlı araştırma; ve
 • Tüm pazar segmentlerinin kapsamlı bir çalışması.

Sürüş faktörü

İstikrarlı Pazar Büyümesini Sağlamak İçin Fermente Çayın Çoklu Sağlık Faydaları

Kombu çayının sağlığa faydaları çeşitli bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır ve bu faydalar hakkında artan farkındalığın bu içeceğin benimsenmesini daha da artırması beklenmektedir. Örneğin, İrlanda’daki University College Cork’tan araştırmacılar tarafından yapılan bir araştırma, kombucha’nın fermente edildiğinden, probiyotik olarak işlev görebilen büyük miktarda laktik asit bakterisi içerdiğini buldu. Sonuç olarak, probiyotiklerin bağırsak sağlığını güçlendirdiği, sindirimi iyileştirdiği ve hatta kilo vermeye yardımcı olduğu bilindiği için bu içecek düzenli diyetlerin bir parçası haline getirilebilir. Ayrıca, Fransa’daki Toulouse Üniversitesi’nden araştırmacılar tarafından toplanan kanıtlar, yeşil çaydan hazırlanan kombucha’nın vücuttaki kalori yakma süreçlerini uyarabildiğini, kolesterol seviyelerini iyileştirdiğini, kan şekerini kontrol ettiğini ve göbek yağını azalttığını gösteriyor. Tüketicilerin sağlık konusunda daha bilinçli hale gelmesiyle,

Satın Almadan Önce [email protected] www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/kombucha-market-100230

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika’da Pazar Büyümesini Hızlandırmak için Alternatif İçeceklere Artan Talep

2019’da 0,97 milyar ABD doları pazar büyüklüğüne sahip olan Kuzey Amerika’nın, tahmin dönemi boyunca kombucha pazar payındaki lider konumunu koruması bekleniyor. Kuzey Amerika’daki pazarın değişen dinamikleri, bölgedeki içicilerin normal soda ve meşrubat ürünlerine sağlıklı içecek alternatiflerine yönelik artan tercihiyle desteklendi. Avrupa, İngiltere ve Almanya gibi büyük ekonomilerde probiyotik içeceklerin artan popülaritesi nedeniyle bu pazar için ikinci en büyük bölge olarak ortaya çıkmaya hazırlanıyor. Asya Pasifik’te tüketicilerin artan harcanabilir gelirleri, benzersiz ve kaliteli içeceklere olan talebin istikrarlı bir şekilde artmasına neden oluyor.

Rekabetçi Peyzaj

Önemli Oyuncuların Yeni Büyüme Stratejisi Olacak Yeni Hazırlıkların Teşvik Edilmesi

Kombucha kategorisindeki yaratıcılığın geniş kapsamını kabul eden pazardaki kilit oyuncular, tüketiciler arasında bu sevilen içeceğin yeni hazırlıklarını agresif bir şekilde teşvik ediyor. Ayrıca şirketler, özellikle büyük kuruluşlar, ürünlerinin süpermarketler, büyük mağazalar ve perakende satış noktalarında görünürlüğünü artırmak için yenilikçi tasarım stratejileri benimsiyor.

Önemli Sektör Gelişmeleri:

 • Eylül 2020:  İngiltere merkezli Woodies, kannabidiol (CBD) ile aşılanmış yeni bir kombuchas serisinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. İçecek, CBD ve fermente çayın sağlık yararlarını birleştirecek ve Hibiscus & Ahududu, Portakal ve Zencefil aromalarında sunulacak.
 • Mart 2020:  KeVita, markanın mağaza raflarında öne çıkmasını sağlamak için şirketin yeni sahibi PepsiCo tarafından tanıtılan kombucha şişelerinin yeni ve geliştirilmiş görünümünü tanıttı. Bu hareket, şirketin fermente çay kategorisindeki yavaş satışlarını artırmak için PepsiCo tarafından savunuluyor.

Diğer Haberleri Oku @

shaman-leaders.mn.co/posts/24529489

ledpanellights.mn.co/posts/24529495

taxecure.mn.co/posts/24529497

diecast64.mn.co/posts/24529498

elk-city.mn.co/posts/24529501

englishclub.mn.co/posts/24529502

d6united.mn.co/posts/24529504

fromstarttofinish.mn.co/posts/24529510

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

 

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.        

 

Telefon:

ABD :+1 424 253 0390

İngiltere : +44 2071 939123

APAC : +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter    Blogları