Kuzey Amerika Şekersiz Çikolata Pazar Büyüklüğü, Payı, Büyüme Küresel Talep, 2021-2028 Yılına Kadar Analiz ve Tahmin Dönemi

Küresel Kuzey Amerika şekersiz çikolata pazarının 2028 yılına kadar 391,8 milyon ABD Dolarına ulaşması ve tahmin döneminde %5,42’lik bir CAGR sergilemesi bekleniyor. 2020’de 242,0 milyon ABD doları olan piyasa değeri, 2021’de 270,7 milyon ABD dolarına ulaştı. Dünya genelinde artan sağlık bilinci ve artan diyabet vakalarının pazar büyümesini artırması bekleniyor. Fortune Business Insights™  , “ Kuzey Amerika Şekersiz Çikolata Pazarı, 2021-2028 ” başlıklı raporunda bu bilgilerden bahseder .

Şekersiz çikolata, antioksidanlar ile daha sağlıklı ve düşük kalorili bir atıştırmalıktır ve talebi arttırır. Sağlığa ilişkin artan farkındalık, daha sağlıklı atıştırmalıkların benimsenmesine yol açtı ve böylece şekersiz çikolataların benimsenmesi arttı. Artan kişi başına gelir ve gelişen satın alma tercihleri, Kuzey Amerika’da sağlıklı gıda alternatiflerinin benimsenmesine yol açtı ve bu da ürünün satışlarını artırabilir. Ayrıca, artan diyabet vakaları, şekersiz gıdaların benimsenmesine yol açmakta ve bu da endüstriyi olumlu yönde etkileyebilmektedir. Uluslararası Diyabet Federasyonu’na göre, yaklaşık 463 milyon yetişkin, şiddetli bir şekilde artması beklenen diyabetten muzdarip. Bu nedenle, bu faktörlerin önümüzdeki yıllarda pazarın ilerlemesini hızlandırması muhtemeldir.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/north-america-sugar-free-chocolate-market-106285

COVID-19 Etkisi

Sağlıklı Rahat Gıdalara Yönelik Artan Talep, Piyasanın İlerlemesini Sağlıyor

Kuzey Amerika şekersiz çikolata sektörünün, sağlıklı konforlu gıdalara yönelik artan talep nedeniyle COVID-19 pandemisinden olumlu etkilenmesi bekleniyor. Daha sağlıklı bir yaşam tarzı ve atıştırma için artan tüketici tercihleri, ürüne olan talebi artırabilir. Ayrıca, azaltılmış kapasitelerin, yarı zamanlı vardiyaların ve üretim makinelerinin benimsenmesi, pandemi sırasında pazarın büyümesini artırabilir. Ayrıca, artan diyabet vakaları şekersiz alternatiflerin benimsenmesine yol açarak pandemi sırasında endüstrinin büyümesini teşvik etti.

segmentler

Ürün türüne göre pazar, beyaz çikolata, bitter çikolata ve sütlü çikolata olarak bölümlere ayrılmıştır.

Dağıtım kanalına göre, çevrimiçi perakende, marketler, özel mağazalar ve süpermarketler/hipermarketler olarak sınıflandırılır. Ülkelere göre ABD, Kanada ve Meksika olarak gruplandırılmıştır.

Rapor Kapsamı

Kuzey Amerika şekersiz çikolata sektörü raporu, pazardaki en üst segmentlerin ve en son trendlerin ayrıntılı bir analizini sunar. Sürükleyici ve kısıtlayıcı faktörleri ve COVID-19’un piyasa üzerindeki etkisini kapsamlı bir şekilde tartışıyor. Ayrıca, bölgesel gelişmeleri ve pazarın kilit oyuncularının üstlendiği stratejileri inceler.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Pazar Büyümesini Teşvik Etmek İçin Şekersiz Çikolataların Yararlarına İlişkin Artan Farkındalık

Daha sağlıklı gıdalara geçişin artması, kişi başına düşen gelirin artması ve değişen tercihler, daha sağlıklı gıda ürünlerine olan talebi artırıyor. Sağlıklı atıştırmalıkların yükselen trendleri, şekersiz çikolataların benimsenmesine yol açtı ve bu da satışları artırabilir. Üreticiler, tüketicilerin taleplerine uygun ürünlerin geliştirilmesine odaklanır. Örneğin, Uluslararası Gıda Bilgi Konseyi’nin 2020 Gıda ve Sağlık Araştırmasına göre, ABD’li tüketicilerin yaklaşık %76’sı şeker alımını diyetlerinden çıkarmayı dört gözle bekliyor. Ayrıca, ürünü keklere, pudinglere, keklere ve diğerlerine dahil etmenin şekersiz çikolatayı artırması bekleniyor. Bu faktörlerin Kuzey Amerika şekersiz çikolata pazarının büyümesini sağlaması muhtemeldir.

Ancak, yüksek üretim ve hammadde maliyetleri pazarın ilerlemesini engelleyebilir.

Özelleştirilmiş PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/north-america-sugar-free-chocolate-market-106285

Ülke Bilgileri

ABD Nüfusu Arasındaki Yüksek Çikolata Tüketimi ABD’de Pazar Gelişimini Destekliyor

ABD’de artan çikolata tüketimi nedeniyle Kuzey Amerika şekersiz çikolata pazar payına hakim olması bekleniyor. Artan obezitenin ülkede çikolatanın benimsenmesini artırması bekleniyor. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) tarafından sağlanan bilgilere göre, diyabet vakaları 2000’de %30,5’e kıyasla 2018’de %42,4’e ulaştı.

Kanada’nın yerel olarak üretilen birinci sınıf çikolata tüketimiyle hareket etmesi bekleniyor. Ayrıca, Toronto’da yaklaşık 20 çikolatacı, ürün yelpazesini farklılaştırmayı amaçlıyor. Ayrıca Noel, Şükran Günü, Paskalya ve diğerleri gibi festivallerin şekersiz çikolatanın benimsenmesini artırması muhtemeldir.

Rekabetçi Peyzaj

Büyük Oyuncular Pazardaki Konumunu Artırmak İçin Yeni Ürünler Piyasaya Sürüyor

Kuzey Amerika şekersiz çikolata sektöründe faaliyet gösteren önde gelen şirketler, tüketicileri çekmek ve pazardaki konumlarını artırmak için yeni ürünler piyasaya sürüyor. Örneğin, Haziran 2021’de Lindt & Sprungli AG’ye ait bir marka olan Russel Stover Chocolates, Joy Bites çikolatalarını duyurdu. Fairtrade kakaodan yapılmış ve stevia özü kullanılarak tatlandırılmış şekersiz bir çikolatadır. Bu lansman, şirketin tüketicileri çekmesini ve pazardaki konumunu güçlendirmesini sağlayabilir. Ayrıca, araştırma ve geliştirmenin benimsenmesi, üreticilerin tüketicilerin dikkatini çekmek ve marka imajlarını iyileştirmek için aromalı yenilikçi çikolatalar geliştirmelerini sağlayabilir.

Sanayi Geliştirme

 • Temmuz 2021:  Kuzey Amerika şekersiz çikolata sektörünün önde gelen kuruluşlarından Kohler Co., gelişmiş kakao ve birinci sınıf malzemeler içeren en yeni el yapımı ve şekersiz çikolatasını duyurdu. Tatlar dokuz, dört ve iki parça halinde mevcuttur ve son derece sağlıklıdır.

Bu Pazar Raporunda Profili Oluşturulan Önemli Oyuncuların Listesi

 • Hershey Şirketi (Pensilvanya, ABD)
 • Ferrero SpA (Alba, İtalya)
 • Chocoladefabriken Lindt & Sprüngli AG (Kilchberg, İsviçre)
 • Godiva Çikolatacı (Midtown Manhattan, ABD)
 • KOHLER Co. (Wisconsin, ABD)
 • Jackie’nin Çikolatası (Wisconsin, ABD)
 • Pascha Çikolata (Toronto, Kanada)
 • Pobeda Confectionery Ltd. (Moskova, Rusya)
 • Asher’s Chocolate Company (Pensilvanya, ABD)
 • Barry Callebaut AG (Zürih, İsviçre)

 

Daha İlgili Bağlantılar:

d6united.mn.co/posts/24528989

fromstarttofinish.mn.co/posts/24528992

stemfemmes.mn.co/posts/24528994

metabolic-hackers.mn.co/posts/24528998

smashscore.mn.co/posts/24529000

shaunbook.mn.co/posts/24529002

encourage-youth-ministry-uganda.mn.co/posts/24529007

network-2880936.mn.co/posts/24529010

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, onların işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon :
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™