Mikro Sulama Sistemleri Pazar Büyüklüğü, Analizi, Gelişimi, Geliri, Gelecekteki Büyüme, 2027’ye Kadar İş Beklentileri ve Tahmini

Küresel mikro sulama sistemleri pazar büyüklüğünün 2027 yılına kadar 12.40 milyar ABD doları rakam kaydetmesi ve tahmin döneminde %6.92’lik gelecek vaat eden bir CAGR sergilemesi bekleniyor. Fortune Business Insights’ın “Mikro Sulama Sistemleri Pazar Büyüklüğü, Pay & Endüstri Analizi, Türe Göre (Damla Sulama ve Yağmurlama Sulama), Ürün Türü (Tarla Bitkileri, Meyve Bahçesi Bitkileri, Peyzaj ve Çim ve Diğerleri), Uygulama başlıklı bir raporuna göre (Tarım ve Sanayi) ve Bölgesel Tahmin, 2020 – 2027.” Kaliteli mahsuller üretmek için gelişmiş tekniklerin ve destekleyici hükümet politikalarının artan kullanımı, önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesi için itici faktörler olacaktır.

COVID-19’un ortaya çıkması dünyayı durma noktasına getirdi. Bu sağlık krizinin farklı sektörlerdeki işletmeler üzerinde benzeri görülmemiş bir etki yarattığını anlıyoruz. Ancak bu da geçecek. Hükümetlerden ve birkaç şirketten artan destek, bu son derece bulaşıcı hastalıkla mücadelede yardımcı olabilir. Bazı sektörler zorlanıyor ve bazıları gelişiyor. Genel olarak, hemen hemen her sektörün pandemiden etkilenmesi bekleniyor.

COVID-19 pandemileri sırasında işletmenizin ayakta kalmasına ve büyümesine yardımcı olmak için sürekli çaba gösteriyoruz. Deneyimlerimize ve uzmanlığımıza dayanarak, geleceğe hazırlanmanıza yardımcı olmak için sektörler arasında koronavirüs salgınının etki analizini sunacağız.

Örnek Rapor İsteyin

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/micro-irrigation-system-market-102839

Mikro sulama tekniği, diğer geleneksel sulama tekniklerine göre daha az basınç ve su akışı gerektiren bir sulama yöntemi türüdür. Diğerlerinin yanı sıra yerel sulama, düşük akışlı sulama, damlama sulama ve düşük hacimli sulama olarak da bilinir. Bunun yanında yeterli miktarda su ve besin maddesi gerektiren bilimsel bir yöntem olan bu tür sulama, daha kaliteli ve fazla ürün verir. Ayrıca, yüksek oranda alkalizasyon ve tuzlanma nedeniyle mahsulün kalitesinin düşük olduğu araziler için en uygundur. Mikro sulama, damla sulama ve yağmurlama sulama olmak üzere iki tür teknik içerir.

Piyasa Raporu Neleri İçerir?

Piyasa raporu, tahmin süresi boyunca piyasanın geçeceği itici güçler, zorluklar, fırsatlar ve kısıtlamalar gibi büyüme parametreleri hakkında ayrıntılı bilgiler içerir. Ayrıca, piyasada mevcut olan bölgesel demografi hakkında niteliksel ve niceliksel ayrıntılar sağlar. Ayrıca, rekabet ortamı, pazarda hızla çoğalan şirketler hakkında derinlemesine bilgi ve birleşme ve satın almalar, ürün lansmanları ve 2020 ile 2027 arasında pazarda varlık kazanmak için benimsedikleri işbirlikleri gibi stratejiler içerir.

Sürücüler ve Kısıtlamalar:

Piyasayı Sürdürecek COVID-19 Tehdidi Ortasında Mikro Sulama Altındaki Büyük Ölçekli Arazinin Kabulü

Tükenen su kaynakları ve kaliteli mahsullere yönelik artan taleple birlikte, yetiştiriciler dünya genelinde mikro sulamaya daha fazla alan ekliyor. Kolay mekanizasyon ve çok çeşitli mahsullerin yetiştirilmesinde verimlilik gibi faktörler, tekniğin ticari mülk sahipleri tarafından kabul edilmesini sağlayan itici faktördür. Bunun tahmin döneminde piyasayı artırması bekleniyor. Örneğin, yeni koronavirüs COVID-19’un küresel etkileri nedeniyle her sektörün aşağı doğru sarsıldığı çalkantılı zamanlarda, Hindistan Tamil Nadu’daki çiftçiler tarım sektörüne tezahürat yaptı. 2019-2020 mali yılında Tamil Nadu, mikro sulama altındaki alan için tüm Hindistan seviyesini aştı. Pradhan Mantri Krishi Sinchayee Yojana (PMKSY) kapsamında, devlet yaklaşık 2.06.853’ü kapsıyordu. Yukarıda belirtilen mali yıl boyunca 25 hektar arazi. Mahsuller için çeşitli olumlu faydaları nedeniyle bu teknik kapsamında arazinin benimsenmesinin artması, tahmin süresi boyunca pazarın büyümesine katkıda bulunacaktır.

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/micro-irrigation-system-market-102839

Bölgesel Analiz:

Asya-Pasifik Hakim Kalacak; Büyümeyi Artırmak için Akıllı Tarım Tekniklerinin Kabulü

Bölgeler arasında, tahmin döneminde Asya-Pasifik ön planda olacak. 2019’da 2,97 milyon ABD doları pazar payı ile akıllı tarım tekniklerinin benimsenmesi, öngörülen ufukta pazar büyümesini daha da ileriye taşıyacaktır. Ayrıca, maksimum mikro sulama sistemleri pazar geliri elde etmek için kazançlı fırsatlar nedeniyle büyük oyuncuların artan yatırımları, tahmin döneminde pazarın büyümesi için iyiye işaret edecektir. Kuzey Amerika’nın ise tahmin döneminde üstel bir büyüme kaydetmesi bekleniyor. Bu, ABD ve Meksika gibi ülkelerdeki gelişmiş tarım teknikleri konusunda insanlar arasında yüksek farkındalık gibi faktörlere atfedilebilir.

Rekabet Ortamı:

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Özel Oyuncular Tarafından Birleşme ve Satın Alma

Mikro sulama sistemleri pazar raporuna göre, tahmin döneminde büyük pazar payı elde etmeye ve rakiplerini geride bırakmaya çalışan birkaç şirket var. Tesislerin genişletilmesi, ortaklık, birleşme ve satın alma ve kilit oyuncular tarafından işbirliği gibi stratejilerin benimsenmesi, önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesini sağlayacaktır. Örneğin, Nisan 2017’de Hindistan merkezli bir sulama çözümü sağlayıcısı olan Jain Irrigation Systems, iki ABD şirketini satın aldığını duyurdu: Irrigation Design, Construction Inc. (IDC) ve Agri-Valley Irrigation Inc. (AVI). Yaklaşık 48 milyon ABD doları tutarında bir yatırımla şirket, diğer iki şirkette de 805 hisseyi satın almayı planlıyor. Ayrıca, mikro sulama tekniğini teşvik etmeye yönelik hükümet politikalarının, tahmin döneminde pazar için iyiye işaret etmesi bekleniyor.

Endüstriyel gelişme:

 • Şubat 2020: Sulama pazarında öncü olan Lindsay Corporation, yeni ürünü Zimmatic poli borunun lansmanını duyurdu. Şirkete göre ürün, su ortamının en aşındırıcı olduğu çiftlikler için uygundur. Bu lansmanın, Şirketin pazardaki stratejik konumunu güçlendirmesi bekleniyor.

Piyasada Faaliyet Gösteren Firmaların Listesi:

 • Lindsay Şirketi (ABD)
 • Jain Sulama Sistemleri Ltd. (Hindistan)
 • Valmont Endüstrileri (ABD)
 • Rain Bird Şirketi (ABD)
 • Reinke Manufacturing Co. Inc. (ABD)
 • Netafim Limited (İsrail)
 • Toro Şirketi (ABD)
 • Hunter Industries (ABD)
 • Nelson Sulama Şirketi (ABD)
 • Rivulis Sulama Ltd. (İsrail)

 

Diğer İlgili Haberleri [email protected]

monvelli.mn.co/posts/24529040

network-84066.mn.co/posts/24529041

authorreach.mn.co/posts/24529470

network-3193.mn.co/posts/24529474

pansocialnetwork.mn.co/posts/24529475

the-net.mn.co/posts/24529478

living-word-network.mn.co/posts/24529483

jasa-seo.mn.co/posts/24529485

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

 

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.        

 

Telefon:

ABD :+1 424 253 0390

İngiltere : +44 2071 939123

APAC : +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

 

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter  Blogları