Katı Fosforik Asit Katalizör Pazarı Bölgesel Talep, Görünüm, Segmentasyon, Büyüme, 2029 Araştırma Raporu

Küresel katı fosforik asit katalizörü pazar büyüklüğünün hızlandırılmış bir hızla genişlemesi bekleniyor. Bilgi Fortune Business Insights™ tarafından ” Katı Fosforik Asit Katalizör Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı raporunda yayınlanmıştır . Fosforun asit oksidi ile silisli materyalin amorf bir karışımını 250 – 450°C sıcaklıkta kristalleştirdiğimizde kimyasal ürün elde edilir. Asit, petrolün parçalanması, ham petrol ve propen oligomerizasyonu gibi endüstriyel üretim süreçleri için kullanılır. Nispeten uygun fiyatlı bir asit katalizördür ve kullanılan katalizör ayrıca gübre olarak da kullanılabilir. Bu, katalizörü yalnızca çevre dostu değil, aynı zamanda uygun maliyetli hale getirir.

Pazar Segmentasyonu

Katı fosforik asit katalizörü, türüne göre zeolitlere, metallere ve kimyasal bileşiklere bölünür. Ürünün son kullanım endüstrisi, petrokimya endüstrisi, kimya endüstrisi ve diğerleri olarak kategorize edilir. Pazarın coğrafyası Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

 

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/solid-phosphoric-acid-catalyst-market-103802

 

Rapor Neleri İçeriyor?

Rapor, bu pazarda faaliyet gösteren küresel ve bölgesel oyuncuların ayrıntılarını içeriyor. Pazarın çeşitli segmentleri, müşterinin yararına titizlikle incelenmiştir. Uzmanlarımız, pazardaki kilit oyuncuların stratejik manevralarını inceledi ve pazara yeni girenleri anlamak için bunları tartıştı. Belge ayrıca gelir yaratma, üretim maliyeti, pazar zorlukları, atıl tuzaklar, sürücüler, kısıtlamalar, teknolojik ilerleme ve özlü bilgiler vermek için çok daha fazlasını içerir. Paydaşlara pazarın gelecekteki eğilimleri hakkında tavsiyelerde bulunmak için bu rapora stratejik tavsiyeler de dahil edilmiştir. Uzmanlarımız, gelecekteki getiriler için temel teşkil eden mevcut piyasa dinamikleri üzerine kapsamlı bir çalışmanın ardından tahminde bulundular. Dahası,

Sürüş faktörü

Pazar Büyümesini Artırmak için Petrol Sektöründen Artan Talep

Geçtiğimiz on yıl, kimya endüstrisinin teknolojisinde ve inovasyonunda hızlı değişiklikler gösterdi. Katı fosforik asit katalizörünün son kullanıcı endüstrilerinden biri petrol ve doğal gaz sektörüdür. Uluslararası Enerji Ajansı’na (IEA) göre, doğal gaz üretimi yıllık yüzde 2,7 oranında birleşti. Hindistan gibi gelişmekte olan ülkelerdeki hızlı sanayileşmenin, petrol tüketimi ve doğal gazlar büyümeye devam ederken ürüne olan talebi artırması bekleniyor.

Kimyasal reaksiyonlarda, bileşik katalizör olarak kullanılır. Çin ve Hindistan’daki kimya endüstrilerinin üretim üsleri, bu tür bileşikler için büyük bir talep sağlıyor. Etanol yapmak için etanın hidrasyonunda fosforik asit kullanılır. Bu tür önemli kimyasallar, tahmin süresi boyunca küresel katı fosforik asit katalizörü pazar büyümesini artırması beklenen bu tür katalizörler kullanılarak ticari olarak üretilir.

Bölgesel Görüşler

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Asya-Pasifik’teki Endüstriyel Uygulamalara Yüksek Talep

Asya-Pasifik’in tahmin süresi boyunca katı fosforik asit katalizör pazar payına hakim olması bekleniyor. Bu, esas olarak bölgede bol miktarda hammadde bulunmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca Çin ve Hindistan’daki hükümet girişimleri sanayileşmeyi desteklemektedir. Nüfus patlaması nedeniyle bölgede artan petrol ve doğal gaz tüketiminin pazar büyümesini daha da artıracağı tahmin ediliyor.

Kuzey Amerika’nın çok sayıda kimyasal üretim biriminin varlığı nedeniyle önemli bir büyüme yaşaması bekleniyor. Bölgede büyük petrol ve doğalgaz kuyularının bulunması da bölgedeki fosforik asit talebine katkı sağlıyor. Bu alandaki üretim sürecindeki teknolojik ilerlemenin, tahmin süresi boyunca gelişmiş katı fosforik asit katalizörlerine olan talebi artırması bekleniyor.

 

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/solid-phosphoric-acid-catalyst-market-103802

 

Rekabetçi Peyzaj

Tanınmış Oyuncular, Ürün Portföylerini Genişletmek ve Satış Gelirlerini Artırmak için İşbirliğine Odaklanıyor

Katı fosforik asit katalizörü için küresel pazarın rekabet ortamı parçalanmıştır. Bu pazardaki uzak ve birkaç önde gelen oyuncu, küresel olarak yayılmıştır. Raporda bu oyuncularla ilgili kapsamlı ayrıntılar ve istatistikler yer alıyor. Elde edilen gelir, üretim maliyeti, üretim kapasitesi, üretim tesisleri, ihracat ve ithalat detayları ve çok daha fazlası gibi detaylar ayrıntılı olarak tartışılmaktadır.

Piyasa Raporunda Profili Oluşturulan Önemli Oyuncuların Listesi:

  • BASF SE
  • Cdti Inc
  • Evonik Industries AG
  • Vineeth Kimyasalları
  • Clariant Ag
  • R.Grace & Co
  • Alfa-Aesar
  • eksenler

İlgili Mesajlar:

Biyo Bazlı Kimyasallar Pazar Fırsatları

Biyo-bazlı Kimyasallar Pazar Trendleri

Biyo-bazlı Kimyasallar Pazar Büyüklüğü

Biyo-bazlı Kimyasallar Pazar Payı

Biyo-bazlı Kimyasallar Pazar Büyümesi

Biyo-bazlı Kimyasallar Pazar Tahmini

Biyo-bazlı Kimyasallar Pazar Analizi

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları