Küresel uçak simülasyonu pazar büyüklüğü, havacılık güvenliğine ilişkin artan endişeler nedeniyle genişlemeye hazırlanıyor. Ek olarak, gerçek bir uçağın üretilmesi ve bakımının yapılmasıyla ilişkili yüksek maliyetin ve etkin pilot eğitimine yönelik artan isteğin pazar büyümesini artırması bekleniyor.  Fortune Business Insights , bu bilgiyi “Uçak Simülasyon  Pazarı, 2022-2029                            ”  başlıklı raporunda  sunuyor.       

Bir uçak simülatörü, kayıt kontrol girişlerini, uçuş verilerini ve iletişim için bir ses sistemini işlemeye yardımcı olan bir bilgisayar sistemidir. Sistem, pilotların herhangi bir risk almadan eğitim almaları için düşük maliyetli bir eğitim çözümüdür.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/aircraft-simulation-market-105864

COVID-19 Etkisi :

2020’de Havacılık Sektörünün Yavaşlaması Pazar Büyümesini Engelledi     

2020’de çeşitli ülkelerdeki karantinalar nedeniyle havacılık sektöründe önemli bir yavaşlama yaşandı ve bu da küresel uçak simülasyon pazarında talebin zayıflamasına neden oldu. Malların seyahati ve nakliyesi üzerindeki sıkı kısıtlamalar nedeniyle, dünyanın birçok yerinde uçak faaliyeti önemli ölçüde azaldı. Bununla birlikte, küresel havacılık sektörünün toparlanmasıyla birlikte, küresel pazar önümüzdeki birkaç yıl içinde bir toparlanmaya hazırlanıyor.

Pazar Bölümleri: 

Platforma göre pazar, ticari uçak simülatörü, dar gövdeli uçak, geniş gövdeli uçak, çok büyük uçak, bölgesel nakliye uçağı, askeri uçak simülatörü, savaş uçağı, nakliye/tanker uçağı, eğitim uçağı, özel görev uçağı, helikopter olarak bölümlere ayrılmıştır. simülatör ve insansız hava araçları (İHA) simülatörü.

Çözümler açısından, pazar donanım, yazılım, ürünler, hizmetler, donanım yükseltmeleri ve yazılım yükseltmelerine ayrılmıştır.

Türüne göre pazar, uçak simülatörleri, uçak simülatörü eğitimi, sabit tabanlı simülatörler, tam uçak simülatörleri, hat uçak eğitimi, sanal uçak eğitimi, uçak eğitim cihazları olarak ayrılmıştır.

Bölge bazında, pazar Avrupa, Kuzey Amerika, Asya Pasifik ve Dünyanın Geri Kalanı olarak ayrılmıştır.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/aircraft-simulation-market-105864

Rapor Kapsamı

Rapor şunları sunar:

 • Pazar için başlıca büyüme faktörleri, kısıtlayıcı faktörler, fırsatlar ve potansiyel zorluklar.
 • Bölgesel gelişmelere ilişkin kapsamlı bilgiler.
 • Büyük endüstri oyuncularının listesi.
 • Piyasa oyuncuları tarafından benimsenen kilit stratejiler.
 • Ürün lansmanları, ortaklıklar, birleşmeler ve satın almalar gibi en son endüstri gelişmeleri.

Sürücüler ve Kısıtlamalar :

Uçak Simülasyonunun Kabulünü Teşvik Etmek İçin Pilot Eğitiminde Daha Düşük Masraflar     

Havacılık güvenliği ile ilgili artan endişeler nedeniyle uçak simülasyon pazarının büyümesi artıyor. Ek olarak, gerçek bir uçağın üretilmesi ve bakımının yapılmasıyla ilişkili yüksek maliyetin ve etkin pilot eğitimine yönelik artan isteğin pazar büyümesini artırması bekleniyor.

Aksine, birlikte çalışabilirlik eksikliği pazar büyümesini yavaşlatabilir.

Bölgesel Görüşler :

Kuzey Amerika’da Pazar Payını Artıracak Askeri ve Ticari Altyapı Düzenlemeleri

Ticari ve askeri uçak altyapısına ilişkin uygun kurallar ve düzenlemeler nedeniyle Kuzey Amerika’da uçak simülatörü pazar payının artması bekleniyor.

Asya Pasifik, artan hava yolculuğu talebi ve yeni pilotlar nedeniyle önemli bir büyümeye tanık oluyor. Ek olarak, artan harcanabilir gelir, bölgedeki pazar büyümesinin itici gücünden sorumludur.

Avrupa, Leonardo SPA, BAE system ve Thales grubu gibi büyük firmaların varlığı nedeniyle pazardaki en büyük ikinci paya sahiptir.

Rekabetçi Peyzaj

Önde Gelen Oyuncular, Rekabetçi Kalmak için Edinme Stratejilerini benimsiyor

Pazardaki birçok oyuncu, iş portföylerini oluşturmak ve pazar konumlarını güçlendirmek için satın alma stratejilerini kullanıyor. Ayrıca ortaklıklar ve işbirlikleri de şirketlerin benimsediği ortak stratejiler arasında yer alıyor. Kilit pazar oyuncuları, pazara ileri teknolojiler ve çözümler getirmek için Ar-Ge yatırımları yapıyor.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/aircraft-simulation-market-105864

Önemli Sanayi Gelişimi:   

 Haziran 2021  – Brunner Elektronik bir simülasyon bileşeni üreticisidir. NovaSim MR (karma gerçeklik) tam hareketli simülatörü (LAT) ile Zürih, İsviçre’de Lufthansa Havacılık Eğitimi tedarik etmek için bir sözleşme kazandı. NovaSim MR, simüle edilen uçağın ve çevresinin ayrıntılarını doldurmak için sanal gerçeklik kullanan taşınabilir ve hafif bir Uçak simülatörüdür.

Rapor, Piyasa Raporunda Profili Oluşturulan Kilit Oyuncuları Listeler:        

 • CAE (Kanada)
 • Boeing Şirketi (ABD)
 • Collins Havacılık (ABD)
 • Uluslararası Uçuş Güvenliği (ABD)
 • L-3 İletişimi (ABD)
 • Raytheon Şirketi (ABD)
 • Hassas Uçuş Kontrolleri (ABD)
 • SIMCOM Havacılık Eğitimi (ABD)
 • Frasca Uluslararası (ABD)

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter  Blogları