Başlangıç ​​Kültürleri Pazar Talepleri, Kilit Oyuncular, Teknolojiler ve 2029’a Kadar Sanayi Potansiyeli

Fortune Business Insights™ , “ Başlangıç ​​Kültürleri Pazar Büyüklüğü, Pay ve Endüstri Analizi, Türe Göre (Bakteriyel )” başlıklı raporunda, küresel başlangıç ​​kültürleri pazar büyüklüğünün, maya kültürlerinin besinsel faydaları hakkında artan sayıdaki kanıttan büyüme elde etmesi bekleniyor. Kültür, Maya Kültürü, Küf Kültürü), Uygulamaya Göre (Alkollü, Alkolsüz İçecekler, Süt Ürünleri, Unlu Mamüller, Et ve Deniz Ürünleri) Diğer ve Bölgesel Tahmin, 2022-2029 ”. Maya, özellikle beslenme mayası, bir dizi sağlık avantajı sunar. Örneğin, bu tür maya, şeker pancarı ve pekmez gibi çeşitli doğal kaynaklardan yetiştirilebilir.

Ayrıca süt ve glüten içermediği için gıda alerjisi veya hassasiyeti olan kişiler için idealdir. Daha da önemlisi, güçlü bir gıda takviyesi olarak besin mayasının potansiyeli hakkında artan kanıtlar var. Örneğin, Ulusal Sağlık Enstitüleri’nin (NIH) Diyet Takviyeleri Ofisi, bağışıklığı güçlendirmek ve vücuda enerji sağlamak için gerekli olan sağlıklı bir B12 vitamini içeriği içerdiğinden bu maya türünün alınmasını önermektedir. Ayrıca, Kopenhag Üniversitesi tarafından yapılan araştırmalar, besleyici maya kültürlerinin bağışıklığa yardımcı olabileceğini ve bakteriyel enfeksiyonların neden olduğu iltihabı azaltabileceğini göstermiştir. Araştırma ayrıca ishali tedavi etmek için bu maya varyantını önerdi. Bu tür bilimsel kanıtlar, böylece, maya,

Rapor Neler Sunar?

 • Pazarın anlayışlı segmentasyonu ve her segmentin ayrıntılı çalışması;
 • Pazarda meydana gelen bölgesel gelişmelerin derinlemesine analizi;
 • Pazar sürücüleri, trendler ve zorluklar hakkında eyleme geçirilebilir araştırma; ve
 • Pazarın rekabet ortamının kapsamlı değerlendirmesi.

Örnek Bir Kopya Başlangıç ​​Kültürleri Pazar Raporu İsteyin

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/starter-cultures-market-102291

Sürüş faktörü

Pazar Büyümesini Desteklemek için COVID-19 Enfeksiyonu ile Mücadelede Başlangıç ​​Kültürlerinin Potansiyeli

Koronavirüs dünya çapında yayılmaya devam ederken, araştırmacılar geleneksel ilaçları destekleyen ve hastalarda enfeksiyonun şiddetini azaltan farklı yiyecek ve içecek formülasyonları bulmakla yoğun bir şekilde ilgileniyor ve başlangıç ​​kültürleri pazarının büyümesini destekliyor. Örneğin, Ürdün Haşimi Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, probiyotik karışımların COVID-19 hastalığının ilerlemesini yavaşlatmak için tamamlayıcı bir güç olarak hareket edebileceğini ve enfeksiyonlarla mücadelede bağırsak sağlığını iyileştirmenin önemini yinelediğini buldu. Araştırmacılar, laktik asit bakterisi (LAB) suşları içeren probiyotik bir formülasyon olan SivoMixx 800’ü kullandılar. Araştırmaları, başlangıç ​​kültürlerine dayalı çözümün, COVID’den ölen hastalarda görülen disbiyozun yönetiminde etkili olabileceğini gösterdi. Lawson Sağlık Araştırma Enstitüsü (Kanada), Reading Üniversitesi (Birleşik Krallık), Batı Ontario Üniversitesi (Kanada) ve Lozan Üniversitesi (İsviçre) tarafından yürütülen bir başka ortak çalışma, probiyotik suşların solunum yollarının şiddetini azaltabileceği sonucuna varmıştır. yolu enfeksiyonları ve düzenli ilaçlarla birlikte kullanılmalıdır. Bu nedenle, bağırsak ve akciğer sağlığını desteklemeye verilen önem arttıkça, başlangıç ​​kültürlerinin önemi artabilir.

Bölgesel Görüşler

Avrupa ve Kuzey Amerika Küresel Pazar Dinamiklerini Şekillendiriyor; Asya Pasifik Sağlıklı Büyümeyi Kaydedecek

Kefir ve kombucha gibi fonksiyonel içeceklerin artan tüketimi nedeniyle, Avrupa ve Kuzey Amerika’nın önümüzdeki yıllarda starter kültürler pazar payına liderlik etmesi bekleniyor. Ayrıca, Kuzey Amerika’daki şirketler, başlangıç ​​kültürlerine yönelik artan talebi karşılamak için Avrupa’daki varlıklarını hızla genişletiyor. Öte yandan, Asya Pasifik, bölgedeki süt tüketiminin sürekli yüksek olması ve içmeye hazır ürünlere yönelik istikrarlı bir şekilde artan talebin bölgesel pazarın beklentilerini daha da aydınlatacağı için pazar oyuncuları için dikkate değer fırsatlar yaratıyor.

Rekabetçi Peyzaj

Çevre Dostu Ürünler için Sertifikaları Güvence Altına Almaya Odaklanacak Kilit Oyuncular

Temiz etiketli yiyecek ve içecek ürünleri için dünya çapında yükselen yaygara ile bu pazardaki en iyi rakipler, doğal olarak türetilen başlangıç ​​kültürü ürünleri geliştirmeye büyük yatırımlar yapıyor. Bu şirketler, yiyecek ve içecek ürünlerinin yapımında kullanılan malzemeleri yöneten giderek daha katı hale gelen düzenlemelere uymak için teklifleri için sertifikalar almaya odaklanıyor.

Ana Segmentler şunları içerir:

Türe Göre 

 • Bakteri kültürü
 • Maya Kültürü
 • Kalıp Kültürü

Uygulamaya Göre

 • Alkollü
 • Alkolsüz içeçekler
 • Süt Ürünleri
 • Unlu Mamüller
 • Et ve Deniz Ürünleri

Sanayi Geliştirme:

 • Ocak 2021: Angel Meast Egypt, Ulusal Bilim Vakfı (NSF) tarafından yürütülen ve GDO’suz Projenin Ürün Doğrulama Programından alınan denetimden başarıyla geçti. Sertifika, şirketin ABD ve Kanada’daki varlığını genişletmesini sağlayarak bölgede temiz etiketli gıdalara yönelik artan talebi karşılıyor.

Başlangıç ​​Kültürleri Pazar Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi:

 • Lesaffre Grubu
 • Hansen A/S
 • Dalton Biyoteknoloji
 • CSK Gıda Zenginleştirme BV
 • DowDuPont
 • Lallemand Inc.
 • Wyeast Laboratuvarları
 • Sacco SRL
 • Angel Maya Şirketi Ltd.
 • Döhler Grubu SE

Herhangi bir sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/starter-cultures-market-102291

Hakkımızda:
Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:
Fortune Business Insights Pvt. Ltd.
9. Kat, Simge Kulesi, Baner –
Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,
Maharashtra, Hindistan.
Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta:  [email protected]