Butil Glikol Pazarı | Büyüklük, Pay, Büyüme Faktörleri ve 2029 için Bölgesel Tahmine Göre Küresel Sanayi Analizi

Küresel bütil glikol pazarı, boya ve kaplama endüstrisinde bir solvent olarak kapsamlı kullanımından dolayı ivme kazanmaya hazırlanıyor. Bu bilgi Fortune Business Insights™ tarafından yakında yayınlanacak bir raporda yayınlandı. Rapor ayrıca bütil glikolün aşağıdaki durumlarda renksiz bir sıvı olduğunu belirtiyor oda sıcaklığında maruz kalır. En önemli E-serisi glikol eterlerinden biri olarak kabul edilir.

Örnek PDF Broşürü İsteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/butyl-glycol-market-102322

Bu Rapor Neleri Kapsar?

Rapor, katkıları, beklentileri ve büyüme eğilimlerini dikkate alarak pazarı analiz etmeyi amaçlıyor. Her segmentteki temel yetkinliklerini analiz etmek için pazarda faaliyet gösteren her kilit oyuncunun ayrıntılı profillerini sunar. Bunun dışında müşterilerimizin ortak girişimler, satın almalar, yeni ürün geliştirmeleri, anlaşmalar ve üretim tesislerinin genişletilmesi gibi rekabetçi gelişmeleri daha iyi anlamalarına yardımcı olmayı sağlar.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Su Bazlı Boyalara Artan Talep

Boya ve kaplama endüstrisi, mükemmel bir akış iyileştirici, düzenleyici ve birleştirici olarak işlev gördüğü için bütil alkolün en yüksek kullanıcısıdır. Bu nedenle, birçok şirket su bazlı boyalarda kullanmaktadır. Çevre dostu olmaları nedeniyle bu tür boyalara olan talep dünya çapında artmaktadır. Ağırlıklı olarak binaların dış duvarlarında uygulanmaktadır. Ancak, hammaddelerin yüksek maliyeti ve tanınmış şirketler arasındaki güçlü rekabet, önümüzdeki yıllarda bütil alkol pazarının büyümesini engelleyebilir.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/butyl-glycol-market-102322

Bölgesel Görüşler-

Latin Amerika’da Büyümeyi Destekleyen Sosyo-ekonomik Koşullardaki İyileştirmeler

Coğrafi olarak, Asya Pasifik şu anda %50’den fazla bütil glikol pazar payına sahiptir. Bu büyüme, Çin’deki boya ve kaplama endüstrisinin genişlemesine bağlanabilir. Kuzey Amerika’da pazar, boya ve kaplama endüstrisinin gelişmesiyle orta derecede büyüyecek. Avrupa yakın gelecekte ikinci sırada kalmaya hazırlanıyor. Sosyo-politik koşullardaki iyileşmelerin Latin Amerika’daki pazarı artırması bekleniyor.

Rekabetçi Peyzaj-

Kilit Oyuncular Küresel Olarak Artan Talebi Karşılamak için Kapasite Genişletmeye Odaklanıyor

Bütil glikol için küresel pazar, şu anda dünya genelinde çeşitli son kullanıcıların kimyasala yönelik karşılanmamış talebini karşılamayı hedefleyen çok sayıda şirkete ev sahipliği yapmaktadır. Bunu yapmak için üretim kapasitelerini genişletiyorlar. Aşağıda iki sektörel gelişme yer almaktadır:

 • Temmuz 2018 : BASF, Belçika’daki Verbund tesisinde etilen oksit üretim kapasitesini genişletti. Butil glikol üretimi için gerekli olan önemli bir hammaddedir. Proje ayrıca çok sayıda aşağı yönlü türev için kapasite genişletmeleri de içeriyor.
 • Haziran 2017 : Sadara Chemicals, Suudi Arabistan’da ilk kez ticari olarak bütil glikol eter (BGE) üretimine başladı. Yakında çok sayıda özel kimyasala dönüştürülecek.

Küresel pazarda faaliyet gösteren tüm ünlü bütil glikol üreticilerinin listesi:

 • BASF SE
 • SASOL
 • Dow Kimya Şirketi
 • Kabuk Kimyasalları
 • Petronas
 • Dinamik (Nanjing) Kimya Endüstrisi
 • Sadara Kimya Şirketi
 • LyondellBasell Industries NV
 • Hindistan Glikol Sınırlı
 • LOTTE Kimya Şirketi
 • NIPPON NYUKAZAI CO., LTD.
 • INEOS
 • Eastman Kimya Şirketi
 • Diğer önemli pazar oyuncuları

 

İlgili gönderileri okuyun:

Rafineri Katalizörü Pazar Büyüklüğü

Rafineri Katalizörü Pazar Payı

Rafineri Katalizörü Pazar Büyümesi

Rafineri Katalizörü Pazar Tahmini

Rafineri Katalizörü Pazar Analizi

Rafineri Katalizörü Pazar Fırsatları

Rafineri Katalizörü Pazar Trendleri

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları