Dondurularak Kurutulmuş Meyve Tozu Pazar Büyüklüğü, Gelişimi, Önemli Fırsat, Uygulama ve 2029’a Kadar Tahmin

Küresel dondurularak kurutulmuş meyve tozu pazar büyüklüğü, yüksek kaliteli, uzun raf ömrüne sahip tüketime hazır gıda maddelerine yönelik artan talep nedeniyle belirgin bir büyüme sergileyecek. Bu bilgiler Fortune Business Insights™ tarafından “ Dondurularak Kurutulmuş Meyve Tozu Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı bir raporda yayınlanmıştır . Rapor ayrıca, unlu mamullerin hazırlanmasında dondurularak kurutulmuş meyve tozunun yüksek uygulamaları nedeniyle pazarın fırıncılık sektöründen artan bir taleple karşılaştığını belirtiyor.

Yiyecek ve içecek endüstrisi, COVID-19 pandemisinin ortasında uzun raf ömrüne sahip paketlenmiş gıda ürünleri talebinde hızlı bir artışa tanık oldu. Bunun, tahmin zaman çizelgesi boyunca dondurularak kurutulmuş meyve tozu talebini destekleyeceği tahmin edilmektedir. Bununla birlikte, olumsuz şekilde kesintiye uğrayan tedarik zinciri nedeniyle genel etki olumsuz olmuştur. Sektörün önde gelen oyuncuları, acil zorlukları çözmek için yeni yöntemler geliştiriyor. Fortune Business Insights’ta, ayrıntılı piyasa raporlarımız aracılığıyla piyasayla ilgili sorunları çözmenize yardımcı oluyoruz.

Örnek Bir Kopya İsteyin Dondurularak Kurutulmuş Meyve Tozu Pazar Raporu

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/freeze-dried-fruit-powder-market-102445

Raporun Önemli Noktaları:

Bu raporu hazırlamak için, şirket web siteleri, kurumsal dosyalamalar, yıllık raporlar ve yatırımcı sunumları gibi ikincil kaynaklar aracılığıyla birkaç kilit oyuncunun gelirine ilişkin verileri topladık. Ortaklıklar, birleşmeler ve satın almalar, yeni ürün lansmanları ve araştırma ve geliştirme faaliyetleri gibi rekabetçi gelişmeleri izlemek ve analiz etmek için CEO’lar, Başkan Yardımcıları, direktörler ve yöneticiler gibi kilit sektör uzmanlarıyla kapsamlı görüşmeler gerçekleştirdik. Bir sonraki adımımız, pazarın genel büyüklüğüne ulaşmak için aşağıdan yukarıya prosedürü içeriyordu.

Pazar Ayrımı

Pazarı tür, uygulama ve coğrafya bazında kategorize ettik. Tür olarak, pazar çilekli dondurularak kurutulmuş toz, portakal dondurularak kurutulmuş toz, kiraz dondurularak kurutulmuş toz, elma dondurularak kurutulmuş toz, muz dondurularak kurutulmuş toz, mango dondurularak kurutulmuş toz ve diğerlerine ayrılmıştır. Uygulamaya göre, güçlendirilmiş gıdalar, bebek mamaları, unlu mamüller ve tatlılar, şekerlemeler ve içeceklere bölünür. Son olarak, coğrafya temelinde Kuzey Amerika, Avrupa, Güney Amerika, Asya Pasifik ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Sürdürmek için Tüketime Hazır Paketlenmiş Gıda Ürünlerine Artan Talep

Dünya çapında kentsel nüfus arasında yemeye hazır gıda ürünlerine yönelik artan talebin, küresel dondurularak kurutulmuş meyve tozu pazarının büyümesini yönlendirmesi bekleniyor. Örneğin, Statista’ya göre, hazır gıda ürünlerinden elde edilen toplam gelirin 2021’de 464.598 milyon ABD dolarına ulaşacağı tahmin ediliyor. Ayrıca, fırıncılık sektöründe artan dondurularak kurutulmuş meyve tozu kullanımının daha da artacağı tahmin ediliyor. talebini geliştirmek. Bununla birlikte, dondurarak kurutma işlemiyle ilişkili yüksek maliyetin büyümeyi engelleyeceği tahmin edilmektedir.

Dondurularak Kurutulmuş Meyve Tozu Pazarında Faaliyet Gösteren Önemli Üreticilerin Listesi Raporu:

 • Kanegrade Ltd.
 • Gerçek Malzemeler, Inc.
 • Mercer Gıda, LLC
 • SouthAM Dondurarak Kurutma
 • Chaucer Gıda Ltd.
 • Halo Corporation Ltd.
 • Avrupa Dondurularak Kurutma
 • DMH Malzemeler
 • Watershed Foods LLC
 • Paradise Fruit Solutions GmbH & Co.
 • Diğerleri

Bölgesel Görüşler-

Kuzey Amerika’da Talebi Artırmak İçin Fonksiyonel Gıdaların Faydalarına İlişkin Artan Farkındalık

Kuzey Amerika’daki dondurularak kurutulmuş meyve tozu pazarının, tahmin döneminde önemli bir büyümeye tanık olması bekleniyor. Tüketiciler arasında fonksiyonel gıdaların sağlığa faydaları konusunda artan farkındalık, bölgedeki dondurularak kurutulmuş meyve tozu talebini güçlendiriyor. Ayrıca, ABD’deki yüksek tüketime hazır gıda ürünlerinin büyümeyi daha da hızlandıracağı tahmin ediliyor. Örneğin, Statista’ya göre, 2018’de ABD’de kişi başına günlük tüketime hazır ürünlere harcanan ortalama günlük harcama yaklaşık 200 ABD dolarıydı.

Avrupa pazarının, öngörülen zaman diliminde umut verici bir büyüme sergileyeceği tahmin ediliyor. Sağlıklı atıştırma eğilimleri ve meyveli atıştırmalıkların ve içeceklerin artan popülaritesi gibi faktörler, bölgedeki dondurularak kurutulmuş meyve tozu talebini hızlandırıyor.

Ana Segmentler şunları içerir:

Türe Göre

 • Çilek Dondurularak Kurutulmuş Toz
 • Portakal Dondurularak Kurutulmuş Toz
 • Kiraz Dondurularak Kurutulmuş Toz
 • Elma Dondurularak Kurutulmuş Toz
 • Muz Dondurularak Kurutulmuş Toz
 • Mango Dondurularak Kurutulmuş Toz
 • Diğerleri

Uygulamaya Göre

 • Güçlendirilmiş Gıdalar
 • Bebek Mamaları
 • Fırın Atıştırmalıkları ve Tatlıları
 • şekerlemeler
 • İçecekler

Rekabetçi Peyzaj-

Önde Gelen Şirketlerin Uluslararası Genişletilmesine Yardımcı Olması Gereken Önemli Bölgelerdeki Varlık

Küresel dondurularak kurutulmuş meyve tozu pazarında faaliyet gösteren önemli üreticiler, yerel oyuncularla ortaklık kurarak önemli bölgelerde varlıklarını güçlendirmeye odaklanıyor. Bu, işlerini küresel ölçekte genişletmelerine yardımcı olacaktır. Örneğin, Ağustos 2019’da SouthAM Freeze Dry, işini uluslararası alanda genişletmek için ABD merkezli bir meyve ve sebze üreticisi olan Van Drunen Farms ile bir iş ortaklığı yaptığını duyurdu.

Sektörel Gelişmeler-

 • Şubat 2020’de, Departmanın Tarımsal Araştırma Servisi (ABD) araştırmacıları, dondurularak kurutulmuş çilek tozunun dondurma ve diğer dondurulmuş sütlü tatlılar için mükemmel bir dengeleyici olduğuna dair bir bulgu yayınladı. Bu, temiz etiketli bir çözüm şeklinde piyasayı olumlu yönde etkileyebilir.
 • Şubat 2020’de Almanya, Paradise Fruits çikolata, şekerleme ve unlu mamuller için ideal olan dondurularak kurutulmuş meyve granüllerini ve tozlarını piyasaya sürdü

Herhangi bir sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/freeze-dried-fruit-powder-market-102445

Hakkımızda:
Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:
Fortune Business Insights Pvt. Ltd.
9. Kat, Simge Kulesi, Baner –
Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,
Maharashtra, Hindistan.
Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta:  [email protected]