Emisyon Kontrolü Katalizörü Pazarı 2022 | Sektör Trendleri, Boyuta Göre Küresel Analiz, Covid-19 Etkisi, Büyüme Faktörleri ve 2029’a Kadar Bölgesel Tahmin

Küresel emisyon kontrol katalizörü pazar büyüklüğünün tahmin döneminde önemli bir büyüme yaşaması bekleniyor. Büyüme, hükümeti dünya çapında katı çevre düzenlemeleri uygulamaya iten otomotivdeki karbon emisyonlarına ilişkin artan endişelere atfedilebilir. Bu bilgiler Fortune Business Insights tarafından gelecek raporunda yayınlanmaktadır.

Büyümeyi Engellemek için COVID-19 Ortasında Düşen Otomotiv Satışları

COVID-19 salgını, dünyanın çeşitli ekonomilerinde ekonomik çalkantılara yol açtı. Devlet kurumları tarafından uygulanan kilitlenme nedeniyle, otomotiv endüstrisi tedarik zinciri operasyonlarında büyük aksaklıklar yaşadı. Ayrıca, işlerin durması araç üretimini önemli ölçüde etkilemiş ve araç satış sayısında önemli bir düşüşe yol açmıştır. Ancak şirketler, işgücünün %25’inden fazlası ile operasyonel faaliyetlere başlıyor ve yakın gelecekte otomotiv sektörüne çok ihtiyaç duyulan desteği sağlaması beklenen katı sosyal mesafe normlarına bağlı kalıyor.

Örnek PDF Broşürü İsteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/emission-control-catalyst-market-102889

Emisyon kontrol katalizörleri, toksik maddeleri toksik olmayanlara dönüştürmek için otomotivde benimsenen dönüştürücü türüdür. Bu katalitik konvertörler, karbon emisyonlarının önemli ölçüde azaltılmasına yardımcı olan paladyum, platin ve rodyum gibi değerli metalleri yaygın olarak kullanır. Emisyon kontrol teknolojileri, asit yağmuru, hava kirliliği, sis, sera etkisi ve küresel ısınma gibi dünya çapında önemli sorunları çözmek için birinci sınıf bir çözüm olarak algılanıyor.

Rapor Neleri İçeriyor?

Emisyon kontrolü katalizör raporu için küresel pazar, öngörülen ufuk boyunca pazarın karşılaşacağı çeşitli büyüme itici güçlerinin ve kısıtlamaların, fırsatların ve zorlukların ayrıntılı bir değerlendirmesini içerir. Ek olarak, rapor, tahmin döneminde büyümesini etkileyen pazarın bölgesel gelişmeleri hakkında kapsamlı bir araştırma sunar. Çeşitli metodolojileri kullanan araştırma analistlerimiz tarafından sektördeki uzman profesyonellerin tavsiyelerinden elde edilen bilgileri içerir. Rekabet ortamı, ürün lansmanları, ortaklıklar, birleşme ve satın alma gibi stratejiler ve şirketler tarafından 2019 ve 2026 yılları arasında pazarın kalesini korumak için benimsenen işbirlikleri gibi stratejiler hakkında daha ayrıntılı bilgiler sunar. 

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Artan Otomotiv Karbon Emisyonları

Büyük bir otomotiv üreticisi olan Daimler, 2018’de Avrupa’daki Mercedes-Benz otomobillerinin kirlilik seviyelerinin yaklaşık %7 arttığını açıkladı. Ciddi bir çevresel bozulmaya yol açan artan otomotiv emisyonu, devlet kurumlarını dünya çapında katı çevre koruma düzenlemeleri uygulamaya itiyor. Örneğin, Avrupa Birliği düzenleyicileri, otomobillerde gelişmiş emisyon kontrol katalizörlerine olan talebi artırması beklenen küresel ısınmanın etkilerini azaltmak için otomotiv üreticilerini karbon emisyonunu azaltmaya zorluyor. Bunun, tahmin süresi boyunca küresel emisyon kontrol katalizörü pazarının büyümesi için iyiye işaret etmesi bekleniyor.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/emission-control-catalyst-market-102889

BÖLGESEL ANLAYIŞLAR

Asya-Pasifik’te Artan Otomotiv Satışları Talebi Artıracak

Tüm bölgeler arasında Asya-Pasifik’in tahmin dönemi boyunca küresel emisyon kontrol katalizörü pazarında önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Bu, üreticileri bölgede yenilikçi emisyon kontrol katalizörleri geliştirmeye iten Hindistan ve Çin gibi ülkelerde artan otomotiv satışlarına atfedilebilir.

Avrupa pazarının, 2019 ve 2026 yılları arasında bölgedeki emisyon kontrol katalizörlerine olan talebi artırması muhtemel olan karbon emisyonlarını azaltmak için AB tarafından belirlenen katı otomotiv düzenlemeleri nedeniyle önemli bir büyüme yaşaması bekleniyor.

REKABETÇİ PEYZAJ

Büyük Şirketler Ürün Portföylerini Genişletmek ve Satış Gelirlerini Artırmak İçin Sözleşme İmzaladı

Küresel emisyon kontrol katalizörü pazarı, ürün ufkunu genişletmek ve pazar konumlarını güçlendirmek için sözleşmeleri güvence altına almaya odaklanan büyük şirketlerin varlığıyla pekiştirilmektedir. Diğer önemli oyuncular, tahmin döneminde pazarın büyümesine daha fazla katkıda bulunması beklenen ortaklık, işbirliği ve birleşme ve satın alma gibi stratejileri benimsiyor.

Sanayi Geliştirme:

 • Mart 2020 – Vitesco Technologies, Avrupalı ​​araç üreticisi tarafından dizel katalitik konvertörler için yenilikçi elektrikli ısıtma elemanları tedarik etmek için büyük bir sözleşme aldı. Şirket, emisyon kontrol katalizör teknolojisi ile katı Euro 7 standardını karşılayan araçların üretimine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Emisyon Kontrol Katalizörü için Küresel Pazarda Profili Oluşturulan Şirketlerin Listesi:

 • BASF SE
 • Johnson Matthey
 • umicore
 • Corning, Solvay
 • Tenneco Inc.
 • Cataler Corporation
 • heraeus
 • tutucu üst ayak
 • Aristo Akıllı Katalizör Teknolojisi
 • Diğerleri

 

İlgili Haberleri Okuyun:

Koruyucu Giysi Pazar Büyüklüğü

Koruyucu Giysi Pazar Payı

Koruyucu Giysi Pazar Büyümesi

Koruyucu Giysi Pazar Tahmini

Koruyucu Giyim Pazar Analizi

Koruyucu Giysi Pazar Fırsatları

Koruyucu Giyim Pazar Trendleri

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları