Gıda Ağartma Maddeleri Pazar Büyümesi, Eğilimler, Analiz, Gelir, Zorluklar ve 2029’a Kadar Küresel Tahmin

Fortune Business Insights™ , “ Gıda Ağartma Maddeleri Pazar Büyüklüğü, Pay ve Sektör Analizi, Türe Göre ( Azodikarbonamid, Klor, Hidrojen Peroksit, Benzil Peroksit, Diğerleri (Askorbik Asit, Aseton Peroksit ve diğerleri), Uygulamaya Göre (Fırın, İçecekler, Süt Ürünleri, Yağlar) ve Bölgesel Tahmin, 2022-2029”. Unun ağartılması, unun yaşlanma sürecini hızlandırmak için icat edildi. Sonuç olarak, ağartılmış un, klor ve benzoil peroksit gibi farklı kimyasal maddelerle aşılanır. Bu süreçte un farklı bir doku, tat ve görünüm kazanır ve pişirme amaçları için kaliteyi artırır. Ayrıca, ağartılmış bir un çeşidi daha ince, daha pürüzsüz bir taneye sahiptir ve daha fazla sıvıyı emer, bu da onu kekler, waffle’lar ve pasta kabukları gibi şekerleme ürünleri için ideal hale getirir. Gıda ağartma maddeleri, krep ve kurabiye gibi popüler gıdaların seri ve hızlı üretimine izin vererek, şirketlerin ve restoranların kısa sürede geniş bir kitleye hitap etmelerini sağladığı için şekerleme endüstrisinde önem kazanmıştır. Dünyada paketli yiyecek ve içecek tüketiminin artmasıyla birlikte,

Örnek Bir Kopya İsteyin Gıda Ağartma Maddeleri Piyasa Raporu

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/food-bleaching-agents-market-102439

Gıda Beyazlatma Maddeleri Piyasa Raporunda Profili Bulunan Önemli Oyuncuların Listesi:

 • Nouryon Chemicals Holding BV
 • Evonik Industries AG
 • Spektrum Kimyasal Üretim Mahsul
 • EP Mineraller LLC
 • Solvay SA
 • Engrain
 • Aditya Birla Kimya

COVID-19 salgını salgını, küresel ekonomide benzeri görülmemiş bir durgunluk dönemini serbest bıraktı. Karantinalar, sosyal mesafeler ve seyahat kısıtlamaları birçok endüstrinin fiilen çökmesine neden olurken, bazıları nispeten yalıtılmış durumda. Fortune Business Insights™’ta amacımız, işletmelere iyi bilgilendirilmiş pazar stratejileri oluşturabilmeleri için bu krizle ilgili kapsamlı bir şekilde araştırılmış pazar istihbarat raporları sunmaktır.

Deneyimlerimize ve uzmanlığımıza dayanarak, geleceğe hazırlanmanıza yardımcı olmak için sektörler arasında koronavirüs salgınının etki analizini sunacağız.

Rapor Neler Sunar?

 • Pazar sürücülerinin, eğilimlerin ve kısıtlamaların ayrıntılı teşhisi;
 • Pazar için bölgesel beklentilerin ve yaklaşan yatırım ceplerinin kapsamlı bir şekilde incelenmesi;
 • Kilit piyasa oyuncularının ve stratejilerinin derinlemesine incelenmesi; ve
 • Tüm pazar segmentlerinin bütünsel değerlendirmesi.

Ana Segmentler şunları içerir:

Türe Göre

 • azodikarbonamid
 • Klor
 • Hidrojen peroksit
 • benzil peroksit
 • Diğerleri (Askorbik Asit, Aseton Peroksit ve diğerleri)

Uygulamaya Göre

 • Fırın
 • İçecekler
 • Süt Ürünleri
 • yağlar

Coğrafyaya Göre

Kısıtlama Faktörü

Gıda Ağartma Maddelerinin Pazar Büyümesini Engelleyen Zararlı Sağlık Etkileri

One of the major factors obstructing the food bleaching agents market growth is the proven health effects of these compounds. For example, according to research from the National Institute of Hygienic Sciences, Japan, potassium bromate has poisonous effects on the kidneys when consumed orally. It has also been proven to be carcinogenic, forcing it to be banned in China, Sri Lanka, Peru, Brazil, Nigeria, Canada, and the European Union (EU). Similarly, azodicarbonamide has been identified as a probable cause of asthma by scientists in the UK and the agent has been banned in the EU, Australia, and Singapore. Further, the US Food and Drug Administration (FDA) has listed chlorine dioxide as a toxic substance, and even though it has not been officially banned in the US, the compound is known to destroy any vitamin E that remains in flour after it has been milled. Spreading awareness about these detrimental health effects of food bleachers may stymie the growth of this market.

Regional Insights

Increasing Preference for Convenience Foods to Fuel the Asia Pacific Market

Asia Pacific is expected to dominate the food bleaching agents market share in the forthcoming years owing to the soaring popularity of convenience foods and beverages in the region. The changing food consumption pattern in the region is underpinned by the rapid economic development in countries such as India, China, and Vietnam. Hectic lifestyles and long office hours are two of the main reasons for the increasing consumption of bakery products in the region. In North America and Europe, the demand for organic food bleaching agents is rising as health awareness is growing among consumers in these two continents.

Competitive Landscape

Capacity Enhancement to be the Prime Focus of Key Players

To serve the increasingly diverse needs of the food & beverage industry, key players in this market are strategically strengthening and expanding their food bleaching agent production capacity. As a result, these companies are making heavy infrastructural investments to equip their plants with sophisticated machinery and technologies.

Industry Development:

 • July 2019: Solvay announced huge investments to increase the production capacity of its hydrogen peroxide plants in Belgium, Germany, and Finland. The expanded capacity will allow the company to cater to the escalating demand for H2O2 across Europe.

Have Any Query? Ask Our Expert

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/food-bleaching-agents-market-102439

Hakkımızda:
Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:
Fortune Business Insights Pvt. Ltd.
9. Kat, Simge Kulesi, Baner –
Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,
Maharashtra, Hindistan.
Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta:  [email protected]