Gıda Nemlendiricileri Pazar Büyüme Hızı, Gelecek Trendler, 2029’a Kadar Covid-19 Etkisi Olan Fırsatlar

İçeceklerde doğal gıda nemlendiricilerinin kullanımının artmasının, küresel gıda nemlendiricileri pazarındaki büyümeyi etkilemesi bekleniyor. Nemlendiriciler, gıda maddelerini nemli tutmak için gıda katkı maddeleri olarak kullanılır. Gıda nemlendiricilerine olan talep, ürünlerin raf ömrünü uzatmaya yardımcı olduklarından ve böylece gıda ürününün etkinliğini artırdıklarından artmaktadır. Nemlendiriciler sadece gıdada değil, kozmetikte, böcek ilaçlarında ve tıpta da kullanılır. Gıdalarda yaygın olarak kullanılan nemlendiricilerden bazıları, ürünün şeklini daha uzun süre korumaya yardımcı olan glikoz şurubu ve baldır. Bu, fonksiyonel içecekler, şekerleme ürünleri, unlu mamüller ve sağlıklı atıştırmalıklar arasında nemlendiricilerin kullanımının arttığını göstermektedir. Bununla teşvik edilen gıda nemlendiricilerine olan talebin artması ve gıda nemlendiricileri pazarının büyümesine yardımcı olması bekleniyor.

Fortune Business Insights, “Gıda Nemlendiricileri Pazar Büyüklüğü, Payı ve Ürün Türüne Göre Küresel Eğilim (Gliserol, Laktat, Şeker, Fosfat, Glikol), Kaynağa Göre (Sentetik, Doğal) başlıklı bir raporda küresel gıda nemlendiricileri pazarına ayrıntılı bir genel bakış sunar.  Uygulamaya Göre ( Fonksiyonel Gıdalar, Şekerleme Ürünleri, Unlu Mamüller, Süt Ürünleri) ve 2029’a Kadar Coğrafya Tahmini.” Rapor, pazarda hüküm süren itici güçler, fırsatlar ve eğilimler hakkında derinlemesine bilgiler vererek küresel pazarın kapsamlı bir analizini sunar. Ayrıca, pazarın büyümesinin genel olarak uygulanabilir endüstrilerin artan büyümesine atfedilebileceğini göstermektedir. Rapor ayrıca, öngörülen çerçeve için farklı segmentleri ve bunların büyüme faktörlerini de incelemektedir. Buna ek olarak, rekabet ortamına ışık tutar ve küresel pazarda faaliyet gösteren kilit oyuncuların profilini çıkarır. Raporda yer alan bilgiler, analistlerimiz tarafından yapılan ayrıntılı birincil ve ikincil araştırmaların bir sonucudur.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/food-humectants-market-100550

Daha Yüksek Tüketimleri Nedeniyle Şekerleme Talebi Artıyor

Uygulama açısından gıda nemlendiricilerine olan talebin şekerleme ürünleri, fonksiyonel gıdalar, unlu mamüller ve süt ürünlerinde artması muhtemeldir. Bunlardan şekerleme ürünlerinin, gıda nemlendiricileri pazar payının önemli bir bölümünü kapsaması bekleniyor. Tüm dünyada artan unlu mamül ve şekerleme ürünleri tüketimi nedeniyle, uygulamasının en yüksek olması muhtemeldir. Şekerleme ürünlerinin ardından, fırın ürünlerine olan talebin de öngörülen ufukta artması ve dolayısıyla gıda nemlendiricileri pazar büyüklüğünü etkilemesi bekleniyor. Kaynağa göre, sentetik nemlendiricilerde kullanılan hammaddelerin maliyet etkinliği nedeniyle sentetik nemlendiricilerin pazara öncülük etmesi bekleniyor.

Kuzey Amerika’da Pazara Hız Kazandırmak İçin Nemlendiricilerin Kullanımına İlişkin FDA Onayı

Bölgeler arasında, Kuzey Amerika’nın tahmin edilen yıllar boyunca küresel gıda nemlendiricileri pazarına liderlik etmesi bekleniyor. Büyüme, bölgedeki kilit oyuncuları takip eden ünlü yiyecek ve içecek endüstrilerinin varlığına bağlanabilir. Bölge, pazarın büyümesine katkıda bulunan gıda nemlendiricilerinin kullanımı için FDA onayı aldı.

Asya Pasifik’teki gıda nemlendiricileri pazarının, tahmin döneminde daha hızlı bir büyüme kaydetmesi bekleniyor. Bölgedeki hızlı kentleşme ve yaşam tarzı değişikliklerinin önümüzdeki yıllarda pazarı artırması bekleniyor. Asyalı tüketiciler, sağlıklı ve besleyici gıdaların giderek daha fazla farkına varıyor. Bu da, bölgedeki gıda nemlendiricilerine olan talebi artırıyor.

Piyasayı Engelleyen Gıda Katkı Maddelerine İlişkin Sıkı Düzenlemeler

Obezite, kardiyovasküler veya diyabet gibi kronik hastalıkların artan prevalansı, insanları sıfır veya daha az şekerli yiyecekler tüketmeye zorlamıştır. Sonuç olarak bu, pazarı yönlendiren gıda katkılı nemlendiricilere olan talebi artırdı. Bunun, gelişmekte olan ekonomilerde artan kişi başına düşen gelirle birleştiğinde, pazardaki büyümeyi hızlandırması bekleniyor.

Olumsuz tarafı, hükümetler, tüketici güvenliğini sağlamak için gıda katkı maddeleri ve içerik maddeleri konusunda katı düzenlemeler ve yönergeler uygulamış ve piyasayı engelleyebilmektedir. Ayrıca, gıda nemlendiricileri içeren aşırı gıda tüketimi insan vücudu üzerinde bazı olumsuz etkilere neden olabilir. Bu nedenle talep düşebilir ve bu durumun önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesini engellemesi beklenmektedir.

Rapora göre, küresel gıda nemlendiricilerini işleten kilit oyunculardan bazıları aşağıda belirtilmiştir: Rapor, küresel virüs filtreleme pazarında faaliyet gösteren lider şirketlerin derinlemesine analizini vurgulamaktadır. Bazı büyük oyuncular aşağıda belirtilmiştir:

 • Cargill Incorporated (ABD)
 • I. du Pont de Nemours ve Şirketi (ABD)
 • BASF SE (Almanya)
 • Archer-Daniels-Midland Şirketi (ABD)
 • Akash Purochem Pvt Ltd. (Hindistan)
 • Ashland Global Holdings Inc. (ABD)
 • Ransdal Şirketi (Indiana)
 • Brenntag AG (Almanya)
 • Galaktik (Belçika)
 • Corbion NV (Hollanda)
 • Roquette Freres SA (Fransa)

Analistle Konuşun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/food-humectants-market-100550

Hakkımızda:
Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:
Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9th Floor, Icon Tower, Baner –
Mahalunge Road, Baner, Pune-411045,
Maharashtra, Hindistan.
Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta:  [email protected]