Hindistan Cevizi Özleri Pazara Genel Bakış, Paylar, Artan Talep, Boyut, Büyüme, Üretim, Türler, Uygulamalar ve Tahmin Raporu 2029

Hindistan cevizi yağının COVID-19 enfeksiyonuna karşı etkinliğini araştırmak için yürütülen çalışmaların artması nedeniyle küresel hindistancevizi özleri pazar büyüklüğünün kayda değer bir hızla genişlemesi bekleniyor. Bu içgörüler, Fortune Business Insights™ tarafından “ Coconut Extracts Market, 2022-2029 ” başlıklı raporunda paylaşıldı.”. Hindistan cevizi özleri bir dizi sağlık avantajı sunar ve koronavirüsle mücadeledeki potansiyelleri kapsamlı bir şekilde araştırılmaktadır. Örneğin Filipinler’de, hastalarda orta ila şiddetli COVID-19 semptomlarının tedavisinde saf hindistancevizi yağının antiviral özelliklerinin etkinliğini araştırmak için Filipin Genel Hastanesinde klinik deneyler yapılıyor. Hindistan cevizinin bolca bulunduğu Filipinler gibi ada ülkelerinde, bu özler COVID hastalarına hızlı tedavi sağlamada etkili olabilir. Hindistan’ın prestijli Journal of Association of Physicians (JAPI) dergisinde yayınlanan bir başka çalışmada, hindistancevizi yağı, vücut tarafından kolayca sentezlenen bir tür doymuş yağ asidi olan laurik asit salgılar. Sentezlenince monolaurine dönüşen bu asit, çeşitli patojenleri yok edebilir, virüsler ve mantarlar dahil. Araştırmaya göre, Kerala’dan insanlar düzenli olarak çok miktarda hindistancevizi yağı tükettikleri için koronavirüsle diğer eyaletlerden daha iyi savaşabildiler.

Hindistan Cevizi Özleri Piyasa Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi:

 • baharatlı baharat
 • Sauer Markaları, Inc.
 • Sınır Kooperatifi.
 • McCormick & Company, Inc.
 • Flavorganics, LLC
 • LorAnn Yağları
 • Kastilya İthalatı
 • Doğal Değer A.Ş.

Örnek Bir Kopya İsteyin Hindistan Cevizi Özleri Pazar Raporu

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/coconut-extracts-market-102449

Pazar segmentleri şunları içerir:

Form olarak, piyasa sıvı ve toz olarak kategorize edilmiştir. Uygulamaya göre, pazar yiyecek ve içecek, kozmetik ve kişisel bakıma bölünmüştür. Bölge açısından pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak gruplandırılmıştır.

Raporun Önemli Noktaları:

Rapor, pazar büyümesini yönlendiren faktörler hakkında sektör lideri araştırmaların yanı sıra pazarı kısıtlayan faktörlerin ayrıntılı bir analizini sunuyor. Bunun dışında rapor, pazar bölümlerinin bütünsel değerlendirmesini içerir. Ayrıca, bölgesel gelişmelerin ve pazarın rekabet dinamiklerinin geniş ve derin teşhisi de raporda sağlanmıştır.

Kısıtlama Faktörü

Hindistan Cevizi Özlerinin Olası Olumsuz Sağlık Etkileri Talebi Azaltabilir

Hindistan cevizi özleri, özellikle hindistancevizi yağı, hastalıkların önlenmesinde oldukça faydalı olduğu kanıtlanmış olsa da, insan vücudu üzerinde bazı olumsuz etkilere de yol açması muhtemeldir. Örneğin, hindistancevizi yağıyla ilgili birincil endişelerden biri, doymuş yağ içermesidir. Hindistan cevizinde bulunan yağ asitleri, LDL (kolesterol) seviyelerini yükselterek doktorların kalp hastalarını hindistan cevizi türevlerini tüketmekten caydırmasına neden olabilir. Hindistan cevizi yağı, HDL (iyi kolesterol) seviyelerini de yükseltse de, LDL’ye kıyasla ihmal edilebilir düzeydedir. Ayrıca, bir kişi hindistancevizine duyarlıysa, özlerini tüketmek kusma, egzama, mide bulantısı gibi alerjik reaksiyonlara ve aşırı durumlarda yüzde şişme ve hızlı çarpıntılara neden olabilir. Aslında birçok uzman, hindistancevizi yağının kanola, aspir, zeytin ve soya fasulyesi gibi bitkilerden elde edilen doğal yağlarla değiştirilmesi önerilir. Bu ciddi dezavantajlar, öngörülebilir gelecekte hindistan cevizi özleri pazar büyümesini sınırlayabilir.

Ana Segmentler şunları içerir:

Forma Göre

 • Sıvı
 • Pudra

Uygulamaya Göre

 • Yiyecek ve İçecekler
 • Güçlendirilmiş İçecekler
 • Günlük
 • Fırın
 • Şekerleme
 • Kozmetik ve Kişisel Bakım

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik Pazarını İlerlemek için Hindistan Cevizi Üreticilerinin Geniş Varlığı

Hindistan, Filipinler, Endonezya ve Sri Lanka’daki hindistancevizi üreticilerinin ve ürün dağıtıcılarının büyük ve yaygın varlığı nedeniyle Asya Pasifik’in önümüzdeki yıllarda hindistancevizi özleri pazar payına hakim olması bekleniyor. Ayrıca, Asya Pasifik’in kıyı ülkelerindeki hindistancevizi ağaçlarının bol miktarda bulunması, bölgenin küresel pazardaki lider konumunu daha da güçlendirecektir. Çin’den sonra dünyanın en büyük ikinci hindistancevizi ithalatçısı olan Kuzey Amerika, bölgedeki hindistancevizi özlerinin sağlığa faydaları konusunda artan farkındalık nedeniyle kazançlı iş fırsatları yaratıyor. Ayrıca, esas olarak hindistancevizi türevlerini kullanan Asya mutfaklarının yüksek popülaritesinin de bölgesel pazar büyümesini desteklemesi bekleniyor.

Rekabetçi Peyzaj

Piyasayı Canlandırmak için Yaratıcı Hindistan Cevizi Esaslı Ürünlerin Tanıtımı

Dünyanın dört bir yanındaki çeşitli gıda markaları, tüketiciler için yenilikçi ürünler yaratmak için hindistancevizi özlerinin çok yönlü yapısını kullanıyor. Dolayısıyla bu pazarın rekabet ortamı dönüşmekte ve kilit oyuncuları Ar-Ge yatırımlarını artırmaya ve pazardaki konumlarını sağlamlaştırmaya teşvik etmektedir.

Sanayi Geliştirme:

 • Ocak 2021 : Kerala merkezli bir girişim olan Malai Biomaterials, deri gibi hissettiren, ancak hindistancevizi suyundan üretilen vegan, çevre dostu bir malzeme yarattığını duyurdu. Kuruluş, malzemelerinin sürdürülebilirliğini geliştirmek ve aynı zamanda daha uygun fiyatlı hale getirmek için Hindistan Teknoloji Enstitüsü-Hyderabad ile işbirliği yapıyor.

Herhangi bir sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/coconut-extracts-market-102449

Hakkımızda:
Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:
Fortune Business Insights Pvt. Ltd.
9. Kat, Simge Kulesi, Baner –
Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,
Maharashtra, Hindistan.
Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta:  [email protected]