Mozzarella Peyniri Pazar Büyüklüğü, Payı, Çeşitleri, Ürünler, Eğilimler, Büyüme, Uygulamalar ve 2029’a Kadar Tahmin

Küresel mozzarella peyniri pazar büyüklüğünün, dünya çapında fast-food ürünlerine yönelik artan tüketici talebinin desteğiyle ivme kazanması bekleniyor. Bu bilgi Fortune Business Insights tarafından “Mozzarella Peynir Pazarı, 2022-2029” başlıklı raporunda yayınlanmaktadır .Artan diyabetik insan sayısı, bu tür süt ürünlerine olan talebi artırmada bir katalizör görevi görür. Haziran 2021’de, popüler pizza markası Fired Pie, sınırlı sayıda Elote Pizza’nın ABD’deki 21 lokasyonda piyasaya sürüldüğünü duyurdu. tüketicinin seçimi. Çalışan nüfusun yoğun programları nedeniyle fast-food kültürünün artan eğilimi, öngörülebilir gelecekte pazarın büyümesinde olumlu bir işaret olarak algılanmaktadır.

Küresel pandeminin etkisi, COVID-19, benzeri görülmemiş kayıplarla karşı karşıya olan birkaç ekonomide hissedildi. Devlet kurumları tarafından açıklanan kilitlenme nedeniyle, bazı endüstriler sınırlı operasyonel faaliyetlerle durmaya başladı. Bununla birlikte, hükümetin ve endüstrilerin ortak çabası, ekonomiyi tekrar rayına oturtacak ve endüstriyel faaliyetlerin yeniden başlamasına yardımcı olacaktır.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/mozzarella-cheese-market-104361

Fortune Business Insights™, şu anda Covid-19 pandemisinin piyasa üzerindeki etkisini azaltmaya çalışan tüm mozzarella peyniri pazarı şirketlerini listeliyor:

 • Fonterra Kooperatif Grubu Limited
 • Kraliyet DSM NV
 • Grande Peynir Şirketi
 • Arla Gıda Amba
 • Lactalis Grup SA
 • Saputo Inc.
 • Antonio Mozzarella Fabrikası
 • BelGioioso Peynir A.Ş.
 • Trevisanalat Kaplıcası
 • Granarolo SpA 

Rapor Neleri İçeriyor?

Pazar raporu, büyümeyi etkileyecek temel itici güçler ve kısıtlamalar gibi çeşitli faktörlerin niteliksel ve niceliksel analizini içerir. Ayrıca rapor, farklı bölgeleri kapsayan ve pazarın büyümesine katkıda bulunan bölgesel analizlere ilişkin içgörüler sağlar. Önde gelen şirketleri ve 2021 ile 2028 yılları arasında pazarın büyümesine daha fazla katkıda bulunacak ortaklıkları duyurmak, yeni ürünler sunmak ve işbirliği yapmak için stratejilerin benimsenmesini içeren rekabet ortamını içerir. Ayrıca, araştırma analisti çeşitli araştırma metodolojilerini benimsemiştir. Tahmin dönemi boyunca pazar büyümesini yönlendirecek mevcut eğilimler ve endüstri gelişmeleri hakkında bilgi çıkarmak için SWOT ve PESTEL analizi gibi.

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Artan Diyabet İnsidansı

Down to Earth adlı bir sosyal organizasyona göre, 45 yaş üstü Kızılderililerin %11,5’ine yüksek kan şekeri ile diyabet teşhisi kondu. Mozzarella, diğerleri arasında biyotin, kalsiyum, çinko, vitaminler ve protein gibi hayati besinlerden oluşur. Ayrıca şeker hastaları için doktorlar tarafından tüketilmesi tavsiye edilen, sodyum oranı düşük ve yağ oranı düşük bir üründür. Buna ek olarak, gelişen tüketici damak tadı ve besleyici süt ürünleri tüketimine ilişkin artan farkındalık, önümüzdeki yıllarda küresel mozzarella peyniri pazarının büyümesine katkıda bulunacaktır.

BÖLGESEL ANLAYIŞLAR

Kuzey Amerika Önde Kalacak; Yakıt Büyümesine Atıştırma Seçeneği Olarak Ürünün Büyüyen Birleştirilmesi

Tüm bölgeler arasında Kuzey Amerika’nın hakim olmaya devam etmesi ve pazarda en üst sıralarda yer alması bekleniyor. Bu, mozzarella peynirinin tepesi olarak artan tercihinden kaynaklanmaktadır ve çeşitli atıştırmalık ürünlere yayılmıştır. Ayrıca, düşük yağ içerikli gıda ürünlerinin faydalarına yönelik artan farkındalığın, ürünün bölgede benimsenmesini artırması muhtemeldir.

Asya-Pasifik’teki pazarın, batılı yemek alışkanlıklarının artan etkisi ve bölgede yenilikçi mozzarella peyniri tariflerinin benimsenmesini sağlayan hızlı şehirleşme ile desteklenen önemli bir büyüme yaşaması bekleniyor.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/mozzarella-cheese-market-104361

Pazar Segmentasyonu:

Ürün formuna göre pazar, bloklara, küplere, dilimlere ve sürme ve püskürtmeye bölünmüştür.

 • Ürün formuna bağlı olarak, küp segmentinin tahmin döneminde önemli bir küresel mozzarella peyniri pazar payına sahip olması bekleniyor. Bunun nedeni, bu tür peynirlerin mağazalarda ve süpermarketlerde yaygın olarak bulunmasıdır. Ayrıca, ürünün çeşitli tariflerde kolayca kullanılması, yakın gelecekte benimsenmesini artıracaktır.

Tür bazında pazar, mozzarella, yağı azaltılmış mozzarella ve azaltılmış sodyum mozzarella olarak üçe ayrılır. Ayrıca, dağıtım kanalı bazında pazar, süpermarketler/hipermarketler, bakkallar, özel mağazalar ve çevrimiçi perakende olarak ayrılmıştır. Son olarak, bölgeye göre pazar, Avrupa, Kuzey Amerika, Asya-Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak sınıflandırılmaktadır.

REKABETÇİ PEYZAJ

Pazar Konumlarını Güçlendirmek için Kilit Oyuncular Tarafından Ar-Ge’ye Yatırım

Küresel pazar, bir kaleyi korumak için kazançlı fırsatlardan yararlanmaya çalışan büyük şirketler tarafından konsolide edilmektedir. Bu şirketler, küresel olarak tüketicilerden gelen artan talebi karşılamak için yenilikçi mozzarella peyniri ürünleri geliştirmek için Ar-Ge faaliyetlerine yatırım yapmaya odaklanıyor. Ayrıca diğer kilit oyuncular, önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesine katkı sağlayacak işbirliği, tesis genişletme ve yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi gibi stratejiler benimseyerek varlıklarını sürdürmeye çalışıyorlar.

Küresel Mozzarella Peyniri Pazar Araştırması/Analiz Raporu, Aşağıdaki Sorularınızın Cevaplarını İçeriyor:

 • Mozzarella Peynirinde Hangi Üretim Teknolojisi Kullanılıyor? O Teknolojide Ne Gelişmeler Oluyor? Bu Gelişmelere Hangi Trendler Neden Oluyor?
 • Bu Mozzarella Peynir Pazarında Küresel Kilit Oyuncular Kimler? Şirket Profilleri, Ürün Bilgileri ve İletişim Bilgileri nelerdir?
 • Mozzarella Peyniri Pazarının Küresel Pazar Durumu Neydi? Mozzarella Peyniri Pazarının Kapasitesi, Üretim Değeri, Maliyeti ve Kârı Neydi?
 • Mozzarella Peyniri Sektörünün Mevcut Pazar Durumu Nedir? Bu Sektörde Hem Şirket Hem de Ülke Bazında Pazar Rekabeti Nedir? Mozzarella Peyniri Piyasa Trendlerinin Uygulama ve Çeşitleri Dikkate Alınarak Piyasa Analizi Nedir?
 • Küresel Mozzarella Peyniri Sektörünün Kapasite, Üretim ve Üretim Değeri Açısından Öngörüleri Nelerdir? Maliyet ve Kar Tahmini Ne Olacak? Pazar Payı, Arz ve Tüketim Ne Olacak? İthalat ve İhracat ne durumda?
 • Upstream Hammaddeler ve Downstream Sanayi tarafından Mozzarella Peynir Pazar Zinciri Analizi Nedir?
 • Mozzarella Peyniri Sektörüne Ekonomik Etkisi Nedir? Küresel Makroekonomik Çevre Analizi Sonuçları Nelerdir? Küresel Makroekonomik Çevre Geliştirme Eğilimleri Nelerdir?
 • Mozzarella Peyniri Pazarının Pazar Dinamikleri Nelerdir? Zorluklar ve Fırsatlar Nelerdir?
 • Mozzarella Peyniri Sektörüne Giriş Stratejileri, Ekonomik Etkiye Karşı Önlemler ve Pazarlama Kanalları Ne Olmalı?

Sanayi Geliştirme:

 • Mayıs 2020 – Koninklijke DSM NV, DelvoCheese CP-500 kültürlerinin ABD’de piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Hareket, daha önce kullanılan kültüre kıyasla verimi %1,3 artırmaktır. 

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/mozzarella-cheese-market-104361

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter