Nutrasötik Bileşenler Pazar Analizi, Pazar Büyüklüğü, Kilit Oyuncu Profilleri, Fırsatlar ve 2029 Tahmini

Küresel Nutrasötik Malzemeler Pazarı, istikrarlı bir şekilde artan dünya nüfusu nedeniyle sağlam bir büyüme dönemi yaşamaya hazırlanıyor. Fortune Business Insights, bu bilgiyi “Nutrasötik Bileşenler Pazar Büyüklüğü, Payı ve Sektör Analizi, Türe Göre (Probiyotikler, Vitaminler, Mineraller, Protein ve Amino Asitler, Diyet Lifleri, Diğerleri), Uygulamaya Göre (Diyet Takviyeleri, Fonksiyonel Ürünler) başlıklı yeni raporunda paylaşıyor. Yiyecek ve İçecek, Hayvan Besleme, Diğerleri) Diğerleri ve Bölgesel Tahmin, 2022-2029” Ek olarak rapor şunları sağlar:

 • Pazar sürücüleri, trendler, faktörler ve kısıtlamalar konusunda titiz araştırma;
 • Pazar bölümlerinin ayrıntılı değerlendirmesi;
 • Genel endüstri görünümünün 360 derecelik analizi;
 • Pazarın gelecekteki beklentilerinin projeksiyonları; ve
 • Pazarı karakterize eden bölgesel ve rekabetçi dinamiklerin derinlemesine değerlendirilmesi.

Nutrasötik Bileşenler Pazar Raporunun Örnek Bir Kopyasını İsteyin

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/nutraceutical-ingredients-market-102282

Yenilebilir böceklerin sunduğu sayısız sağlık ve çevresel avantajlar nedeniyle, küresel yenilebilir böcekler pazar büyüklüğü, dünya genelinde tüketimlerini artıran önemli bir oranda genişlemeye hazırlanıyor. Fortune Business Insights™ bu bilgiyi “ Yenilebilir Böcekler Pazar Büyüklüğü, Paylaşım & Endüstri Analizi, Böcek Türüne Göre (Kırcı, Un kurdu, Kara Asker Sinekleri, Buffalo’s, Çekirge, Karıncalar, İpekböcekleri, Ağustos böcekleri), Ürün Türüne Göre ( Bütün Böcekler, Böcek Tozu, Böcek Küspesi), Son Kullanıma Göre (İnsan Tüketimi, Hayvan Yemi, Tarım)Diğerleri ve Bölgesel Tahmin, 2019-2026”. BM Gıda ve Tarım Örgütü’ne (FAO) göre, yaban arısı, böcek ve çekirge gibi yenilebilir böcekler, amino asitler, vitaminler ve kaliteli proteinler de dahil olmak üzere insan vücudunun ihtiyaç duyduğu temel besinleri içerir. Ayrıca FAO, bu organizmaların son derece yüksek bir gıda dönüşüm oranına sahip olduğunu belirtmektedir. Örneğin, cırcır böcekleri aynı miktarda protein üretmek için koyunlardan dört kat, sığırlardan altı kat daha az yeme ihtiyaç duyar. Sonuç olarak, bu böcekler geleneksel besi hayvanlarına kıyasla daha az amonyak ve daha az sera gazı yayar. Bu aynı zamanda yenilebilir böceklerin doğrudan bir saf protein kaynağı olduğu ve dolaylı olarak diğer gıdalarda da kullanılabileceği anlamına gelir. Bu nedenle, yenilebilir böceklerden elde edilen fayda yelpazesi geniştir ve böylece insanlar arasında alımını artırır.

COVID-19’un ortaya çıkması dünyayı durma noktasına getirdi. Bu sağlık krizinin farklı sektörlerdeki işletmeler üzerinde benzeri görülmemiş bir etki yarattığını anlıyoruz. Ancak bu da geçecek. Hükümetlerden ve birkaç şirketten artan destek, bu son derece bulaşıcı hastalıkla mücadelede yardımcı olabilir. Bazı sektörler zorlanıyor ve bazıları gelişiyor. Genel olarak, hemen hemen her sektörün pandemiden etkilenmesi bekleniyor.

COVID-19 pandemileri sırasında işletmenizin ayakta kalmasına ve büyümesine yardımcı olmak için sürekli çaba gösteriyoruz. Tecrübe ve uzmanlığımıza dayanarak, geleceğe hazırlanmanıza yardımcı olmak için sektörler arasında koronavirüs salgınının etki analizini sunacağız.

Piyasa Yönlendiricileri ve Eğilimler:

Artan dünya nüfusu BM Ekonomik ve Sosyal İşler Departmanına (DESA) göre, küresel nüfusun 2030’a kadar 8,6 milyara ve 2050’ye kadar 9,8 milyara ulaşması bekleniyor. Sonuç olarak, gıda talebinin önümüzdeki on yılda artması bekleniyor. Karasinek Kontrol Pazarı büyümesi için iyi.

Gıda güvenliği açıklarını kapatma ihtiyacının artması Dünya Bankası tarafından yayınlanan rakamlar, 5 yaşın altındaki yaklaşık 151 milyon çocuğun kronik yetersiz beslenmeden muzdarip olduğunu ortaya koymaktadır. Ayrıca, dünya çapında 2 milyara yakın insan, üretken olmak ve hastalıklardan korunmak için gerekli mikro besinlerden yoksundur. Bu, önemli Nutrasötik Malzemeler Pazarı trendlerinden biri olacak olan tarımsal verimliliğin artırılmasını gerektirecektir.

Devrim niteliğinde teknolojilerin geliştirilmesi Tarım sektörü, yeni nesil teknolojilerin devreye girmesiyle hızlı bir dönüşüm geçiriyor. Örneğin, hükümetler ve akademik kurumlar, mahsullerde daha yüksek haşere direnci oluşturmak ve gıda üretme kapasitelerini artırmak için CRISPR gibi genom düzenleme araçları geliştirmeye giderek daha fazla yatırım yapıyor. Blockchain, AI ve IoT gibi diğer ileri teknolojiler de önümüzdeki yıllarda Nutrasötik Malzemeler Pazarı potansiyelini artırıyor.

Ana Segmentler şunları içerir:

Türe Göre

 • probiyotikler
 • Vitaminler
 • Mineraller
 • Protein ve Amino Asitler
 • Diyet lifleri
 • Diğerleri

Uygulamaya Göre

 • Diyet takviyeleri
 • Fonksiyonel Yiyecek ve İçecek
 • Hayvan Besleme
 • Diğerleri

Rekabet Ortamı:

Büyük oyuncular, pazarda rekabet avantajı elde etmek için birleşme ve satın almalar, yeni ürün lansmanları ve stratejik işbirlikleri gibi farklı stratejiler benimsiyor.

Nutrasötik Malzemeler Pazarı raporunda yer alan kilit oyunculardan bazıları şunlardır:

 • Cargill,
 • DowDuPont,
 • okçu Daniels Midland Şirketi,
 • DSM NV,
 • Ingredion Anonim Şirketi,
 • İlişkili British Foods Plc ve BASF SER

Bölgesel Dinamikler:

Bu pazar, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya-Pasifik gibi farklı bölgelere ayrılmıştır. Bunlar arasında, tahmin döneminde Nutrasötik Malzemeler Pazar payına hakim olması bekleniyor.

Nutrasötik Bileşenler Pazarı İçin Ana İçerik Tablosu:

 1. giriiş
 2. Yönetici Özeti
 3. Pazar Dinamikleri
 4. Temel bilgiler
 5. Küresel Nutrasötik Bileşenler Pazar Analizi, Öngörüler ve Tahmin, 2014-2026
 6. Kuzey Amerika Nutrasötik Bileşenler Pazar Analizi, Öngörüler ve Tahmin, 2014-2026
 7. Avrupa Nutrasötik Bileşenler Pazar Analizi, Öngörüler ve Tahmin, 2014-2026
 8. Asya Pasifik Nutrasötik Bileşenler Pazar Analizi, Öngörüler ve Tahmin, 2014-2026
 9. Orta Doğu ve Afrika Nutrasötik Bileşenler Pazar Analizi, Öngörüler ve Tahmin, 2014-2026
 10. Latin Amerika Nutrasötik Bileşenler Pazar Analizi, Öngörüler ve Tahmin, 2014-2026
 11. Rekabetçi Peyzaj
 12. şirket Profili
 13. Çözüm

Herhangi bir sorunuz mu var? Uzmanımıza Sorun

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/nutraceutical-ingredients-market-102282

Hakkımızda:
Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:
Fortune Business Insights Pvt. Ltd.
9. Kat, Simge Kulesi, Baner –
Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,
Maharashtra, Hindistan.
Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta:  [email protected]