Yenilebilir Böcekler Pazar Büyümesi, Analizi, Büyüklüğü, Eğilimleri, Gelişen Faktörler, 2029’a Kadar Talep ve Tahmin

Yenilebilir böceklerin sunduğu sayısız sağlık ve çevresel avantajlar nedeniyle, küresel yenilebilir böcekler pazar büyüklüğü, dünya genelinde tüketimlerini artıran önemli bir oranda genişlemeye hazırlanıyor. Fortune Business Insights™ bu bilgiyi “ Yenilebilir Böcekler Pazar Büyüklüğü, Paylaşım & Endüstri Analizi, Böcek Türüne Göre (Kırcı, Un kurdu, Kara Asker Sinekleri, Buffalo’s, Çekirge, Karıncalar, İpekböcekleri, Ağustos böcekleri), Ürün Türüne Göre ( Bütün Böcekler, Böcek Tozu, Böcek Küspesi), Son Kullanıma Göre (İnsan Tüketimi, Hayvan Yemi, Tarım)Diğerleri ve Bölgesel Tahmin, 2022-2029”. BM Gıda ve Tarım Örgütü’ne (FAO) göre, yaban arısı, böcek ve çekirge gibi yenilebilir böcekler, amino asitler, vitaminler ve kaliteli proteinler de dahil olmak üzere insan vücudunun ihtiyaç duyduğu temel besinleri içerir. Ayrıca FAO, bu organizmaların son derece yüksek bir gıda dönüşüm oranına sahip olduğunu belirtmektedir. Örneğin, cırcır böcekleri aynı miktarda protein üretmek için koyunlardan dört kat, sığırlardan altı kat daha az yeme ihtiyaç duyar. Sonuç olarak, bu böcekler geleneksel besi hayvanlarına kıyasla daha az amonyak ve daha az sera gazı yayar. Bu aynı zamanda yenilebilir böceklerin doğrudan bir saf protein kaynağı olduğu ve dolaylı olarak diğer gıdalarda da kullanılabileceği anlamına gelir. Bu nedenle, yenilebilir böceklerden elde edilen fayda yelpazesi geniştir ve böylece insanlar arasında alımını artırır.

COVID-19’un ortaya çıkması dünyayı durma noktasına getirdi. Bu sağlık krizinin farklı sektörlerdeki işletmeler üzerinde benzeri görülmemiş bir etki yarattığını anlıyoruz. Ancak bu da geçecek. Hükümetlerden ve birkaç şirketten artan destek, bu son derece bulaşıcı hastalıkla mücadelede yardımcı olabilir. Bazı sektörler zorlanıyor ve bazıları gelişiyor. Genel olarak, hemen hemen her sektörün pandemiden etkilenmesi bekleniyor.

COVID-19 pandemileri sırasında işletmenizin ayakta kalmasına ve büyümesine yardımcı olmak için sürekli çaba gösteriyoruz. Tecrübe ve uzmanlığımıza dayanarak, geleceğe hazırlanmanıza yardımcı olmak için sektörler arasında koronavirüs salgınının etki analizini sunacağız.

Örnek bir PDF isteyin (COVID-19 Etki Analizi içerir): 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/edible-insects-market-102263

Rapor aşağıdaki bilgileri içerir:

 • Pazarın büyüklüğünü, payını ve büyümesini şekillendiren itici güçlerin ve eğilimlerin dikkatli bir şekilde incelenmesi;
 • Pazarın karşı karşıya olduğu zorlukların kapsamlı bir şekilde incelenmesi;
 • Pazarı etkileyen bölgesel ve rekabetçi dinamiklerin kapsamlı değerlendirmesi; ve
 • Tüm olası pazar bölümlerinin mikroskobik değerlendirmesi. 

Pazar Kısıtlaması

Yeme Böcekleriyle İlişkili Bazı Riskler Tüketimlerini Engelleyebilir

Yenilebilir böcekler pazarının büyümesi, böcek yemenin kanıtlanmış sağlık yararları olduğu ve sürdürülebilir gıda üretiminin nedenini ilerlettiği gerçeğine dayanmaktadır. Ancak, bu uygulamayla ilgili, bu pazarın büyümesini engelleyebilecek bazı riskler vardır. Örneğin, Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi (EFSA) bir çalışmada, hayvan yemlerinde ve insan tüketiminde kullanılan çiftlik böceklerinin, onları yetiştirmek için kullanılan yetiştirme tekniği uygun değilse potansiyel kimyasal ve biyolojik tehlikelere sahip olabileceğini tespit etti. Böcek tüketmenin bir diğer dezavantajı, bölgeden bölgeye değişebilen çeşitli proteinlere karşı alerji geliştirme tehlikesidir. Ayrıca, bazı böcekler, bazı durumlarda insan için ölümcül olabilen bir savunma mekanizması olarak toksinler salmaktadır. Örneğin, böcekler steroid üretir ve insanlar bunu büyük miktarlarda alırsa, kısırlık ve karaciğer kanseri gibi ciddi durumlara ve hastalıklara yol açabilir. Bu nedenle, aşırı böcek veya böcek bazlı gıda alımının aşırı derecede zararlı olduğu kanıtlanabilir ve bu faktör bu pazarın büyümesini durdurabilir. 

Bölgesel Analiz

Kuzey Amerika ve Avrupa Pazara Toplu Olarak Hakim Olacak

Bölgeler arasında Kuzey Amerika ve Avrupa’nın, artan yüksek proteinli, çevre dostu diyet rejimleri nedeniyle önümüzdeki yıllarda yenilebilir böcekler pazar payına hakim olacağı öngörülmektedir. Buna ek olarak, bu bölgelerde sürdürülebilir tarım ve gıda yetiştirme uygulamaları konusunda daha fazla farkındalık, pazarı daha da büyütecektir. Asya-Pasifik’teki pazarın, böceklerin Vietnam ve Çin gibi Doğu ve Güneydoğu Asya ülkelerinde temel diyetlerin bir parçasını oluşturması nedeniyle önemli ölçüde büyümesi bekleniyor. Ayrıca, böcek yetiştiriciliği bu ülkelerde geleneksel bir uygulamadır ve doğal olarak elde edilen hazır gıda maddelerine yönelik artan taleple birleştiğinde, bu faktör Asya-Pasifik’teki pazarı harekete geçirecektir. 

Rekabetçi Peyzaj

Piyasa Rekabetini Teşvik Etmek İçin Büyük Oyuncular Arasında Stratejik İttifaklar

Bu pazarın rekabet ortamı, kilit rakipler tekliflerini genişletmek için giderek daha fazla işbirliği yaptıkça ısınmaya hazırlanıyor. Bu işbirlikleri, şirketlerin yeni büyüme alanlarını keşfetmelerine ve hem bölgesel hem de küresel olarak pazar konumlarını güçlendirmek için fırsatlardan yararlanmalarına olanak tanıyor.

Sektörel Gelişmeler:

 • Mart 2019: İsviçre merkezli Bühler Böcek Teknoloji Çözümleri, böcek proteini alanında gelişmiş çözümler geliştirmek ve sunmak için İsveç merkezli Alfa Laval ile ortaklık kurdu. İşbirliği, iki şirketin kendi alanlarındaki uzmanlığına dayanacak ve artan talebi karşılamak için böcek ürünü üreticilerinin üretimlerini büyütmelerine yardımcı olacak çözümler tasarlamayı amaçlayacaktır.
 • Nisan 2018: Seattle merkezli böcek üretimi başlangıcı Beta Hatch, Wilbur-Ellis, Element 8 Fund, Keiretsu Capital, NQV8 ve Frontier Angels’tan yeni bir finansman turunda 2 milyon ABD doları topladı. Bu fon, Beta Hatch’in hayvan yemi için sürdürülebilir protein üretme çabalarını geliştirmesinin yanı sıra yenilikçi çözümler bulmak için Ar-Ge operasyonlarına odaklanmasını sağlayacaktır.

Yenilebilir Böcek Pazar Raporunda Profili Eklenen Oyuncuların Listesi:

 • Beta Hatch Inc. (ABD)
 • Aspire Gıda Grubu (ABD)
 • Her Şey Bugs, LLC (ABD)
 • Coalo Vally Çiftlikleri (ABD)
 • Haocheng Mealworm Inc. (Çin)
 • JR Unique Foods Ltd.
 • Kreca Ento-Food BV (Hollanda)
 • Bühler Holding AG (İsviçre)
 • Global Bugs Asia Co., Ltd. (Tayland)

Satın almadan önce soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/edible-insects-market-102263

Hakkımızda:
Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:
Fortune Business Insights Pvt. Ltd.
9. Kat, Simge Kulesi, Baner –
Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,
Maharashtra, Hindistan.
Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta:  [email protected]