Yumurtasız Mayonez Pazar Analizi, Büyüklük, Pay, Eğilimler, Talep, Büyüme, Fırsatlar ve 2029 Tahmini

Fortune Business Insights™ , “ Yumurtasız Mayonez Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı raporunda, küresel yumurtasız mayonez pazarının büyüklüğünün, önde gelen küresel gıda şirketleri tarafından yenilikçi mayonez müstahzarlarının geliştirilmesi sayesinde hızla büyümesinin beklendiğini belirtiyor.”. Sağlık ve zindeliğin artmasıyla ilgili endişelerle birlikte, bitki bazlı, temiz etiketli yiyecek ve içeceklere olan talep dünya çapında artıyor. Yumurtasız mayonez, bitki bazlı bileşenlerden yapılan ve onu normal mayonez için işlevsel olarak daha sağlıklı bir seçenek haline getiren böyle bir gıda yeniliğidir. Birkaç gıda şirketi, genişleyen vegan popülasyonlarına hitap etmek için yeni mayonez teklifleri formüle ediyor. Örneğin, Temmuz 2019’da Hunter & Gather, avokado yağı, bezelye proteini ve Himalaya tuzu gibi doğal bileşenlerden oluşan, şirketin en yeni yumurtasız mayonez alternatifi Mayocado’yu piyasaya sürdü. Bir başka örnek de Unilever’in Fabanaise’idir. Ağustos 2019’da piyasaya sürülen Fabanaise, Unilever’in nohutları depolamak için kullanılan artık sıvıdan yapılan vegan mayonez teklifidir.

Yumurtasız Mayonez Pazarı Raporunda Profili Bulunan Önemli Oyuncuların Listesi:

 • Oetkar
 • Spektrum Organik Ürünler
 • Unilever Grubu
 • Del Monte Gıda A.Ş.
 • Kensington & Sons LLC
 • Zydus Sağlık Limited Şirketi
 • Nestle SA
 • Conagra Markaları, Inc.
 • Crosse & Blackwell
 • SADECE Inc.

Yumurtasız Mayonez Pazar Raporu Örnek Bir Kopyasını İsteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/egg-free-mayonnaise-market-102452

Pazar şu şekilde bölümlere ayrılmıştır:

Türüne göre, pazar segmentleri aromalı ve sadedir. Son kullanıcılar bazında pazar, HoReCa sektörü ve hane halkı olarak gruplandırılmıştır. Dağıtım kanalı açısından pazar, süpermarket/hipermarket, büyük mağazalar, çevrimiçi mağazalar ve diğerleri olarak bölümlere ayrılmıştır. Coğrafi olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’da toplanmıştır.

Rapor Neleri İçeriyor?

Rapor, piyasa dinamiklerini yönlendiren, kısıtlayan ve şekillendiren faktörler hakkında kapsamlı bir araştırma içeriyor. Ayrıca, rapor, pazarın dikkatli bir şekilde bölümlenmesini sağlar ve her bölümün solucan bakışı analizini sunar. Buna ek olarak, rapor, önde gelen piyasa oyuncularının ve kilit stratejilerinin kapsamlı bir teşhisinin yanı sıra, piyasayı etkileyen bölgesel beklentiler ve gelişmelerin ayrıntılı bir çalışmasını da içermektedir.

Sürüş faktörü

Pazar Büyümesini Hızlandırmak için COVID-19 Ortasında Bitki Bazlı Gıdalara Ağır Yatırımlar

Yumurtasız mayonez pazarının büyümesi, COVID-19 pandemisi sırasında bitki bazlı gıdaların tüketilmesinin artan önemi nedeniyle daha fazla teşvik alıyor. Daha da önemlisi, pandemi, Dünya Ekonomik Forumu’nun 2020 Yıllık Toplantısını dikte eden bir tema olan sürdürülebilir gıda zincirleri oluşturmanın gerekliliğini yineledi. Vejetaryen diyetlerin benimsenmesindeki ani artış, büyük gıda kuruluşlarını stratejik yatırımlar yapmaya ve kapsamlı bir yumurtasız mayonez gibi bitki bazlı gıdalar portföyü. Örneğin, Şubat 2020’de Cargill, ABD’de yeni ürün geliştirmeyi hızlandırmak için bir gıda pilot tesisi inşa etmek için 4,6 milyon ABD doları yatırım yaptığını duyurdu. Aynı ay, Givaudan ve Bühler, Singapur’da bitki bazlı gıdaların formüle edilmesine odaklanan bir inovasyon merkezi kurmak için bir araya geldi.

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika Olağanüstü Büyüme Kaydedecek; Asya Pasifik Karlı Fırsatlar Sunacak

Coğrafi olarak, Kuzey Amerika’nın, hayvan refahı konusundaki artan endişeler ve hayvan zulmü konusunda artan farkındalık nedeniyle, yumurtasız mayonez pazar payının önümüzdeki birkaç yıl içinde liderliğini yapması bekleniyor. Sonuç olarak, bölgede hayvansal kaynaklı yiyecek ve içeceklere olan talep azalıyor. Ayrıca, yumurtasız mayonez ile ilgili sağlık ve tat faydaları, ABD ve Kanada’daki talebini artırıyor.

Asya Pasifik, birçok otel, restoran ve kafenin menülerine yumurtasız mayonez eklemesi nedeniyle pazar oyuncuları için bol kazançlı fırsatlar yaratıyor. Buna ek olarak, Zydus ve Veeba gibi şirketler, Asya Pasifik’teki, özellikle Hindistan ve Çin’deki kentsel nüfusun niş beslenme taleplerini karşılamak için bitki bazlı gıda maddelerini piyasaya sürüyorlar.

Rekabetçi Peyzaj

Rekabetçi Ruhları Canlandırmak için Restoranlar Tarafından Vegan Seçeneklerinin Birleştirilmesi

Veganlığın ve temiz etiketli gıdaların artan popülaritesi, yalnızca yiyecek ve içecek şirketlerini yenilik yapmaya zorlamakla kalmadı, aynı zamanda yemek mekanlarını menülerine ve hazırlıklarına yumurta bazlı mayonez gibi yeni vegan ürünleri eklemeye teşvik etti. Bu aynı zamanda gıda markalarını, müşteri erişimlerini genişletmek ve bölgesel pazarlardaki dağıtım kanallarını derinleştirmek için restoranlar, kafeler ve süpermarketler ile ortaklık kurmaya sevk etti.

Sanayi Geliştirme:

 • Aralık 2020: Kanada merkezli Press’d Sandwich Shop, Gardein Chick’n kullanan iki etsiz menü öğesinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Yaratıcı sandviç seçenekleri, her ikisi de diğer şeylerin yanı sıra vegan mayonez ve vegan çedar peynirinden oluşan California Vegan ve Blazing Vegan’ı içerir.

Özelleştirilmiş PDF Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/egg-free-mayonnaise-market-102452

Hakkımızda:
Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:
Fortune Business Insights Pvt. Ltd.
9. Kat, Simge Kulesi, Baner –
Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,
Maharashtra, Hindistan.
Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta:  [email protected]