Aero Kanat Endüstrisi Dünya Çapında Gelişiyor Büyüklük, Ürün Kapsamı, Gelişim Büyüme Stratejileri ve 2028’e Kadar Tahmin

Küresel aero kanat pazar büyüklüğünün 2028 yılına kadar 20.35 milyar ABD Dolarına ulaşması ve tahmin döneminde %8.98’lik bir CAGR sergilemesi bekleniyor. “ Aero Wing Market, 2021-2028 ” başlıklı raporunda yer alan yeni  Fortune Business Insights™  ‘a göre, 2020’de piyasa değeri  12,52 milyar ABD doları  olarak gerçekleşti .

COVID-19 pandemisinin patlak vermesi, tedarik zinciri belirsizlikleri ve ticaret ve seyahat kısıtlamaları ile bu sektördeki üretim operasyonlarını boğarken, havacılık ve uzay endüstrisi için benzeri görülmemiş karışıklıkları tetikledi. Pandeminin yarattığı çalkantıların bir sonucu olarak, uçak kanadı pazarının büyümesi de kesintiye uğradı,  %-17,95’lik  bir CAGR kaydetti ve 2021’de 11,14 milyar ABD Doları  değerine ulaştı  .

Örnek PDF Broşürünü Alın:-

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/aero-wing-market-105074

Northrop Grumman’dan CPI Aerostructures Çantaları 8.1 Milyon Dolarlık Kanat Sözleşmesi

Şubat 2019’da ABD merkezli CPI Aerostructures, havacılık devi Northrop Grumman’dan 8,1 milyon ABD doları değerinde büyük bir sözleşme imzaladığını duyurdu. Sözleşme kapsamında CPI, Northrop’un E-2D Advanced Hawkeye için komple kanatlar üretmesi için dış aero kanat panel kitleri tedarik edecek. Sözleşme, şirketin Hawkeye’ı taşıyıcı tabanlı havadan erken uyarı ve kontrol uçağı olarak kullanan ABD Donanması ile uzun süredir devam eden ortaklığının bir devamı olacak. Bu anlaşma, CPI’nin ABD’deki uçak yapısal montajlarının lider sağlayıcısı olarak konumunu daha da güçlendirecek.

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Ekonomileri Geliştirerek Savaş Uçağı Tedarikinin Artması

Ulusal güvenlik endişeleri ve savunma yeteneklerini geliştirme konusundaki şiddetli hırsları, Hindistan ve Çin gibi gelişmekte olan ülkeleri uçak filolarını agresif bir şekilde genişletmeye itti. Örneğin, Eylül 2020’de Hindistan, Fransa tarafından Hindistan Hava Kuvvetleri’ne teslim edilen beş Rafale savaş uçağını resmen görevlendirdi. Benzer şekilde, Kasım 2020’de Airbus, 2020’nin ilk dokuz ayında Çin’e 39 jet teslim ettiğini açıkladı. Hızla gelişen bu ekonomilerin jetlere olan bu artan talebi, aero kanatların benimsenmesini hızlandırdı. Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü (SIPRI) tarafından yayınlanan verilere göre, 2019’da en büyük beş savunma harcamasından ikisi olarak ortaya çıkan Hindistan ve Çin’in artan askeri harcamaları bu eğilimi destekliyor.

Ticari Segment, 2028’e Kadar Pazarda Başrol Olacak

Platforma göre, pazar ticari ve askeri olarak bölümlere ayrılmıştır. Bunlar arasında, ticari segment 2020’de aero kanat pazarına hakim oldu ve tahmin döneminde zirve konumunu koruması bekleniyor. Bu, esas olarak, Hindistan ve Çin’deki düşük maliyetli taşıyıcılar tarafından ticari uçakların hızla yaygınlaşmasına atfedilebilir.

Yapı tipine bağlı olarak pazar, geleneksel cilt üretimi ve kompozit cilt üretimi olarak ikiye ayrılmıştır.

Malzeme açısından pazar, alaşımlar, metaller ve kompozitler olarak ayrılmıştır.

Coğrafya temelinde, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Dünyanın Geri Kalanı’na bölünmüştür.

Özelleştirme isteyin:

 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/aero-wing-market-105074

 

Kuzey Amerika, Pazardaki Aslan Payını Elinde Tutacak, Fortune Business Insights Tahminleri

 • Kuzey Amerika, ABD ve Kanada’daki uçak orijinal ekipman üreticilerinin (OEM’ler) güçlü varlığı nedeniyle öngörülebilir gelecekte havacılık kanadı pazar payına hakim olmaya hazırlanıyor. Kuzey Amerika pazar büyüklüğü 2020 yılında 3,95 milyar ABD doları olarak gerçekleşti.
 • Asya Pasifik’te, Çin ve Hindistan’ın savunma teknolojileri ve teçhizatına yaptığı harcamaları artırması, piyasa oyuncuları için büyük fırsatlar yaratacaktır.
 • Öte yandan, havacılık teknolojilerine yapılan yatırımların artması ve Airbus gibi havacılık devlerinin operasyonlarının genişletilmesi, Avrupa’daki pazarın büyümesini hızlandıracak.

Rekabeti Güçlendirmek için Yerli Uçak Çözümlerinin Geliştirilmesi

Bu pazardaki kilit oyuncular, pazar konumlarını güçlendirmek amacıyla yenilikçi aero kanat çözümleri tasarlamak için yoğun bir rekabet içindedir. Bununla birlikte, bu pazarda ortaya çıkan daha da heyecan verici bir eğilim, özellikle gelişmekte olan ekonomilerde yeni nesil uçak bileşenlerinin yerel olarak geliştirilmesidir. Bu, yalnızca bölgesel değil, aynı zamanda küresel pazar oyuncuları için de muazzam fırsatlar doğurdu ve onları bu ülkeler için uygun maliyetli kanat ürünleri geliştirmeye itti.

Sanayi Geliştirme:

 • Şubat 2021:  Hindustan Aeronautics Limited (HAL), Hindistan Hava Kuvvetleri’nden (IAF) 83 Hafif Savaş Uçağı (LCA) Tejas üretimi için 48.000 crore değerinde bir sözleşme imzaladı. Anlaşma,  Bengaluru’da düzenlenen 13. Aero India’da resmiyet kazandı.

Aero Wing Pazar Raporunda Profili Bulunan Önemli Oyuncuların Listesi:

 • Spirit AeroSystems, Inc. (ABD)
 • Mitsubishi Heavy Industries (Japonya)
 • AVIC XCAC (Çin)
 • Sonaca Grubu (Belçika)
 • Triumph Grubu (ABD)
 • GKN Aerospace Services Limited (Birleşik Krallık)
 • Airbus Birleşik Krallık (İngiltere)

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/aero-wing-market-105074

 

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter