SATCOM EKİPMANLARI Gelir, Bugünkü ve Gelecek Senaryosuna Göre 2022-2028’e Göre Sektör Segmentasyonu

Küresel SATCOM ekipman pazar büyüklüğünün, küçük uydu fırlatma sayısındaki artış nedeniyle önümüzdeki yıllarda umut verici bir büyümeye tanık olması bekleniyor. SATCOM ekipmanı temel olarak kontrol sistemi, iletişim yükü, komut, anten, anahtarlama sistemleri, transponder ve bir antenden oluşur. Telekomünikasyon, askerlik hizmeti, hava durumu izleme, navigasyon ve diğerleri gibi çok çeşitli uygulamalar için kullanılırlar. Bu pazar hakkında daha fazla bilgi, Fortune Business Insights™ tarafından yakın zamanda yayınlanan bir raporda sunulmaktadır: “SATCOM Ekipman Pazar Büyüklüğü, Pay & Endüstri Analizi, Bileşene Göre (Transponder, Alıcı-Vericiler, Dönüştürücüler), Uydu Türüne Göre (Cubesat, Küçük, Orta, Büyük), Uygulamaya Göre (Yeryüzü Gözlem ve Uzaktan Algılama, İletişim, Bilimsel Araştırma ve Keşif, Navigasyon , Diğerleri), Son Kullanıcıya Göre (Ticari, Devlet ve Askeri) Diğerleri ve Bölgesel Tahmin, 2019-2026.”

Raporun Temel Amaçları:

 • Hedef Tüketicileri ve Tercihlerini Analiz Etmek.
 • Rapor Satışlarında Olası Fırsatları, Zorlukları, Engelleri ve Tehditleri Belirlemek
 • Sanayi ve Ekonomik Değişimlere Göre Uygun İş Planlarının Belirlenmesi ve Yapılması.
 • Pazar Rekabetini Analiz Etmek ve Maksimum Rekabet Avantajları Elde Etmek.
 • Bilgiye Dayalı İş Kararlarını Sürdürmek İçin Riskleri ve Engelleri Azaltmak.
 • Bu Çalışmada Piyasayı Yakınlaştırmak İçin Yıllar Dikkate Alınmıştır

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/satcom-equipment-market-102105

Raporun Kapsamı Nedir? 

Rapor, sürüş, itme, teşvik ve zorlu faktörler gibi parametrelere dayalı olarak SATCOM ekipman pazarına kapsamlı bir genel bakış sunuyor. Ayrıca bileşen, uydu türü, uygulama, son kullanıcı ve coğrafya gibi faktörlere göre pazarın bölündüğü farklı segmentlere vurgu yapmakta ve lider segmentlere ve pazar rakamlarına ışık tutmaktadır. Rapor, mevcut SATCOM ekipman pazarı eğilimlerini, son endüstri gelişmelerini ve pazara ilişkin diğer ilginç görüşleri tartışıyor. Aynı zamanda, rekabet ortamını, içinde faaliyet gösteren oyuncuların listesini ve önemli oyuncuların rekabette dimdik ayakta durmalarını ve tahmin döneminde daha iyi gelir elde etmelerini sağlayacak kritik stratejileri ve adlarını da inceler.

Market sürücüleri

Daha İyi İş Fırsatları Yaratmak için 3D Basılı RF Bileşenlerinin Gelişi

Artan sayıda küçük uydu fırlatma, SATCOM ekipman pazarının büyümesini teşvik etmede önemli bir faktördür. Ek olarak, Ka ve Ku bant uydularına yönelik artan talep, tahmin döneminde pazarın büyümesine de yardımcı olacaktır. Bu, dünyayı gözlemleme ihtiyacındaki artış ve daha iyi uydu iletişimi için artan ihtiyaçla birleştiğinde, pazarın genişlemesine de yardımcı olacaktır. Ayrıca, artan internet erişimi ihtiyacı, artan uydu ağları talebini karşılamaktadır.

Bununla birlikte, önerilen küçük uydu fırlatma sayısının artmasıyla ilgili veya bileşen tasarımıyla ilgili düzenleyici zorluklar, pazar için önemli bir zorluk oluşturabilir. Bununla birlikte, uydular arası iletişim için yeni optik teknolojinin, yüksek veri hızlı iletişim ekipmanının ve 3D baskılı RF bileşenlerinin ortaya çıkışının uzun vadede pazar için kazançlı büyüme fırsatları sunması bekleniyor.

Satın Almadan Önce Soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/satcom-equipment-market-102105

Bölgesel Segmentasyon:

Kuzey Amerika, Artan Uydu Fırlatma Sayısı ile Pazara Hakim Olacak

Bölgeye göre, pazar Avrupa, Kuzey Amerika, Asya Pasifik ve Dünyanın Geri Kalanı olarak bölümlere ayrılmıştır. Bunlar arasında, 5G için uydu fırlatma sayısındaki artışa bağlı olarak pazara Kuzey Amerika hakimdir, bu nedenle ABD’deki pazarı yönlendirir. ve bu, bu bölgenin önümüzdeki yıllarda pazara hakim olmaya devam etmesine yardımcı olacaktır. 

Öte yandan, Asya Pasifik’in Hindistan hükümetinin uzay programlarına artan yatırımları nedeniyle önümüzdeki yıllarda önemli bir SATCOM ekipman pazar payı kazanması bekleniyor. Bunun yanı sıra, Almanya ve İngiltere ülkelerinde orta uyduların piyasaya sürülmesi, tahmin döneminde Avrupa pazarına önemli ölçüde yardımcı olacaktır.

Rekabet Ortamı:

Daha İyi Gelir Üretimi için Uzay Ajansları ile Sözleşme Yapan Satıcılar

Küresel SATCOM ekipman pazarında faaliyet gösteren şirketler, pazarda ivme kazanmak ve rekabette öne çıkmak için ürün geliştirme ve yükseltme çalışmaları yapmaktadır. Şirketler ayrıca daha iyi bir deneyim için en son teknolojiyi SATCOM hizmetlerine uygulamak için uzay ajanslarıyla sözleşmeler kazanmaya çalışıyorlar. Hükümet de bu büyümeyi SATCOM hizmetlerini benimseyerek ve satıcılarla milyonlarca değerinde anlaşmalar ve sözleşmeler imzalayarak savunma hizmetlerinde uygulayarak destekliyor. Bu tür girişimler, tahmin döneminde yüksek SATCOM ekipman pazarı gelirini çekmeye yardımcı olacaktır. 

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/satcom-equipment-market-102105

SATCOM Ekipman Pazarı Üreticilerinin listesi şunları içerir:

 • Cobham Plc (İngiltere)
 • Mitsubishi Elektrik Şirketi
 • General Dynamics Corporation (ABD)
 • Honeywell Uluslararası A.Ş.
 • Tesat-Spacecom GmbH & Co. Kg
 • Oxford Uzay Sistemleri
 • L3 Teknolojileri (ABD)
 • Airbus SE
 • NEC Uzay Teknolojileri Ltd.
 • Gomspace A/S
 • Ball Aerospace and Technologies Corporation
 • Ruag Grubu
 • Anvers Uzay
 • Maxar Teknolojileri
 • Viasat (ABD) ve Harris Corporation (ABD)
 • ISIS – Space BV’de Yenilikçi Çözümler
 • Cobham PLC’si

SATCOM Ekipman Pazarının Önemli Sektörel Gelişmeleri şunları içerir:

Kasım 2019 –  ABD Donanması ile General Dynamics Mission Systems Inc. arasında MUOS haberleşme sistemi için 731,8 milyon ABD Doları değerinde sözleşme imzalandı. MUOS, ABD Donanması’ndan dünyaya güvenli veri ve sesli iletişim sağlayan yeni nesil uydu iletişim sistemidir.

Aralık 2019 – ABD Savunma Bakanlığı (DoD) tarafından DoD’a SATCOM hizmetleri için teknik destek sağlamak üzere Centurum Bilgi Teknolojisi’ne 89,9 milyon ABD Doları değerinde bir sözleşme verildi.

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları