Sıvı Uygulamalı Membranlar Pazar Gelişimi Görünümü | Sanayi talebi 2022 |

Küresel sıvı uygulamalı membran pazar büyüklüğünün önümüzdeki yıllarda en yüksek CAGR’ye tanık olması bekleniyor. Düşük viskoziteli membran, herhangi bir tasarıma uyum sağlama yeteneğine sahiptir ve genellikle su yalıtımında kullanılır. Sıvı uygulanan membranlar için pazar hızla büyüyor . Fortune Business Insights™ , bu bilgiyi “Liquid Applied Membranes Market, 2021-2028” başlıklı yakında yayınlanacak bir raporda sundu .

 Rapor, sıvı uygulamalı membran pazar büyümesini teşvik eden farklı faktörleri açıklamaktadır. Örneğin, Elastomerik membranlar mükemmel gerilme mukavemetine ve tutma özelliklerine sahiptir. Bu membranların sağlam performansı, üst düzey uygulamalarda çok önemli bir uygulama bulmaktadır. Bu gibi faktörler pazardaki talebi yönlendiriyor.

 

COVID-19 Etkisi-

Küresel sağlık krizi, dünya genelinde 200’den fazla ülkeyi etkiledi. Düşük işgücü ve düşük üretim nedeniyle azalan gelirler pazar büyümesini engelliyor. Ancak Covid-19 salgını bize dayanıklılığın önemini öğretti. Dünyanın dört bir yanındaki oyuncular, sürekli olarak pandemiyi atlatmaya çalıştıkları için mükemmel liderlik nitelikleri sergiliyorlar. Artık kitlelere sunulan aşılarla, pazarlar ve endüstriler yavaş yavaş çekiş kazanıyor. Durumun bu şekilde ne kadar süreceği konusunda yorum yapmak belirsiz. Bununla birlikte, araştırma raporumuzun son derinlemesine analizi, bu niş pazar hakkında değerli bilgiler edinmenize yardımcı olacaktır.

 

Örnek bir PDF talep edin (COVID-19 Etki Analizi içerir):

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/liquid-applied-membranes-market-103962

 

Segmentasyon-

Türüne göre sıvı uygulamalı membran pazarı elastomerik, bitümlü ve çimentolu olarak ayrılır. Uygulaması temelinde, pazar bölümleri yeraltı inşaatı, çatı kaplama, duvarlar vb. şeklindedir. Coğrafi olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak sınıflandırılmıştır.

 

Rapor Kapsamı-

Rapor, piyasanın kapsamlı bir değerlendirmesi için yukarıdan aşağıya ve aşağıdan yukarıya yaklaşımları takip ediyor. Rapor, büyük oyuncuların sıralamaları ve konumları ile ilgili bilgiler de dahil olmak üzere, sıvı uygulamalı membran pazarının rekabet ortamına ilişkin önemli bilgiler sunmaktadır. Rapor, yanılmaz bir tahmin için Porters’ın Beş Kuvvet Analizi ve PESTLE Analizini içeriyor. Rapor ayrıca bölgesel, ülkesel ve küresel düzeylerde tanınmış paydaşlarla yapılan görüşmeler yoluyla toplanan bilgileri de içermektedir. Rapor ayrıca son endüstri gelişmelerini vurgular ve muhtemel pazardaki temel eğilimler, yeni ürün lansmanları, genişlemeler ve satın almalar hakkında bilgi içerir.

 

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Hızlandırmak için Yükselen Altyapı Gelişmeleri

Sıvı uygulanan membranlar, uzun raf ömrü, yatay ve dikey yüzeylerde kolay uygulama gibi bazı mükemmel özelliklere sahiptir ve ahşap, taş ve seramik dahil olmak üzere çeşitli yüzeylerle uyumludur. Ayrıca, su yalıtımında kullanılan çeşitli polimerleri ve yüksek performanslı malzemeleri iyileştirebilirler. Büyüyen altyapı gelişmeleri ve sıvı uygulanan membranların mükemmel özelliklerinin pazar büyümesini yönlendirmesi bekleniyor.

Bununla birlikte, piyasada mevcut olan nispeten daha ucuz ve gelişmiş su yalıtım tekniklerine erişimin, pazar büyümesine engel teşkil etmesi beklenmektedir.

 

Bölgesel Görüşler-

Kuzey Amerika, Güçlü İnşaat Sektörüyle Hakimiyetini Sürdürecek

Hızla büyüyen altyapı gelişmeleri ve inşaat endüstrisinde sıvı uygulamalı membranların geniş uygulamasının, Kuzey Amerika’nın en büyük sıvı uygulamalı membran pazar payına sahip olmasına yardımcı olması bekleniyor.

Benzer şekilde, Hindistan ve Çin gibi ülkelerde artan nüfus ve hızlı kentleşme, Asya Pasifik’te sıvı uygulamalı membran tüketimi talebini artırıyor. Olumlu hükümet planları ve artan kişisel harcanabilir gelirin Asya Pasifik’teki en hızlı büyüme oranını sergilemesi bekleniyor.

Artan yenileme ve restorasyon projelerinin Avrupa pazarını yönlendirmesi bekleniyor. Hızlı sanayileşmenin pazar büyümesini artırması ve Avrupa için önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor.

Yakın gelecekte Orta Doğu ve Afrika ile Latin Amerika’dan yavaş bir büyüme oranı bekleniyor.

 

Rekabetçi Peyzaj-

Teknolojik Gelişmeler ve Yeni Ürün Lansmanları Ana Trendler Olarak Hakim Oluyor

Sıvı uygulamalı membranlar pazarı, bölgesel ve küresel oyuncularla orta düzeyde konsolide edilmiştir. Birkaç kilit oyuncu, endüstri büyümesi açısından en iyi sonuçları elde etmek için mevcut kaynaklarını zorluyor. Örneğin, 2017’de Soprema, nem koruması ve hava sızması sunan yeni bir buhar geçirgen hava bariyeri teknolojisini piyasaya sürdü. Sıvı uygulamalı teknolojideki bu ilerleme, büyüme için yeni boyutlar ortaya çıkardı.

 

Satın almadan önce soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/liquid-applied-membranes-market-103962

Sektörel Gelişmeler-

Ocak 2020: BASF, düşük dereceli yapıların sızdırmazlığı için MasterSeal 730 UVS olarak bilinen yenilikçi bir kalın HDPE membranı piyasaya sürdü. Yüksek yoğunluklu levha membran, monolitik ve dayanıklı bir bağ sağlar ve su yalıtımının ömrünü uzatır.

 

Likit Uygulamalı Membran Pazarında Kilit Oyuncular:

  • Sika AG
  • Pidilit Endüstrileri
  • BASF SE
  • Chembond Kimyasalları
  • Dow Kimya Şirketi
  • Fosroc Uluslararası
  • Aziz Gobain
  • B. Fuller Yapı Ürünleri A.Ş.
  • Uygulamalı Membranlar A.Ş.
  • soprem

 

 

İlgili Mesajlar:

Ahşap Plastik Kompozit Pazar Büyüklüğü

Ahşap Plastik Kompozit Pazar Payı

Ahşap Plastik Kompozit Pazar Büyümesi

Ahşap Plastik Kompozit Pazar Tahmini

Ahşap Plastik Kompozit Pazar Analizi

Ahşap Plastik Kompozit Pazar Fırsatları

Ahşap Plastik Kompozit Pazar Trendleri

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları